jeníček jeníček komentáře u knih

Opravdu skvělá kniha,moc za ni autorce děkuji. Příběh se četl jedním dechem,i když byl velmi náročný. Líbilo se mi celkové zpracování osudů jednotlivých lidí.

02.08.2022 5 z 5

Za skleněnou stěnou Za skleněnou stěnou Caroline Ringskog Ferrada-Noli

Mně se kniha líbila moc. Byla pro mne objev, dostala jsem ji jako dárek a chytla mě hned od první stránky. Baví mě číst takové vhledy do lidských duší, i když třeba nejsou šťastné. Opět se mi potvrdilo,jak je velmi těžké,skoro až nemožné, vystoupit z určitých předem daných rodinných traumatizujících schémat a vzorců. Autorka velmi dobře pracuje s jazykem, hodně zapojuje přírodu i další přirovnání.

03.01.2021 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Nádhera, doporučuji dětem i dospělým. Krásné zastavení s děvčátkem Momo, které si získá srdce každého.

01.01.2021 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Příběh je napínavý, dobře se čte.

14.11.2020 5 z 5

Andulka Andulka Immanuel Birmelin

Kniha je skvělá zejména pro začátečníky chovatele, kteří v ní najdou mnoho užitečných rad, jak se o svého nového kamaráda starat. Také v ní najdete krásné fotografie a zajímavosti ze života andulek. Autor je vášnivý chovatel,který se zajímá i chování andulek i ve volné přírodě.

17.10.2020 5 z 5

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Příjemné čtení na sobotní odpoledne, nenáročný,ale napínavý příběh vhodný k odpočinku.

17.10.2020 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Opravdu úžasná kniha nejen pro mladší čtenáře,od začátku do konce jsem byla plně vtažena do děje. Líbil se mi i ten otevřený konec,také mě zaujal doslov (proslov) autorky v závěru knihy. ,, Vždyť svět je plný řek."

13.09.2020 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Nádherný příběh nejen pro mladší čtenáře. Knihu jsem přečetla jedním dechem, zvláště si cením pravdivého základu, který dospívajícím i dospělým představí poutavým způsobem historická fakta.

07.09.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Opravdu nádhera. Tři ženy,tři osudy zdánlivě velmi vzdálené,ale jako cop propojené.

29.08.2020 5 z 5

Ohnivé květy Ohnivé květy Susan Meissner

Krásný, romantický příběh. Knížka se mi moc líbila.

21.08.2020 5 z 5

Vybledlá krajina s kopci Vybledlá krajina s kopci Kazuo Ishiguro

Mám ráda příběhy tohoto autora. Líbí se mi ta nejednoznačnost, která je vlastně v životě normální. Jen my stále toužíme po jasnosti a přehlednosti, protože pak je vše jednodušší jak ve čtení,tak i v životě.

21.07.2020 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Velmi se mi příběh líbil,navazuje na seriál, i když o mnoho let poté. Touto knihou se celý příběh uzavírá. Se zájmem jsem četla příběhy tři hlavních hrdinek,jejich pocity i postoje, prožívání stejných situací různýma očima.

30.06.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Ano, souhlasím s pozitivními komentáři. Knížka je velmi krásná, příběh působí opravdově. Oblíbila jsem si hlavně Irmu,ale i ostatní hrdinky, na jejichž osudech bylo patrné,jak obtížný život ženy v dřívějších dobách měly.

16.05.2020 5 z 5

O zajíci a želvě a další Ezopovy bajky O zajíci a želvě a další Ezopovy bajky Jiří Žáček

Stručné, milé, poučné bajky.

15.05.2020 5 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

,,Kolik říší o nás neví." Nádherný příběh plný životních těžkostí i komplikací, ale na druhou stranu i lehkosti z létání, skákání, lezení. Jak by občas pomohlo vlézt si do koruny stromů....

04.05.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Z knihy mám rozporuplné dojmy. Kniha byla skvělá,ale taková tíha z příběhu hlavní hrdinky už na mě dlouho nepadla.Toužila jsem jí pomoci,podat jí ruku,pohladit ji.

09.04.2020 4 z 5

Velká kniha básniček a pohádek Velká kniha básniček a pohádek Jiří Žáček

Zábavné a vtipné básničky i pohádky, doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Knihu jsem předčítala osmiletému synovi.Oba jsme byli silně vtaženi do příběhu, který je opravdu pro malé i velké.Syna velmi zaujaly informace o vesmíru, které prostupovaly některé kapitoly.

28.03.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vše se mi na příběhu líbilo,nejvíce pak zobrazení života obyčejných, pracovitých lidí, kteří si dokázali svého dobrého živobytí vážit.

28.03.2020 5 z 5

Hotel po sezóně Hotel po sezóně Milan Děžinský

Na vlnách poezie jsem se dlouho nepohupovala,ani nevím proč. Tato sbírka se mi dostala do rukou úplně náhodou. Básně se mi líbily, některé obrazy těžší, jiné snažší na pochopení,ale celkový dojem super.

19.03.2020 5 z 5