Jenny Tenshi Jenny Tenshi komentáře u knih

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihu som dostala na Vianoce a hneď som sa do nej začítala. Opis krutosti tam nebol až taký hlboký ako skôr myšlienka na fakt že autor si to všetko prežil. Epilóg ma dojal asi najviac ( hlavne scéna s autobusu). Paradox je to že si človek to všetko zrekapituluje až po prečítaní. Čo ale musím vytknúť knihe je formát. Keď som knihu otvorila šokovalo ma to aké tam boli veľké písmená a medzery medzi riadkami. Ocenila by som aj podrobnejšie opisy okolia ale zasa chápem že koľko ľudí toľko chutí. Odporučila som knihu aj kamarátke a som zvedavá ako sa jej bude páčiť. Dúfam že rovnako ako mne. Nebola to síce tá najsilnejšia kniha akú som v živote čítala ale neľutujem že ju mám. Autorovi som úprimné vďačná za úprimnosť a silu to povedať svetu.

02.01.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Toto dielo som čítala už dvakrát a teraz som si ho zobrala na dovolenku. Je jedno koľkokrát som to prečítala príbeh stále milujem. Ale viac milujem to ako hrdinovia s takzvanej bezchybnej spoločnosti sa dopúšťajú tak hlúpych chýb ako je podľahnutie predsudkom. Jane Austen ukazujem že každá spoločnosť má svoje muchy. Príbeh má u tejto knihy u mňa vedľajšiu úlohu . Postavy... úžasne opísané rozdiely charakterov. Hlavne rozdiely u sestier Bennetovích . Proste toto je pre mňa klasika číslo jeden u ktorej ma neprekvapí keď o rok ći dva po nej znova siahnem. Film je tiež pekne spravený ale ako to uź býva, kniha je kniha.

20.07.2013 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Príjemná spomienka na detstvo ktoré som prežila s Harry Potterom. Čo na tom že už mám 20 ,i tak sa už teším na ďalšie diely, ktoré sa cez leto chystám prečítať.

30.06.2013 5 z 5

Vládca vlkov Vládca vlkov Juraj Červenák

Veľmi zaujímavý pohľad na históriu tak zabúdanej minulosti a mytológie Európy. Príbeh bol napínaví do konca vďaka skvelo rozčlenením kapitolám. Ak Vám nevadí krv a násilie tak smelo do toho 

07.12.2012 3 z 5