Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Čtivé, občas vtipné, zase trochu jiná originální zápletka, takže jo bylo to fajn. Taková oddechová detektivka. Možná se jen moc tlačí na linku protínající knihy napříč ( s jeho unesenou manželkou).
Na další díl si chvilku orazím.

21.10.2023 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Pěkná romantická oddechovka, užila jsem si ji plnými doušky. Mohu jen doporučit.

23.09.2023 5 z 5

Sice mi trvalo trochu déle ji přečíst, ale to nesnižuje její kvalitu. Vrhlo to na Kateřinu a vlastně i na Jindřicha trochu jiné světlo, aspoň pro mě. Knihu jsem si vychutnala a další knihy z této série si určitě přečtu. Vlastně Annu už mám doma.

01.09.2023 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Jj, autorka umí psát velmi čtivě. Příběh jsem si užívala, většinou mě více baví linka z minulosti. Tady byla i dost propletená součastnost, díky všem zúčastněným. Ale užívala jsem si ji a nespěchala. Irsko jako země mě fascinuje, o to víc jsem si ji vychutnala. Série je skvělá.
Teď už jen poslední díl, ve kterém se mi doufám potvrdí má tušení, která mám už od prvního dílu. A ačkoli ho mám doma, chvíli s ním budu otálet.

26.08.2023 5 z 5

Hodina psodava Hodina psodava Veronika Matysová

Mám z knihy trochu rozporuplné pocity, asi jsem čekala víc, než jsem dostala. Trochu zmatečné bylo, že nebylo jisté jak čas plynul, mě se to zdálo být pár měsíců, ale pak jsem zjistila, že asi let. Bylo tam trochu moc prozrazování děje, posléze se vrácení jak k tomu došlo. Příběh je promyšlený, jen mohl trochu lépe zpracovaný. Každopádně před autorkou klobouk dolů, že to vymyslela.
Je to čtivá kniha a své čtenáře najde, ale znám lepší české fantasy autorky.

15.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Taková krátká ale čtivá detektivka, dá se sfouknout za jeden večer. Ona vás vlastně ani nepustí. Ne vždy musí téct potoky krve. Možná je to ještě horší, když se jedná o zmizení dítěte, to každému rodiči zatrne.
Rozhodně doporučuji.

15.08.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Kniha je čtivá, nejen střídáním postav, které příběh vypráví, ale i odsýpáním děje. Autorka nás má na udičce v podstatě od začátku až do konce.
Vraždou to sice začíná, ale větší psycho je to, co se děje potom. Nemusím mít potoky krve, protože to by se myslím ani do Česka moc nehodilo, ale líbí se mi hezky dedukovat, kdo a proč.
Vraha jsem uhádla, jen to proč mě trochu překvapilo. Jen ten úplný konec mi přišel trochu klišé, tedy ne že bych jim ho nepřála.
Kniha určitě stojí za přečtení a mohu ji doporučit všemi deseti. A vrhnu se i na první knihu.

06.08.2023 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Kniha mi přišla velmi čtivá a já si ji vážně užila.
Elektra mi připadala jako nejzáhadnější sestra, protože se o ní v předchozích knihách moc nezmiňovalo. Trochu jsem se tohoto dílu bála, nicméně zbytečně.
Příběh byl realistický, ale je fakt, že mě většinou více baví dějová linka z minulosti.
Už se těším na další díl.

03.08.2023 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Nora Roberts

Taková romantická oddechovka. První příběh napínavější, druhý klasická červená knihovna. Ale dostala jsem to co jsem očekávala. Nicméně má autorka lepší knihy.

26.07.2023 4 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Jako upřímně, za mě tuctový předvídatelný příběh. Nelze knize upřít čtivost i díky krátkým kapitolám. Jak se tu některé pozastavují nad inteligencí hlavní hrdinky, ono se tomu myslím říká syndrom vařené žáby.
Nicméně konec byl fakt trochu moc přeslazený. Ne že bych ho hlavní hrdince nepřála.

