JessieEx JessieEx komentáře u knih

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Naprosto mě uchvátila! Ještě několik dní po dočtení na ni myslím, nechtěla jsem, aby skončila...
Poslední dobou jsem neměla štěstí na výběr knih, takže Nespoutaná Aljaška je tím nejlepším, co jsem v několika posledních měsících přečetla. Miluju příběhy odehrávající se na Aljašce a miluju dobře napsanou romantiku. A tahle dobře napsaná rozhodně byla, chemie mezi Callou a Jonahem by se dala krájet! A Jonah byl...neskutečně sexy :)
Já tedy knihu maximálně doporučuju a těším se na pokračování, protože se chci na Aljašku vrátit. Takže doufám, že se dalšího dílu dočkáme a taky doufám, že jej bude překládat někdo jiný, protože ten překlad byla jediná nedokonalost celé knihy.

26.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Moc mě to mrzí, ale poprvé dávám Julii Caplin takové nízké hodnocení...
U této knihy jsem se zoufale nudila Některé věci tam nedávaly smysl (v jedné kapitole je něco tak a v druhé je to úplně jinak...nebo to vůbec není). Ta věčná naivita celé knihy, kterou jsem knihám od J.C. doposud odpouštěla, tady dosáhla hranice, kdy už je to fakt "too much". Co bylo fajn? Nebo mohlo být fajn? Druhá romantická zápletka (Fliss a Alfons(?)) byla zajímavější, ale dostali málo prostoru. Už aby tu byl další díl Romantických útěků a aby byl lepší ...

26.12.2023 2 z 5

Bolavé, depresivní čtení a to zcela zřejmě už kvůli smutné události posledních týdnů, ale taky kvůli neveselému obsahu.

Kdybych knihu četla před půl rokem, vyzněla by trochu jinak, ten konec přináší naději a světlo na konci tunelu, mohl by to být šťastný konec. Ale teď už víme, že nebyl a nikdy nebude a o to víc ta četba bolela.

Mám toho hodně na srdci, chtěla bych k té knize tolik říct, takže jestli se někdy dokopu k sepsání recenze, bude dlouhá...

RIP Matty

14.11.2023 5 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Nádherná, něžná obálka, poetický název...a tak odporný a brutální obsah... Já vím, že spoustě čtenářů to nevadí, ale já mezi ně nepatřím. Měla jsem problém strávit ty popisy zneužívání dítěte, týrání a sex v každé kapitole. (V knize je varování, ale já ho přehlídla...:)) Vůbec tomu nepomáhá hlavní vyšetřovatel David, odporný člověk, který taky nemá žádné zábrany.

Nutno však říct, že kniha byla i přes to všechno velmi, opravdu velmi čtivá. Přečetla jsem ji prakticky na dva zátahy. Pokud na to máte žaludek, běžte do toho... Já toto opravdu nedávám...

05.11.2023 3 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Nečtu, nevyhledávám běžně tento typ knih, ale musím říct, že mi moc sedla do nálady... Potřebovala jsem přesně něco takového - příběh, u kterého budu moci vypnout.
Ano, bylo to naivní a hlupoučké, příliš dlouhé a už si ani nevzpomínám, co se dělo v druhé půlce knihy...ALE kniha mi pomohla zahnat chmury, odreagovat se a zkrátka jsem si to užila. Není to pro mě něco, co bych chtěla číst každý týden, ale sem tam se to vyloženě hodí!

05.11.2023 4 z 5

Ti, co zemřeli Ti, co zemřeli J.R. Erickson

Nedokážu si představit příhodnější knížku na Halloween... Tahle je plná černé magie, obživlých mrtvol, démonů a zla... Jako vážně, bylo to rozhodně děsivější než předchozí díl. Proto jsem mohla číst jen za světla a tím pádem se mi to čtení dost protáhlo... Těm, co se rádi bojí, doporučím :) Více v mé recenzi (v záložce Recenze)

05.11.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Taková trošku slabší Sandra Brown aneb detektivka s romantickou zápletkou. A to já můžu, to mám ráda :)

Jo, detektivní linka byla slabší, taková naivní a místy fakt nelogická, ale já potřebovala hlavně vypnout a užít si to, nemyslet u toho. A to se podařilo.

