Jenny3 Jenny3 komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

(SPOILER) Za mě takový průměr, milé, oddechové čtení, ale už se těším, až vyrazíme v další knize do Francie (Britských ostrovů už bylo dost). Je hezké, že autorka tak trochu naváže na tento díl, protože hlavní hrdinkou bude Hattie.

12.06.2023 4 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Další kniha do sbírky od mojí oblíbené autorky. Občas to bylo předvídatelné, občas lehce kýčovité, ale celkově byl příběh zajímavý a moc mě bavil. Líbil se mi konec, mám ráda, když se hlavní hrdinka rozhodne bojovat sama za sebe a za to, co chce a potřebuje.

01.06.2023 4 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Mám pocit, že autorka se s každou další knihou jenom zlepšuje. Tohle bylo totiž super a pro mě nejlepší její kniha. Krásně napsané, příjemně se to četlo, opravdu jsem si u knihy hezky odpočinula a moc mě to celé bavilo. Když jsem četla začátek, přesně se mi vybavil film Prázdniny, který zde byl i zmiňovaný, ale moje obavy, že to bude stejné jako ve filmu se nenaplnily a je to dobře, tohle mě bavilo možná ještě víc.

01.06.2023 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Dala bych tak 3,5 - bylo to hezké, ale na mě tam bylo až příliš mnoho podobností s filmem Fakjů pane učiteli (divadelní kroužek, škola s mizernou pověstí, žáci, kteří si nevěří a nakonec se pozvednou na duchu). Čokoládový průšvih byl za mě lepší.

11.08.2022 3 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Takový britský Sex ve městě, bylo to milé a vtipné, docela jsem se u toho nasmála. Žádná z postav mi nevadila, od knížky jsem si moc neslibovala a příjemně mě překvapila.

23.07.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale nakonec se mi knížka moc líbila. Není to až tak přeslazené, jak jsem čekala podle recenzí níže, takže jsem ve výsledku spokojená.

16.06.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Tento díl z Ameriky mě moc nenadchl, víc mě to baví v Anglii. Cecilie tomu taky nepomohla, docela mě rozčilovala, jak pořád hledala výmluvy, aby nemusela jít s pravdou ven a otrava jahodou - to byla poslední kapka...občas mi její uvažování přišlo totálně mimo. Zachránil to až závěr, snad bude příští díl lepší.

17.04.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Prostě paráda, to se četlo samo. Domek v Irsku apeluje na nejlepší knížku z celé série Romantických útěků, dokonce šlape na paty i mojí zatím nejoblíbenější Cukrárně v Paříži. Z příběhu jsem nadšená, mnohem lepší než Chata ve Švýcarsku, přitom na sebe knihy navazují vzhledem k tomu, že hlavní hrdinky jsou sestry, ale ten rozdíl je neuvěřielný. Tak si říkám - kdy bude další díl a o čem? Do jaké země se podíváme příště? Každopádně už se moc těším.

P.S.: Našla jsem to: 9.díl má název The Christmas Castle in Scotland, tak se těšte. :)

16.04.2022 5 z 5

Všechny tvé polibky Všechny tvé polibky Julia Quinn

Jako oddychovka je to hezké, celý příběh je jasné, jak to skončí, ale vůbec mi to nevadilo, občas vtipné. Prostě Julia Quinn, tak jak jí známe a máme rádi.

09.03.2022 3 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Pěkně se to četlo, občas jsem se i pobavila, každopádně na knihu hned tak nezapomenu, vzhledem k tomu, jak se autorka vyžívala v čištění Marcusovy nohy. No, příště už u knihy nebudu nic jíst. :D Ale jinak to bylo moc hezké.

09.03.2022 3 z 5

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Tohle bylo docela slabé, ze všech autorčiných knih, které jsem přečetla, mě tato bavila nejméně. Sice se uzavřely příběhy Smythe-Smithových, ale Iris byla hrozně naivní, občas to bylo vážně k vzteku, jak si nechávala všechno líbit a až náhoda za ní vše vyřešila, takže konec je opět zalitý sluncem. Prosím, takhle už znova néééé.