23.07.2023 3 z 5

Život plný koní Život plný koní Petr Feldstein

Pěkná kniha hlavně pro milovníky koní a dostihů o jednom z žokejů a později trenérovi. Je psána čtivě. Leccos mi připomněla, i já měla kdysi tu čest jezdit pár těchto leteckých koní, i když až po jejich dostihové kariéře. Na Františku Vítkovi si cením nejen jeho citlivého přístupu, ale že zdraví koní u něj bylo na prvním místě.

17.07.2023 4 z 5

Správná pětka a tajemství Šeptajícího ostrova Správná pětka a tajemství Šeptajícího ostrova Enid Blyton

Příjemná oddechovka, návrat do dětství. Synovi se moc líbila. Tak doufám, že zaujme i další děti tak jako mě, když jsem byla malá holka.
Mohu jen doporučit.

18.06.2023 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Mám z knihy trochu rozporuplné pocity, ale byla vcelku čtivá a mohu ji doporučit. A určitě si další knihu přečtu.
Aneta mi upřímně úplně nesedla, ale její sarkasmus jo. Tajemný Petr, no proč ne, holky letí na ty "zlobivé" kluky.
Některé věci jsem guglila, což na knihách oceňuji, nicméně popis nechutného vlhka, krys, odpadků by mě asi od návštěvy odradil.
Nutně nemusím mít u knihy hepáč, a vlastně byl to nebo nebyl, nicméně za mě ten epilog to trochu zazdil.

15.06.2023 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nemůžu srovnávat s prvním dílem, protože ten jsem četla už před hodně dlouhou dobou. V tomhle díle mi přišla Erika docela sympatická až na to věčné vzpírání autoritě. Ovšem mnohem raději mám její kolegy Petersona a Mossovou.
Příběh je zajímavý i dobře podaný, ale něco mu ještě chybí. Tak za nějaký čas se vrhnu na další díl.

11.06.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jj, čtivá je, možná by mohla být o malinko kratší, nicméně mám ráda tlusté knihy. Tady mi konec přišel trochu překombinovaný. Ale jinak se zase dozvídáme víc o ostatních hrdinech.
No, tak se snad za nějaký čas vrhnu na další díl.

04.06.2023 5 z 5

Omyl statného Skota Omyl statného Skota Gayle Callen

Klasická červená romantika tentokrát ze Skotska, taková předvídatelná oddechová jednohubka. Čte se dobře.

04.06.2023 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Knížka se čte sama. O PTC jsem už četla a každý příběh je jiný, protože každý z těch, kteří se tam vydali, má jiné pohnutí, proč tam jít.
Tady Monika cestou asi "dospěla". Z rozmazlené holky se stala žena s širším rozhledem... Aspoň tak to na mě působilo.
Jsem ráda, že se od ní Rosťa odpoutal, protože možná by jinak neměla takovou šanci prozřít.
Každopádně klobouk dolů, že to dala. I že se nám otevřela.

25.05.2023 4 z 5

Kdo zradil krále Kdo zradil krále Jan Bauer

Nemůžu říct, že by to nebylo čtivé. Ale zdá se, že detektivka šla na úkor laškování kdekoho s kdekým...
Až malinko akční scéna na konci knihy to trochu odčinila. Ale autor má rozhodně lepší knihy než je tato.

23.05.2023 3 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Zase nemám co vytknout. Tentokrát se zapojilo snad celé oddělení, což bylo super. Děj odsýpal. A jak to čtu díl po díle, pozoruji, jak se Eva pozvolna mění - zlidšťuje, i osudy lidí z jejího oddělení, a je to fakt zajímavé to sledovat. Už se těším na další díl.

17.05.2023 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Krásná romantická oddychovka. Pandora jako netradiční čekanka, která nehledá manžela. Pobavila. Takže se těším na další díl.

11.05.2023 5 z 5