Jelen51 Jelen51 komentáře u knih

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Měla jsem moc velký očekávání. Než jsem knihu otevřela všude jsem viděla "kvíz zda jsi dítě devadesátek" a přišlo mi to tak skvělý a nostalgický, že jsem se na knihu moc těšila hlavně na to jak budu vzpomínat co a na co všechno jsme si před panelákem hráli a co bylo v kurzu a tak. Ovšem toto bylo jen asi na 10 stránkách a pak vzpomínání jak se seznámila prababička s pradědou???... No tak nic vyhrabu si ty vzpomínky sama.

13.03.2019 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě zatim nejslabši kniha od Hartla. Těšila jsem se na vtip a zas propletenec postav a nějak mi to tu chybělo.

12.02.2019 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tohle nebylo špatný. Pachatele jsem správně tipla, ale nijak mi to nevadilo. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda že hlavní komisař už neni jen tak nějaký komisař, ale už se odhaluje jeho minulost. Některý věci na mě byly už trochu přehnaný a vesměs ta duchařina není pro mě.

28.01.2019 4 z 5

300 300 Frank Miller

Naposledy jsem četla Rychlé šípy jako komiks a to bylo v době, kdy jsem byla zvyklá hltat obrázky při čtení. Trochu jsem na to zapomněla takže tohle mi dalo zabrat, abych mimo jen čtení textu sledovala i děj. Celkově hodnotím jen za dvě hvězdy není to můj žánr, ale jsem vděčná, že se to hodilo do výzvy. Dík P.

13.12.2018 2 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Za mě žádná sláva. Moc se mi do knihy nechtělo, protože co jsem si pamatovala ze seriálu bylo jen řezání dítěte paskem. No a kniha tedy taky zklamani. začátek dobrý,ale druhá polovina je vyprávění snu. Tak to za mě nuda. Možná kdybych byla 10ti letý kluk, bralo by mě to víc. Takhle jen splnění výzvy.

25.11.2018 2 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Ze začátku trochu zklamani, že to nenavazuje na první díl, který končil otevřene. Ale pak to bylo tak napínavý, že jsem to autorovi odpustila. Posledních asi 60 stran jsem nechápala jak se to všechno mohlo takhle proplést a kde se kdo s kým potkal a trochu se mi to začlo motat. Stejně dávám plný počet protože jsem se vážně nemohla odtrhnout. Pořád doufám že Lincoln jednou vyleze z ty postele a nabere to ještě větší tempo. Ale super. Mám tu další díl tak hurá na další odrezane ruce a nohy.

30.10.2018 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První vlaštovka od tohodle autora a nejsem zklamaná. Některé pasáže by za mě mohly být kratší, ale samotný závěr a finish super super super. Klika že mám doma hned další dil. Jdu na něj.

17.10.2018 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Já to prostě nedočtu. Chvilema vůbec nevím o co jde, strašně divný jména a názvy a prostě já tomu nerozumím. Jestli to jednou bude synova oblíbená, tak ji dám ještě šanci, ale teď se s ní trápit nebudu.

13.09.2018

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Přečíst se to dalo, ale za mě žádná pořádná gradace.

12.09.2018 2 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Přečíst tuhle knížku bylo velké přemlouvání. Vlastně už jsem ji šla pomalu vrátit do knihovny s tím že si najdu jinou která se bude hodit do výzvy. Nakonec jsem si řekla, že přeci musím číst i něco jiného než severský detektivky. A panečku!!! Dala bych i 4 hvězdičky kdyby tam nebyly (pro mě) nudný pasáže týkající se Mendela, který jsem četla na půl oka. Ale jinak zajímavý příběh a konec???? Wau. Ještě teď mám pusu dokořán.

03.09.2018 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Wau...super moc se mi to líbilo. Druhá půlka knihy jedním dechem. Vážně dobré. Takže rozhodně 5 hvězdiček. Moje třetí kniha od něj tusim, tak jdu hledat další.

23.08.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Na začátku jsem byla fakt mile překvapena, připomínalo mi to trochu Hartla a jeho erotikon, fakt mě to bavilo. Nevadilo mi, že byla časová osa pomichana, ke konci už mi Míša trochu lezla na nervy a stávala se z ní psychoticka, tyhle lidi mě trochu děsí. O detektivce nemůže být řeč, to se snad schodneme. To že je někdo postřelený a jako velmi vedlejší postavy jsou párek policistů to přeci z knihy nedělá detektivku.
Ale co nechápu jsou otevřený konce knih..... Jako proč??? Tohle není typ knihy kde si každý může domyslet jak to tedy vlastně bylo či mohlo být - tohle má jasný děj, který má být ukončen. Ach jo

12.07.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hodilo se do výzvy a byla přečtená za chvilku, zajímavé, možná to má hlubší význam, pro mě zatím uschován v podzemních chodbách knihovny. Autora ještě někdy prubnu.

26.06.2018 2 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Ze začátku se to celkem táhlo, ale posledních 200 stran jsem hltala. Konec překvapivý a úplný závěr ještě víc. Myslím, že si ještě něco od nich přečtu.

24.06.2018 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Poprvé přečteno a moc hezký.

07.06.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Začátek super, pak se vlastně tato linie už vůbec neřeší a vše se začne točit kolem skupiny psychopatů. No dobře no... Trochu mišmaš všeho... už chápu jak můžou dva lidi napsat knihu... každý si jede to svoje :-D a nakonec tam hodíme nějakého pošuka, který za to všechno může... přesto dávám 4 hvězdy - mě to bavilo, zas trochu temná severská krimi a kouknu i na film.

02.05.2018 4 z 5

Gorilí táta Gorilí táta Markéta Pilátová

Moc hezký, klidně by mohla být i delší a určitě si jí ještě jednou přečtu... jo a už se těšim do ZOO

16.04.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika jak všichni říkají. Četla jsem ji jako malá a nepochopila jsem z toho nic vic než, že když něco neumim nakreslit nakreslim to schovaný. Na druhý pokus o krapet lepší, ale moje srdcovka to není. Radši zůstanu v našich hájích a u našich krásných pohádek.

27.03.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Podle vše možných ohlasů jsem čekala více, ale když jsem se odprostila od očekávání tak to byla fajn kniha s mini zápletkou. Problémy bohatých paniček a jejich dětí na malým městě. Přirostly mi všechny 3 k srdci a líbilo se mi to. Teď jsem zvědavá na seriál.

24.03.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Už jsem četla napínavějšího Browna. Závěr jsem čekala, ale i tak dávám 4 hvězdičky za autentičnost děl. Baví mě si je při čtení vyhledávat a porovnávat s tím co píše. Sama bych nikdy takhle umění nechápala.

14.03.2018 4 z 5