Hlavně druhá půlka byla velice čtivá a té romantiky tam bylo tak akorát, takže jsem spokojená :)

25.09.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Potřebovala jsem si spravit chuť a tak jsem šla na jistotu. Ani na vteřinu jsem nezapochybovala, že to bude na 5*. Takhle to mám s Colleen Hoover...
A taky ji vždy čtu nemocná :)

Nevím, zda souhlasím s názory, že tohle je její nejlepší kniha... Myslím si, že některé předchozí mě sebraly víc. Tohle bylo na úrovni někde mezi Odvrácenou tváří lásky a 9. listopadem... Moc mě bavilo to číst, ano pobrečela jsem si, užila si to.

Jen jsem měla trochu problém s hlavní hrdinkou, protože to, co provedla, byla síla. Možná to ani nemuselo být dovedeno do takového extrému... Zároveň jsem samozřejmě souzněla s názorem, že by i tak měla mít právo na svou dceru a že potrestaná byla dost.

Co mě ještě nenadchlo, byla ta sbírka podivných jmen... Kenna, Ledger, Diem... že by Colleen došla zásoba hezkých jmen?

V knize bylo taky celkem dost pikantních scén, které mě ale nechaly úplně chladnou a to jsem si vždy myslela, že Colleen to napsat umí...

Možná to ale vůbec nebylo knihou, poslední dobou mívám dost problém soustředit se na čtení na 100%, máloco se mi líbí.
Tady je ale jasné, že se mi kniha líbila, protože je to letos jediná, kterou jsem přečetla během jediného dne...

CoHo je zkrátka sázka na jistotu a jsem moc ráda, že jsem si v době osobní a čtecí krize vybrala zrovna její knihu.

04.09.2023 5 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

4,5*
Po ne úplně nadšených recenzích jsem šla do knihy bez jakýchkoliv očekávání a páni! Jsem víc než spokojená!

Tohle je klasická vztahovka, která potěší každou čtenářku, která má v sobě aspoň kousíček drbny :) Jestli milujete Sedmilhářky, tak tohle je typově dost blízko.
Takže ne, není to originální a autorka s ničím novým asi nepřišla, ale pro mě to fungovalo, bavilo mě to a vyvolalo emoce.

Vzala partu "kamarádů" a poslala je společně na prodloužený víkend do Portugalska - kde se má odehrát svatba dvou z nich. No...jenže se to mezi nimi samozřejmě velmi rychle vyhrotí. Na povrch začnou vyplouvat tajemství, která rozhodně měla zůstat skryta.

A vy celou dobu přemýšlíte kdo koho a s kým podvádí nebo podváděl, kdo lže a kdo říká pravdu. A zatímco příběh hezky graduje a spěje k nevyhnutelnému konci (a vy z prologu víte, že se tam odehraje nějaká tragédie), vy jste čím dál tím napjatější.

Jak říkám, pro mě to takhle fungovalo. Možná to nesedne každému, ale absolutně nechápu, co se na tom nelíbí fanynkám tohodle žánru. (Já tomu říkám vyhrocená vztahovka :))
Jasně, má to své mouchy -např. přechody do minulosti bez varování a oddělení - proto taky nedávám čistých 5*, ale pro mě to teď v době čtecí krize byla kniha, kterou jsem si užila, kterou jsem přečetla na pár zátahů a ke které jsem se ráda vracela. Což se mi v poslední době zase tak často nestává. Takže pecka!

22.03.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Už jsem to málem s Bridgertony vzdala...teď jsem ráda, že jsem to neudělala. Předchozí tři díly (nečetla jsem popořadě) mě docela zklamaly. První dva jak přes kopírák, Čekanka nakonec taky nic moc.

A tak jsem z Nevhodného návrhu neskutečně mile překvapená! Na mé vysoké hodnocení má vliv i správné načasování. Sáhla jsem po knize uprostřed obrovské čtecí krize...a přečetla ji na jeden zátah. Prostě mi to sedlo! Bylo to tak akorát:)

Zatímco předchozí díly vykrádají samy sebe, tady autorka vykrádá jen Popelku.... dělám si srandu, náhodou to byl super retelling Popelky, vůbec mi to nevadilo, naopak.
Taky se mi líbil vývoj příběhu a to, že zásnuby neproběhly moc brzy, jako u předchozích knih.

