Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Prameny živé vody Prameny živé vody Miloš Kočka

Moc krásná kniha. Je hezky napsaná a tolik jsem se toho dozvěděla. V knize je hodně moudrosti i poučení.

23.08.2022 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Moc krásný, dojemný příběh o kocourkovi a jeho majiteli. V knížce je dost filozofie, moudrosti i citů. Nejdřív jsem váhala, zda si mám knížku koupit.. Ale líbil se mi obal i ty barvy, anotace.. Knížku jsem si koupila, ale ani jsem ji nezačala hned číst. A před pár dny jsem ji číst začala a líbila se mi nakonec tak moc. Mohu doporučit a zdaleka nejen milovníkům koček, sama jsem pejsková. Krásná knížka.

14.08.2022 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Opět výborná detektivka od Agathy Christie. Jen tato byla i smutná, poslední případ H. Poirota. Nějak mě tak roztesknila.

05.08.2022 5 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Opět pěkná detektivka od mojí oblíbené autorky. Slečna Marplová na začátku obdrží dopis, v kterém je žádána o vyšetření zločinu, ale vůbec není uvedeno, o jaký zločin jde. Žádost ale vyslyší a.. Přečtěte si.

31.07.2022 5 z 5

Vladimír Birgus - Fotografie 1981-2004 Vladimír Birgus - Fotografie 1981-2004 Vladimír Birgus

Barevné fotografie Vladimíra Birguse z let 1981 - 2004. Na fotografiích jsou lidé v různých částech světa, důraz je kladen na situaci a v neposlední řadě na barvu. Zajímavé kompozice. U každé fotografie je uvedeno místo a rok pořízení.

24.07.2022 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Agatha Christie je moje oblíbená spisovatelka, v této detektivce jsem se ale trochu ztrácela, bylo to dost překombinované. Trochu slabší než jiné detektivky od autorky. I tak jsem ale určitě ráda, že jsem si knížku přečetla.

18.07.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moje první kniha od autorky a zároveň i její prvotina. V poděkování, doslovu a dopisu pro čtenáře píše, proč ji psala. Hlavní vyšetřovatelka Lottie mi byla sympatická a zajímala mě i její rodina, soukromý život. Současné vyšetřování proniká i do minulosti. Jinak opravdu otřesné prostředí kláštera, kde se děly hrozné věci, velmi smutné, že právě tam.

08.07.2022 5 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Pěkná knížka. Prostřednictvím lidí kolem doktora Karpety se dozvídáme o něm i o nich samotných, různé názory..

08.07.2022 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Knížku mi, když jsem byla hodně malá, předčítala maminka. Moc se mi líbily obrázky, ale pamatuji si, že jsem se bála toho strašidla, neměla jsem prostě moc dobrý pocit, to si pamatuji dodnes. Maminka se tehdy divila, jí se knížka líbila.

20.06.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Poslední detektivka, kterou jsem od M. Klevisové neměla přečtenou. I když je 2. v pořadí s J. Bergmanem. A opět se mi líbila. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je vrah.

16.06.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Napínavý thriller, nemohla jsem se odtrhnout. Vyprávěno z pohledu více postav. Překvapivý závěr.

16.05.2022 4 z 5

Albatros Albatros František Flos

Četla jsem jako -náctiletá a moc se mi tato dobrodružná knížka líbila.

01.05.2022 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Oblíbená knížka mého dětství. Krásná i vtipná, nádherné ilustrace. Samozřejmě jsem milovala i další Sekorovy knížky.

01.05.2022 5 z 5

Čtivá kniha, líbila se mi. Zajímavý příběh, vyhovuje mi i zpracování. Příběh se odehrává v 80. letech minulého století. Doporučuji k přečtení.

29.04.2022 5 z 5

Paměti mého pradědečka Paměti mého pradědečka Adalbert Stifter

Moc pěkná kniha. Krásné a barvité popisy přírody i těžkého života v horách, lidské obětavosti i sounáležitosti.

19.04.2022 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Moje první kniha od autora a líbila se mi. Čtivé zpracování kauzy lehkých topných olejů. Hlavní postava Marek Vráz je sympatický a zatím se mi nestalo, že by mě nějaká beletristická (ani jiná) kniha motivovala k zájmu o mixování banánu s jahodami apod., ale nyní jsem o tom tedy začala uvažovat. Od autora si chci ještě něco přečíst.

15.04.2022 5 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Výborná kniha. Tolik jsem se toho dozvěděla o Charlottě Masarykové. Kniha popisuje celý její život - od narození až do jeho konce. Informace o dětech, manželovi, celé rodině - i té, v které se narodila. Kniha je moc hezky napsaná.

24.03.2022 5 z 5

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Detektivka od mojí oblíbené autorky. I tato se mi líbila. Hercule Poirot, tentokrát i spisovatelka paní Oliverová, dále dívka, která.. Přečtěte si...

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha se mi hodně líbila. Silné téma. Je opravdu až s podivem, že se toto odehrávalo v 60. letech 20. století v USA. Knihu jsem si koupila i do domácí knihovny. Doporučuji.

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Knihu jsem četla nyní - začátkem jara. :) Jinak v této době mi kniha opravdu sedla, přivedla mě na jiné myšlenky, je taková veselá a závěr je moc pěkný. Už jsem viděla dřív film.