DomYell DomYell komentáře u knih

-je tu tajemno
-je tu vykresleno nasili
-je tu sex
-je tu laska
-je tu nesnesitelna lehkost byti
-neni tu konec, co clovek ceka :D

12.01.2023 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Jako vzdy bavilo :) Asada mi teda bylo lito, ale jeho nic jen tak nezlomi :)

29.12.2022 5 z 5

Mé strašné radosti Mé strašné radosti Enzo Ferrari

Clovek se dozvi nejake zajimavosti, napriklad kdo a kdy jako orvni zacal delat vzorky na pneumatikach. Dobre je to cist s wiki pomoci kvuli orientaci kdysi slavnych jmen, ale jinak to moc zazivne cteni nebylo

29.12.2022 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Takhle velkou bombu nenajdete ani v Rusku, jak moc je to dobry. Prilepeny jsem k tomu byl, odtrhnout se bolelo. Musel jsem vedet, co je za dalsi a dalsi strankou a ten cas, kdy jsem musel jit spat, do prace a nebo se venovat necemu jinemu, to bylo utrpeni.
No a na zaver? Pockejte si na ten zaver. Ten je asi uplne nejlepsi!

05.12.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druha kniha ze serie, prvni, co jsem cetl. Jak Carl, tak i Asad jsou oba symposove. Kniha ma dobry dej, spad, ale i svoji slozitost (jmena vsech postav) a brutalitu (popisy utoku), ale porad je to v balicku skvele knihy.
Mimochodem ma to i pekne filmove zpracovani.

14.11.2022 5 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Prazska Zoo me bavi. Obecne vsechny zoologicke me bavi, ale Praha je na pomezi tuzemskych zahrad vysoko vycnivajici, jak kdyby se alespon kousku Prahy slava hvezd dotykala :)
Jsem rad, ze nasledovnikem pana Fejka se stal pan Bobek. Jake lepsi prijmeni by reditel zoo vlastne vubec mohl mit? :)
Ac pres pomerne hluboke znalosti z rise zvirat, tak i zde jsem objevil veci, ktere jsem nevedel, nebo me ani nenapadlo se po nich zjistovat a ma touha videt nekdy Goby zase o kousek narostla. Vlastne bych to nazval reportaze, doprovozene fotografiemi a nebo jeste jinak, rikejme tomu okna do rise zvirat. Otevrete ho, vidite, neco se dozvite, zavrete a jdete otevrit dalsi vedle.
Prijemne cteni

13.11.2022 5 z 5

Pražská ZOO - Její zvířata a lidé Pražská ZOO - Její zvířata a lidé Jiří X. Doležal

Nesud knihu podle obalu...asi takhle bych charakterizoval ne tuto knihu, ale jejiho autora. Na pana Jiriho X. Dolezala jsem mel spise negativni nazor, ale tahle kniha, jenz se mi nahodou dostala do rukou me prinutila pustit si i nejake rozhovory/videa a nelituji toho. Sila spolecnosti lpi v jeji ruznorodosti a diky bohu, ze to tak je.
JXD pise knihu jazykem mu vlastnim, ale kupodivu obcas vtipnym, obcas lidskym (to znamena, ze i lehce vulgarne a tak, jak se mluvi) a hlavne dobre ctivym.
Nejzajimavejsi s odstupem tolika let od vydani je rozhovor s Petrem Fejkem. Rekl bych, ze vetsina jeho verejnych vizi a prani o Zoo se zhmotnila.

13.11.2022 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Dalsi jednohubka od Murakamiho ke kafi. Jen se sam sebe ptam..proc? Proc je to tak kratke?? Murakamiho atmosfera to je neco, co ho dela jedinecnym. Doporucuji

26.10.2022 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tohle me bavi... vlastne to je jen kratka povidka v samostatne vazbe s doprovodnou ilustraci...jednu hvezdu ubiram pouze kvuli tomu, jak kratke to je...
Je to totiz jednohubka....doslova a do pismene. Vyborna, ale proste nestaci.

26.10.2022 4 z 5

Ztracený ráj -1- Guanahaní Ztracený ráj -1- Guanahaní José Luis Muňoz

Predstavte si Ameriku..jaka byla pred prichodem Evropanu....dorazite drevenou lodi na plaz...a vidite pisek, prapodivne rostliny, slysite zvlastni zvuky a nejzvlastnejsi jsou ty lide tam....jazyk, ktery nepripomina nic, co jste do te doby slyseli...lidi, kteri jsou uplne jinaci, nez jake jste kdy poznali... jeste nikde nesviti reklamy na Coca-colu a ani cesty nejsou tak velke a dokonce ani obaly od jidel a napoju se kolem nich nevali. Je to uplne jiny svet, nez co zname my dnes..ale i daleko jinaci, nez jaky byl v Evrope v dobe sveho objeveni.... byl to Novy svet....
Pral bych si videt Ameriku pred prichodem Evropanu...pral bych si videt svet, kdy se lidska populace globalne pocitala jeste v milionech. ... hlavne tu prirodu a tu jedinecnost ruznych kultur bez vzajemneho ovlivnovani...