09.03.2022 2 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Překvapilo mě nižší hodnocení knihy, přitom se příběh hezky četl, byla to taková milá oddechovka. Spíše romantické čtení, než něco vyloženě erotického. Jen mi vadil stále se opakující fakt, jak má Ethan neskutečně dlouhé řasy, to nepotřebuju číst asi 5x za knihu. Jinak paráda, můžu doporučit. :)

19.12.2021 4 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

A mně se to líbilo! Knihu jsem si vybrala zprvu podle obálky a je pravda, že velké dějové skoky se tady nekonají, ale mělo to něco do sebe. Nejlepší je asi samotný závěr, kdy si nemusíte říkat:,, A co bylo dal?´´ Autorka to krásně uzavřela u všech postav a to se vám stane v málokteré knize. :)

15.11.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Takový zlatý střed, kniha se hezky četla, ale nekonalo se nic, co by mě vyloženě uchvátilo. Děj se odehrával převážně na chatě a na sněhu, což je logické, ale jako by tomu něco chybělo. Zase chápu, že autorka už těžko vybombí něco super nového, ale minulé díly byly o trochu lepší. Celkově jsem si během knihy říkala, že se asi víc těším na Domek v Irsku, asi proto, že mi z obou sester víc sedí klidnější povaha Hannah než tady střeštěná Mína. Tak uvidíme, co přinese další díl :)

03.10.2021 4 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Čekala jsem víc - takové : neurazí x nenadchne, ale jako nenáročná oddychovka to stačí.

12.08.2021 3 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Druhý díl je rozhodně lepší, celkově je tento díl akčnější a bavil mě víc než první. Lillian je prostě větší poděs než Annabella.

12.08.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Hodně silný příhěh, který vás donutí zamyslet se nad tím, co máte vy a o co vše přišli lidé během války a jak jim zničila životy. Toto je jedna z nejlepších knih, jaké jsem měla možnost číst. Kromě války se dočtete o nádherných šatech, které jsem si musela najít na internetu a o to víc vás potom samotný děj pohltí. Autorka je výborná v tom, aby byl děj nepředvídatelný, takže postupně sbíráte kousky příběhu, který si skládáte a až na konci vidíte celý obraz. Tohle je super a proto mi nevadilo ani těch skoro 500 stránek, protože to stálo za to!

11.07.2021 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Tahle knížka pro mě byla výzva, nevěděla jsem, co od ní mohu čekat, když se příběh odehrává za 2. světové války. Tématu války vyhýbám, ale tato kniha se četla nádherně. Moc se mi líbí dvě dějové linky, vůbec mě to nerušilo a bylo příjemným osvěžením, že jsem až do konce knihy netušila, jak jsou postavy propojené. Normálně u knih hned poznám, jak to asi dopadne, ale tady postupně odkrýváte minulost a to je prostě super. Navíc mě zaujalo, že několik postav v knize bylo skutečných, což je vlastně trochu děsivé. Celkově jsem nadšená a mohu jen a jen doporučit.

11.07.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Čekala bych, že příběh z prostředí Islandu bude nudný, ale vůbec to nebylo špatné! Děj mě bavil a jsem moc vděčná, že si autorka dala práci a napsala pro nás příběh o Alexovi, který si to zaslouží (když to v té Cukrárně úplně nevyšlo). A moc se mi líbilo, že příběh dle očekávání dopadl dobře, ale zase ne úplně tak, jak jsem čekala.

12.05.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ačkoliv mě to mrzí, tak tento díl je pro mě nejslabším článkem Romantických útěků (a to mám přečtené i následující díly až po Čajovnu v Japonsku). Autorka navázala na Cukrárnu v Paříži - a to je super - ale bylo celé takové nemastné neslané, jako by se do psaní nutila, aby nám poskytla příběh i o Maddie. Nevím, tohle nějak nevyšlo....

12.05.2021 3 z 5