Ječmínek Ječmínek komentáře u knih

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Zpočátku mě kniha bavila, postupně jsem se musel do čtení nutit. Některé pasáže dobré a zajímavé, jiné nudné. Rozhodně jsem definitivně pochopil, že indián není Pierre Brice.

30.12.2017 3 z 5

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Drsná kniha.
Možná. Spíš ponurá.
Těžko stravitelná.
To ten McCarthyovský styl.
Dobrý základní příběh.
A co to ostatní.
Nejsem blbej. Hojný balast.
Billy váhal. Dotkl se klobouku, obrátil koně a odjel.

02.12.2017 3 z 5

Lovkyně zločinců Lovkyně zločinců Janet Evanovich

Možná humorné, možná čtivé, ale o ničem.

15.11.2017 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Já bych to zařadil spíš do kategorie POVÍDKA. A povídky nehvězdičkuji. Takže povídka "Krysař" by nebyla tak špatná, ale ty pointy mi připadaly trochu divné.

31.10.2017

Zloba Zloba Chris Carter

Dobrá kniha, promyšlená, čtivá. Kolik knih už bylo v tomhle žánru napsaných, a autor přesto vymyslel nový napínavý příběh. Neříkám jedinečný, protože to už asi ani nejde. Bál jsem se, že se začnu ve druhé polovině nudit, nebo že konec spadne do béčka, ale ne, autor to udržel na slušné úrovni celé.

25.10.2017 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Vydržel jsem přibližně 200 stran a vzdal jsem to. Nějak mě nebavilo pořád dokola číst: "Miluji tě!" "Já tě nechci" "Ale proč?" "Proto!" A nebo: "Musím kreslit, líbí se ti to?" "Nelíbí" "Proč?" "Proto" "Ale já se to naučím!" "Nenaučíš!" Nedočetl jsem, nehodnotím.

13.10.2017

Sobota Sobota Ian McEwan

Rodinka až móc ideální, padouch divný. Příběh spíš na povídku, a proto dlouho nuda. Nakonec rozpaky.

03.10.2017 2 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Nejen Ingrid je hlavní postavou, ale měli by tak být označeni skoro všichni lidé žijící na ostrově. Třeba nezlomný otec, trochu nešťastná matka, předčasně dospělé děti, ale třeba i dědeček, nebo duševně zaostalá otcova sestra. Kniha popisuje drsně a jednoduše život a osud těchto postav. Ne však jednotlivců, ale celé ostrovní rodiny, protože jeden závisí na druhém.

03.10.2017 4 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Dlouho jen rozhovory, rozhovory a rozhovory. Potom soud - obhájce proti žalobci a přísný soudce. Na závěr trochu vzrušení a zvratů. Kniha je dobře propracovaná, ale trochu nudná a vlastně ... zbytečná. Příběh hlavou proletí, neusadí se ani na chvíli.

28.08.2017 3 z 5

Zloba Zloba Colin Falconer (p)

Sednu si a vymyslím příběh. Nějaký dramatický. Víc dramatický! Ještě víc! V atraktivním prostředí. Ještě víc atraktivním. Hlavní zlosyn musí být zlý. A krásný. Víc zlý a víc krásný! Holky jak ho uvidí, musí omdlévat. A konec musí být efektní. Víc efektní!

03.08.2017 2 z 5

Král lží Král lží John Hart

Průměrný detektivní thriller, napsaný místy přehnaně dramaticky. Všechny postavy mají spoustu zbytečných problémů, občas je chce někdo zabít, ale doslova v poslední chvíli je někdo jiný zachrání. A teď k nakladateli: štvalo mě hodně chyb v textu a taky obálka s krásným usměvavým blonďákem (to asi abych věděl, jak vypadá hlavní hrdina!) a štíhlou blondýnkou nafocenou zezadu (kdo to asi je?). Ale přesto se to četlo docela dobře, proto ty pěkné tři hvězdičky ode mne.

24.07.2017 3 z 5

Zrušené divadlo Zrušené divadlo Bulat Šalvovič Okudžava

Při čtení této knihy jsem si uvědomil, že jsem jednodušší čtenář a na takovouhle knihu prostě nemám. Po devadesáti stránkách jsem to vzdal. Nedočetl jsem, takže nehodnotím.

20.06.2017

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Černá ozvěna nic moc, chatrný příběh stavěný na vodě, některé postavy nedopečené, pointa nepointa.

19.06.2017 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Hospodyně byly až moc moudré a paničky až moc plytké.

26.05.2017

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Velmi dobrá detektivka. Harry Bosch pomalu postupuje k cíli jako buldok. Vše do sebe logicky zapadá. Ke konci akčnější, dojemnější. V žánrech "detektivky", nebo třeba i "thrillery", se tato kniha u mě umístila hodně vysoko.

15.05.2017 4 z 5

Hoši z Brazílie Hoši z Brazílie Ira Levin

Bavilo mě porovnávat knihu pohledem z doby, kdy byla vydána, a pohledem z dnešní doby. Je v tom rozdíl. Tehdy to muselo být hodně dobré a zajímavé dílo, v současnosti ale už působí trochu naivně.

26.04.2017 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Dobrý příběh. Ale vadila mi roztříštěnost a snaha dotknout se až příliš mnoha událostí naší novodobé historie. Působilo to trochu uměle, nastudovaně.

18.04.2017 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Za těmi postavami jsem viděl Krejčíka, Hrušínského, Hanzlíka, Čepka, Štibicha a další známé tváře z filmu, ale vůbec mi to nevadilo, a seznámil jsem se i s několika neznámými postavami, a všechno to bylo pěkné a lidské.

26.03.2017 4 z 5

Vymyšlené to není špatně, ale kdyby mi vážený pan Haruki tehdy dal možnost redigovat tuto knihu, vyškrtal bych mu polovinu textu a dohlédl bych na něj, aby už tam ten mnou vyškrtaný text tajně nevrátil. A teď bych mu dal minimálně o jednu hvězdičku víc. Tak nekonečně zdlouhavou a utahanou knihu jsem ještě nečetl. Cesta výtahem trvá asi 12 stránek, čumění do blba je popsané na 8 stránkách, "když jsem se probudil, bylo šero" trvá 6 stránek. Mohla to být tak dobrá kniha.

15.03.2017 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Vraždy děsivé, detektivové správní chlapi, vrah také jak má být, čtivý příběh, takže co téhle knize vlastně chybí, že dávám jen 2 hvězdičky? Prostě se mi spousta věcí nelíbila (např. ta trapná šéfka policajtů nebo senzibilka Mollie), bylo to překombinované, nebo spíš zbytečně komplikované a kostrbaté. Autor moc tlačil na pilu. Prvotina Dvojitý kříž byla o něco lepší, stejně jako Noční lovec.

01.03.2017