jeff87 jeff87 komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Četl jsem a čekal, kdy to bude děsivé a tajuplné... a nic. Četl jsem dál a čekal, kdy to bude napínavé... a zase nic.

02.07.2019 2 z 5

Stříbrný sen Stříbrný sen Neil Gaiman

Pokračování Mezisvěta, které už nemá takový drajv, jako jeho předchůdce.

29.06.2019 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje první setkání s Keplerem. Kniha byla napínavá, četla se jedním dechem. Určitě si přečtu další díly. Doporučuju :-)

27.06.2019 4 z 5

Pirát Jejího Veličenstva: Sir Francis Drake Pirát Jejího Veličenstva: Sir Francis Drake Ivan Brož

Životní cesta Francise Drakea je psána čtivě, se spousty detailů z jeho doby. Kniha celkově hezky vykresluje jeho dobrodružný život.

21.06.2019 3 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Některé povídky lepší, jiné horší, celkově podařená sbírka. Je z toho cítit pocta Agátě Christie, povídky se četly dobře.

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Knih s příběhy ze severské mytologie je na českém trhu málo. Gaimenova kniha tak zaplňuje mezeru, je psaná živým a čtivým jazykem. Mrzelo mě jen málo příběhů.

Beckett a zen Beckett a zen Paul Foster

Pro milovníky Becketta je kniha povinností

Germánská mytologie Germánská mytologie Maria Wolf

Zájemcům o germánskou mytologii kniha předkládá stručný, přehledný výtah, pro studijní účely a hlubší ponoření doporučuju raději internet nebo jiné, odbornější, na informace bohatší publikace.

20.08.2012 2 z 5

Kuželník u Tiberu Kuželník u Tiberu Michelangelo Antonioni

Kniha obsahuje 2 scénáře, povídku, kterou jsme měli možnost vidět ve filmu Za mraky (1995). Kniha nám předkládá také postup myšlenkových pochodů tohoto Maestra a alespoň z malé části nám pomáhá pochopit, jakým způsobem Antonioni přemýšlel při tvorbě psaného slova, které následně převáděl do audiovizuální podoby.

Tuskulské hovory Tuskulské hovory Marcus Tullius Cicero

Vřele doporučuji. Myšlenky jsou zformulovány do přesného jazyka, čtenář se tak může seznámit s názory sice starými, ale rozhodně obohacujícími.