Sophie byla zpočátku takové zlatíčko nevinné, představovala jsem si ji jako mladou Audrey Hepburn Časem se ale ukázalo, že má drápky a nebojí se je použít a že se dokáže sama o sebe postarat. Ke konci mi přišla až přidrzlá.

Celkově ten konec už byl na mě trochu too much, obešla bych se bez toho, ale to by nebyla Julia Quinn, kdyby tam nebylo něco na sílu :)

Tento díl neměl tolik vtipných prupovídek, ale zase to dohnal romantikou a příběhem a já jsem velmi velmi spokojená. Moc doporučuji a s Bridgertony nekončím :)

19.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tik Toková senzace... Ok, chápu proč. Originální prostředí, výborná chemie, skvěle napsané, poplatné době. Byť já sama mám drobné výtky, naprosto rozumím tomu, že jsou z knihy čtenářky nadšené.

Olive je doktorandka, Adam profesor. Předstírají, že spolu chodí (každý má své důvody) i když se vůbec neznají. Jenže právě díky tomu, se začnou poznávat a přeskočí jiskra

Nebudeme si nic nalhávat, fake dating je jeden z nejlepších tropů. Navíc v tomto případě byla chemie mezi hlavními hrdiny fakt hmatatelná, takže po romantické stránce nemám výtek.

Dost tomu pomohlo i prostředí - univerzita, věda. Asi jsem nic podobného ještě nečetla... Ali Hazelwood se ale právě na tohle prostředí specializuje takže si od ní nejspíš ještě někdy něco přečtu.
Tedy pokud mě neodradí jedno, dnes už asi nejčastější klišé - nejlepší kamarád hlavní hrdinky musí být gay. V tomto případě mají takového nej kamaráda oba hlavní hrdinové :) Celkově se snaží autorka být tak moc woke, až se to člověku zajídá. Lépe by udělala, kdyby tolik netlačila na pilu.

Taky mi trochu vadilo, jak se hlavní hrdinka ve všem dost rýpala, všechno se dost řešilo a jak pořád lhala

Přečteno v AJ a četlo se to dobře, středně pokročilá úroveň.

14.03.2023 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Většinou se opravdu snažím číst série postupně tak, jak vycházejí. Ale řekla jsem si, že není vždy potřeba být tak striktní :) Obzvláště u detektivních sérií příběhy na sebe nijak zvlášť nenavazují, takže jsem se rozhodla to své pravidlo porušit a vyšlo to zrovna na Ticho. V této sérii jsem totiž těžce pozadu a když Ticho vyšlo, měla jsem chuť si jej přečíst bez ohledu na předchozí díly ...

Vadilo mi, že jsem vynechala několik předchozích dílů? Ne. Kromě vývoje vztahu mezi F&H jsem vlastně o nic nepřišla, takže vůbec nevadilo, že jsem několik předchozích dílů nečetla.

Fajn nápad pro mě celkem utlumilo množství dějových linek, ve kterých jsem se docela ztrácela a zkrátka na mě to bylo až moc.
Yrsa je vážně dobrá, že se do toho sama nezamotá, asi má výhodu, že ji tak nemate množství krkolomných jmen, která jsou pro ni přirozená.

Já jsem i díky tomu četla dost pomalu, což mě moc mrzí. Pokud máte ale Yrsu a její styl psaní rádi, běžte do toho, je to taková ta její klasika

14.03.2023 3 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Miluju příběhy odehrávající se v přírodě! Ať už je to romantika, detektivka nebo něco mezi :) Proto jsem se nadšeně vrhla do Lásky nadivoko, do které jsem se zamilovala už díky obálce, která je fantastická!

