Jerry H Jerry H komentáře u knih

Budodharma: Cesta samuraje Budodharma: Cesta samuraje Sandó Kaisen

Výborná kniha, neuvěřitelné, jak je odlišné vnímání světa - východ/západ. Doporučuji přečíst a udělat si názor.

11.10.2022 5 z 5

Abhidhamma - základy meditativní psychoterapie a psychohygieny Abhidhamma - základy meditativní psychoterapie a psychohygieny Mirko Frýba

Kniha určitě zajímavá, někde je poměrně dost technických a odborných výrazů, tam jsem se až ztrácel. Také bych ocenil v knize více praxe než teorie, ale na druhou stranu musím konstatovat, že si jistě čtenáře najde, každý si v ní najde to své.

28.09.2022 4 z 5

No tak vosí hnízdo jsem tam zrovna nenašel :-), ale zato tam bylo hnízdo jiných lumpů a podvodníků (těžce mi připomínalo naší politickou scénu). Jinak výborně zpracované, možná trochu více postav, ale vůbec ne na škodu. Vygradované až do konce, Lisbeth a spol to dotáhli do zdárného konce. Jestli se autor převtělí do jiné osoby, budu její knihy číst dále. Čest jeho památce. RIP.

20.08.2022 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Krásné čtení plné záhad, napětí, mystiky a symbolů, to prostě nemůže zklamat. Opět oceňuji autora, který musel sehnat obrovské množství informací, aby to mělo hlavu a patu a tak krásně se to četlo.

02.08.2022 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha plná otázek, na jedné straně věda, na druhé straně víra. I když je zde mnoho momentů, které by se v realitě nejspíš nestaly, tak se to krásně čte. Oceňuji autora, který si musel sehnat poměrně dost informací o tématu.

27.06.2022 5 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Nebylo to úplně nejhorší, mělo do akci a napětí, každopádně Gideon má asi milion životů a všechno se mu podaří.

24.06.2022 4 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Pěkná detektivka plná akce a napětí až do konce.

21.06.2022 5 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Opět hezké a napínavé čtení, akorát už za hranicí uvěřitelnosti.

12.06.2022 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Velice inspirující knížka. Jsem rád za ty všechny emoce, které nám autorka sdělila, každý neumí otevřeně mluvit o svých problémech. Někdy jsem měl opravdu záchvaty smíchu i když v realitě to muselo docela kruté. Ono vzdát se komfortu, známých, rodiny, jistot a pod., udělat ten krok a jít do neznáma, to už si zaslouží respekt. Moniko, máš i můj a jsem hrdý na to, že jsi z Čech (nebo z Moravy, to je jedno :-))

10.04.2022 5 z 5

Na sever Na sever Scott Jurek

Jen tak dál Scotte. Radost se rodí z bolesti. Moc jsem si tu knihu užil.

03.04.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Zážitek má být hlavně silný a tento rozhodně byl. Začátek možná dost rozvláčný, ale zase pěkně vykreslil to co přišlo později, mě to přišlo jako zajímavý kontrast. Normální lidé, žijící si svůj život, který se jim rázem během pár dní změní v totální peklo na zemi. Ono to všechno přežít a pak s tím vším ještě žít celý život, to už je za mě šest hvězd z pěti. Přeji všem, abychom toto zažít nikdo nemusel.

25.03.2022 5 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Bear Grylls (p)

Méďa Béďa překvapil, pěkné, čtivé s rychlým spádem, je vidět, že ví o čem píše. Bod strhávám za celkovou "uvěřitelnost", ale stejně je to pro mě borec.

28.02.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Parádička. Trochu jsem si pletl všechny členy té rodiny, ale jinak krásné a napínavé čtení.

21.02.2022 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Tuto knihu beru jako jednu nej, co o běhu bylo napsáno.

18.02.2022 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Wimovi rozhodně fandím, určitě i rozumím, co chce sdělit, každopádně kniha mohla být poloviční. Je tam dost opakujících se tezí, atd. To co dokáže je neskutečné. Osobně si myslím, že každý čtenář si v tom najde to své, co potřebuje, pro někoho to může být pár řádků, pro někoho stránek a i to se cení.

17.02.2022 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Ani nevím, co dodat. Příběh party kluků ze staré Prahy, kteří jsou na stopě něčemu v té době velkého. Mě hlavně zaujala ta čtivost, napínavost, lidskost a de facto i jednoduchost a stejně to má i po tolika letech náboj. Bez jediného sprostého slova, bez cizího slova, tak nějak v duchu česti, svornosti, bratrství a fair play. Takové to: přijít ze školy, udělat úkoly, hodit tašku do kouta a jít za dobrodrůžem. Krásná to doba :-)

15.02.2022 5 z 5

Thajská buddhistická dieta Thajská buddhistická dieta Alef Pražský

Parádní knížka, kde na pár stránkách je prakticky všechno, jak by se člověk měl chovat a jak by měl žít. Jen se na to podívat z trochu jiné stránky, ne pouze z té materiální. Co je zde napsáno, za mě sto pro pravdivé.

12.02.2022 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Knížka čtivá, napínavá, když už si člověk myslí, že to je vyřešeno, tak to tak není. Autor nás napnul až do samotného konce. Taky se čtenář něco dozví o diamantech a ta překombinovanost? Beru to tak, že to tak muselo být, každý malý článek zapadá do jedné velké skládačky. Osobně jsem si to čtení užil. Pět.

11.02.2022 5 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Některé (povídky) geniální, některé průměrné, některé ujeté, některé o ničem.

07.02.2022 3 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Pěkné, čtivé, napínavé, zajímavý nápad.

07.02.2022 5 z 5