JeseterZuzana JeseterZuzana komentáře u knih

Apolena. Děkuji.

24.10.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

(SPOILER) Vanessa je moc pěkně napsaná. Jak tenká je hranice mezi láskou a manipulací, to je vidět už podle komentářů ke knize. Překvapilo mě, kolik lidí si myslí, že to mohla zvládnout sama,nebo že si za to dokonce mohla sama, a to i přes štěpení osobnosti, přes její strašlivý nepořádek (Strane měl vždy uklizeno), přes neschopnost vidět se jako oběť...
Takovou ukázkovou manipulaci jsem dlouho neviděla. A že je to napsané dobře, asi způsobuje i to, že tu manipulaci někdo neprohédne, že uvěří tomu, čemu uvěřila i Vanessa.
Za mě skvělý příběh. Zůstane v knihovně.

27.01.2021 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Tyto knihy jsou nejen Zeldin důkaz. Můžeme být jako ona, copak to nechápeme?

24.05.2020 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Knihu jsem začala číst, protože ji má syn (6.tř) jako doporučenou četbu. Není čtenář, tahle ho ale zaujala, příběh mi vyprávěl a poprosil o další díly. Už chápu. Se slzami v očích píšu tenhle komentář. Tyto knihy už u nás zůstanou. Budu je půjčovat a doporučovat všem.
--každý si zaslouží v životě prožít alespoň něco dobrého--

16.05.2020 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Dočetla jsem včera večer. Kniha je dobře napsaná, skvěle se čte. Ukončena mohla být trochu jinak, ale to tělo, podstata, to tam je rozepsané tak, že jsem prostě nemohla od knihy odejít.
To že je Eliza někomu nesympatická, chápu. Já ji vnímám jako velmi silnou ženu, která se chová podle okolností, naučila se přežít. Podle mě je skvělá. I přes svou minulost má v sobě cit, nenechala se ničím udolat.
Na Elizu a další ženy s takovým osudem budu vzpomínat s úctou. Do života pro mě lekce, nad lecčíms jsem se zamýšlela a autorovi děkuji.

15.05.2020 4 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Prostě život. Jedna z nejlepších knih o všem možném, o Popelce, želé bonbonech. Čtu ji pořád. Je kouzelná.

06.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá, nemohla jsem se odtrhnout. Příběh, který nepotřebuje za každou cenu šokovat, napětí provází každou stránku, kdy moc chcete vědět, jak to všechno je.

15.02.2020 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Hvězdy patří spíš kresbě, ta se mi moc líbí. Chybí mi silnější příběh, tady vidím jen nástřely situací, které se ani netýkají jen introvertů.

21.01.2020 3 z 5

Příběh v řeči nepřímé Příběh v řeči nepřímé Alena Zemančíková

Míč jsem si knihu užila. Líbily se mi popisy, i to, jak se autorka k některým skutečnostem vrací. Skutečné, to je to slovo, jako bych si na ten příběh/život/dobu mohla sáhnout.
Děkuji.

10.01.2020 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Na mě toho bylo moc, kultura, politika, příběh o nemoci, letmé zmínky o klucích, pes..Rok kohouta měl jasnou dějovou linku, tady jsem ji postrádala.

26.08.2019 2 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Kniha mě bavila. Popis loňských Vánoc byl dokonalý. Postavy více či méně absurdní, Eva je pro mě nejvíc čitelná právě tím zásekem. Jsem její fanda od začátku do konce.

11.08.2019 4 z 5

Zvuky přírody: Svět ptáků Zvuky přírody: Svět ptáků Robert Hunter

Krásná kniha se zvuky, děti si v ní rády listují, poslouchají ptáčky a společně si o nich povídáme.

22.07.2019 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tygře, tygře planoucí, lesem černým za noci, čí ruka nesmrtelná stvořila krásu tak děsivou?
Čtu tuhle knihu přibližně 20 let s různými pauzami. Vždy objevím něco nového a pokaždé je něco jiného důležité.
Pro mě životní setkání, které moc přeji každému.

18.07.2018 5 z 5