Hlavní postava Lily si ze všeho nejvíc přeje vykoupit rodinný ranč, který vždycky milovala a přála si tam žít. Její otec, lovec pokladů, ale ranč prodal a zanechal Lily jen malý polorozpadlý domek. Ve snaze vydělat si na ranč a na živobytí nakonec Lily dělá to, co jí u otce vadilo. Podniká výpravy za poklady. Pro skupinky lidí připravuje dobrodružné několikadenní výlety do červených kaňonů Utahu.
Všechno se ale zvrtne, když na další z výprav přijede její stará a největší láska Leo s kamarády.

Tahle výprava se vážně zvrtla a já jsem jen koukala s otevřenou pusou. Tohle jsem vážně nečekala :) Kromě romantiky je totiž tahle kniha opravdu dobrodružná. Jasně, v podání dua Christina Lauren je to spíš absurdní až komické, to nic ale nemění na tom, že tam to dobrodružství je :)

Přála bych si mít na knihu více času, takhle jsem ji četla dlouho a po troškách, což dost zhoršuje zážitek z četby, i tak jsem si to ale užila.
Hra na kovboje a lovce pokladů, spaní ve stanu, přestřelky, divoké líbačky v dešti, téhle knize fakt nic nechybí, přesvědčte se sami ;)

Za recenzní výtisk moc děkuji @nakladatelstvijota

03.03.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

4,75*
Musím říct, že mě kniha překvapila i přesto, že jsem si ji vyspoilerovala. Ze zvědavosti jsem si totiž přečetla poděkování hned, jak mi kniha přišla. A to normálně poděkování ani nečtu :) Takže prosím vás, poděkování si přečtěte až po samotné knize :) Dozvíte se z něj totiž pointu...

Ale i přesto, že jsem ji znala, mě překvapilo, jakým směrem se nakonec příběh ubíral.

Co mě ještě mile překvapilo? Že jsem se nebála. Čekala jsem horor jako byla Odbočka v lesích, ale tohle bylo spíš solidní psycho..... Uff!
Taky styl psání autorky, který mi neskutečně sedí a dělá knihu ještě čtivější.
A lokalita, ve které se děj odehrává - Luhačovice a má láska Vizovice :)

A abych vysvětlila tu chybějící čtvrt hvězdičku do 5*. Jednak si je tak trochu šetřím na něco hodně wow. Tady byl wow až ten samotný konec, který mě namíchnul i potěšil zároveň. Potřebovala bych ho probrat ideálně s autorkou :)

Trochu mě rozčilovaly různé odbočky od tématu (autorka má ODBOČKY ráda :) alá vzpomínky na cokoliv z minulosti. A nakonec mi tam moc nesedly stížnosti hlavní hrdinky na nedostatek financí - žiješ v Praze kde vlastníš barák, neplatíš nájem, staráš se jen o sebe a chodíš do práce. Přesto si nemůžeš dovolit koupit ani pugét? Nevěřím :)

Jo a hlavní chybou je: málo stránek. Především část odehrávající se v lese. Brala bych víc :)

Co mě mega nadchlo je QR kód ve finálním výtisku, který vás zavede do hry po stopách hlavních hrdinů. Už se moc těším, až budu mít čas a také si to vyzkouším

Za sebe Jiné místo moc doporučuji!

Za zaslání knihy děkuji Marky z Humbook Blogeři!

03.03.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Není to úplně kniha, ale tahle povídka byla vydaná v samostatném sešitku a tak ji budu bez výčitek považovat za první přečtenou "knihu" tohodle roku :)

Byla jsem hodně zvědavá, zda autorka dokáže na 26 stranách předat nějaký příběh a musím říct, že se jí to celkem podařilo. Nápad se záměnou zavazadel je prostě skvělý.
Pravda, úplně mi nesedl nápad Avril, že za Chrise nakoupí vánoční dárky - který muž by kupoval matce župánek a tetě sexy pantoflíčky? To byl trochu úlet :D Ale jinak to bylo fajn.

Vlastně největším mínusem celého příběhu je to, že neměl o 200 stránek navíc, ale ani taková rychlá romance není k zahození :) možná by stačilo i +50 stran...