Kniha byla prijemne prekvapeni. Uplne jine tema, nez se ke me bezne dostava...lehce cita, lehce dejem postupijici a davajici veliky prostor pro fantazii. Zel bohu, dalsi dily jsou asi i sotva stezi ve spanelstine.

Rad bych si od autora jeste neco dalsiho precetl..

26.10.2022 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Toto me dostalo. Surealismus do ktereho je dobre primichano, ze obcas nekdo umre, psane porno, sem tam nejaky incest, povidani s kocickami, starec, kteremu sploucha na majak a zaroven dela vse logicky..no proste super.
Jelikoz jsem predtim cetl 1Q84, tak zde byli videt obrovske podobnosti, ale vem to cert... Kafka je lepsi a ma hlavne konec.
Tohle je chutny, jak Tunak Extra.... :))

30.09.2022 5 z 5

Sicilský klan Sicilský klan Auguste Le Breton

Skvely nahodny objev. Byt delkou je to takova jednohubka, tak urcite to stoji za to. Pribeh o nejvetsi loupezi, ktery ztroskota na tom, ze lidi jsou proste lidi. Akce, napeti, drsnost, ctivost

30.09.2022 4 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Mate-li radi knihy o Africe, o divocine, starodavnych kulturach, obcanskych valkach, genocidach, pytlacenicharismaticke fauny, atd...tak to prejdete s klidnym svedomim dal.

Je to takove cantani od nikud nikam. Storky bez pointy, vyvrcholeni....pusobici, ze je psal generator slov a vet na random vyber. V cele knize bych nasel s troskou drinou nekolik vet, maximalne par odstavcu, co za to stalo.

14.09.2022 1 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Vubec bych se nebal rict, ze Tomas Bata byl nejvetsi Cech. Clovek, ktery dokazal vytvorit neuveritelne imperium hmotne, ale i dusevni. Je ukazkou toho, ze jeden clovek muze menit generace i desitky let po sve smrti.
Jeho zivotni pribeh by se mel tesat do kamene a rozdavat nemakacenkum misto socialni podpory. Dneska by asi jen tak nekdo vyrobou bot v Evrope neuspel, ale zase jsou tu dalsi odvetvi, ktere potrebuji sve Bati. (vesmirny vyzkum, digitalizace statu a jeho efektivni fungovani, efektivita prace, zaslouzene socialni vyhody atd...)

Kniha jako takova je velice dobre napsana a nekdy za par let se k ni rad vratim.

01.09.2022 5 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Kniha me zklamala. Podle vysokeho hodnoceni jsem cekal nejakou bombu, ale bohuzel. Nemohl jsem se zacist, text mi prisel jednoduchy...nemam rad kdyz si autor hraje na drsnaka a nebo vymysli novotvary...chybelo mi napeti, chybel mi vtip, chybelo mi to stahnuti pod hladinu.

31.07.2022 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Pripodobnim tuhle knihu k jidlu. Je to takova grilovana krkovice - ma pomerne vice stran - takze je dobre tlusta, je dobre psana - ma tedy skvelou chut...a zazitek z ni je excelentni. Hodne jsem vahal, jestli nedat 5 hvezd..ale rekl bych, ze ke konci nastal lehko upadek a ztracenost....

Cteni me ohromne bavilo. Predtim jsem od autora nic necetl a vlastne ho ani neznal. Moc se tesim, az se dostanu ke 3. dilu a k dalsim kniham od autora.

27.07.2022 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tahle knizecka je jako takovy sen... Vlastne se toho v ni ani moc nedeje, ale pritom i deje.. doprovazeno krasnymi kresbami... je to takovy literarni bonbon.... dal bych plny pocet hvezdicek...ale prijde mi, ze to je jeste nedodelany, nebo ze tam neco chybi na konci..

Goldfinger Goldfinger Ian Fleming

Ctive a ne moc slozite.

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Kniha se mi nelibila tolik, jako nektere dalsi. Vice bych uvital, kdyby byla cela v duchu povidky Maminka

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

Osvetim ma vetsina lidi spojenou s osudy Zidu...ale krom Zidu tam bylo i plno dalsich veznu jinych narodnosti, zamereni, skupin atd... zde jsou predlozeny pribehy prezivsich polskych zen. Je vlastne smutne, jak se o tech stejnych vecech clovek docita kdekoliv a jedno od koho jsou... hruza, jak snadno a lehce clovek dojde k tomu, ze jiny clovek pro nej nema pravo ani na zivot...

23.06.2022 4 z 5