Je super, že Julie napsala pro své fanoušky vánoční povídku, moc jí za to děkuju! Zároveň se už ale moc těším na její další román, doufám, že nebudeme muset čekat dlouho :)

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

3,5*
V novém díle se Erika stěhuje do nového domu. Krátce po nastěhování se ale v její ulici stane vražda. Tým Eriky ve složení Kate Mossová a James Peterson opět nastupuje do akce.
A že je to opět velmi čtivá, akční a napínavá jízda. Musím přiznat, že příběh je hezký vystavěný a došlo i na zajímavý zvrat.

Přesto je to pro mě v konečném výsledku jen lehce nadprůměrná detektivka. Čtivost není všechno a já mám ke knize i nějaké osobní výtky.

Pro milovníky Brynzových detektivek je to ale určitě #mustread o nic horší než předchozí díly. Myslím si, že zklamaní nebudete :)

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

I tato kniha stejně jako ostatní je plná skvělého jídla a pití a romantiky :)
Chemie mezi Rossem a Izzy byla dost povedená, ale musím se přiznat, že mě Ross později začal štvát. Mám ráda mlčenlivé muže a morousy :D, ale nevěděla jsem, co si o něm myslet. Dost střídal nálady i názory... myslím, že byl přesně tím, čemu se Izzy chtěla vyhnout...

Celkově jsem knížku milovala asi tak první dvě třetiny. To jsem si říkala, že je to fakt pecka. Poslední třetina to bohužel dost pokazila. Zmizela chemie mezi hlavními hrdiny, bylo to dost naivní, dělo se tam hodně věcí a bylo to takové "neuspořádané". Těžko se mi to popisuje.
Líbily se mi odkazy na Cizinku, nejen proto, že ji zrovna dokoukávám...

Kdyby si knížka udržela vysokou úroveň prvních dvou třetin, bylo by to jasných 5*...takhle musím bohužel snižovat a moc mě to mrzí.
Těším se na další knihu z Romantických útěků :)

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Když jsem se dozvěděla, že vyjde volné pokračování Kronik prachu, byla jsem u vytržení. Kroniky jsem si totiž před dvěma lety naprosto zamilovala a kdo taky ne?

Tahle kniha je rozhodně jiná,  než Kroniky. Zatímco tam byla v hlavní roli romance, tady jde o detektivní zápletku, což je pro mě každopádně mínus. I Kufr z nebe je ale neskutečně milý a dobře se čte,  oceňuji zajímavou formu vyprávění (i když její příčina je absurdní) a tomu odpovídající nádherné grafické zpracování.

Pro mě je určitě mínusem i to, že už i příběh z viktoriánské Anglie musí obsahovat queer prvky a taky místy chaotické vyprávění. Které je ale psáno "rukou hlavní hrdinky", takže jej vlastně můžeme brát jako záměr.

Pokud se vám líbily Kroniky prachu, tak Kufr z nebe je skoro povinnost :), o to víc, pokud si z Kronik pamatujete Elisu a Jamieho...(já ne, ups)...
Jsem nalákaná přečíst si konečně Limeu, která na mě asi rok čeká v knihovničce a snad to tuto zimu i udělám :)

Za možnost přečíst si knihu a za zaslání recenzního výtisku moc děkuji @humbook a @humbook_blogeri !

22.12.2022 4 z 5

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Asi jsem po dočtení této knihy úplně nepochopila, co se tím básník snaží říct... Určitě se jedná o roztomilé ilustrace a mohou mít pozitivní efekt na děti, které se bojí strašidel...ale nevím do jaké míry...

Docela mě bavilo, že knížka překvapila - tím, že se ubírala úplně jiným směrem, než jsem čekala...bylo to fakt zvláštní, ale Samkovi se celkem líbila...

09.11.2022 3 z 5

Byl jednou jeden roh Byl jednou jeden roh Beatrice Blue

Kouzelná a zároveň dost zvláštní kniha... Po grafické stránce je to skvost. Nádherné, takové "hipsterské" ilustrace Zároveň jsem nepochopila, proč holčička měla čepici s ušima, takže vypadala jako zvířátko a malí jednorožci vypadají jako kralíčci...

Příběh je takový...svým způsobem nijaký... O tom jak (třeba) vznikli jednorožci...je to tak trošku blbost, ale kouzelná

09.11.2022 4 z 5