Jeár13 Jeár13 komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl. Neobstojí u mě před předchozími dvěma díly ale neztrácí na kvalitě a napětí. Tyhle knihy se dají číst neustále. Rozhodně doporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Opět mám trochu problémy u této autorky s navazujícími díly. Kniha zábavná, ale dost průhledná, jednoduchá zápletka, snaha o dramatickou zápletku, která byla dost předvídatelná, knihu bych podruhé nečetla. Některé pasáže pobavili, ale najdou se lepší knihy.

15.06.2020 2 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Zprvu mě kniha štvala tím jak mi strašně připomínala film Bez kalhot. Jaký je příběh předvídatelný a jak kombinací dle mého názoru tří filmů co znám a pár úprav vznikla tato kniha. Přesto je ale kniha napsáno takovým způsobem že mě příběh baví a přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Jen škoda těch pasáží, které prozradí nebo napoví budoucí děj, že je konec hodně jednoduchý a poměrně odflaknutý a že Chris ve skutečnosti podle mě je vážně nereálný chlap. Hodně jsem se u knihy ale nasmála, fantazii podpořila skvěle a i přes zápory ji hodnotím výš. Budiž odpuštěny za skvělý styl psaní.

17.05.2020 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Nejlepší díl ze série Úžasná Zeměplocha, kterou jsem četla. Mort je moje nejoblíbenější postava, tuhle si ráda opět někdy zase přečtu. Některé díly se mi vlečou a nebaví, nebo knihu zabije zdlouhavý popisný úvod. Na tuhle ale rozhodně nedám dopustit. Naprosto skvělá :)

14.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Společně s Vězněm z Azkabanu moje nejoblíbenější kniha ze série Harry Potter. Příběh nádherně propracovaný, složitý a perfektně navázaný na předchozí díly. Autorka skvěle zakomponovala a promyslela děje aby fungovali jako skvělý celek nikoliv jako prvoplánově nastavený díl jako většina jiných knih. Dá se číst kdykoliv, v jakémkoliv věku, nadčasová. Strašně mě baví, určitě jsem jí nečetla naposledy.

14.05.2020 5 z 5

Moje asi nejoblíbenější kniha z příběhu o Harrym Potterovi. Napínaví děj, zvraty a když už člověk ztrácí iluze, tak překvapivá změna děje. Skvělá kniha, dá se číst kdykoliv, ber rozdílů věku, nadčasová, prostě skvělá. Doporučuji.

06.05.2020 5 z 5

Váňa - král koňáků Váňa - král koňáků Petr Čermák

Zajímavá kniha o dostihové legendě příběhy kolem koní a velké pardubické, zajímavý životopis. Kniha by na mě ale působila úplně jinak, kdyby ji psal člověk který má účtu nebo sympatie pro člověka o kterém píše. Z knihy, hlavně jejího závěru cítím nebo to na mě působí, že autorovi byl Josef Váňa proti srsti.

01.05.2020 4 z 5

Balady o koních a romance o holkách Balady o koních a romance o holkách Ludvík Hess

Kniha mě rozhodně nenadchla, vyhozené peníze určitě nedoporučuji. Očekával jsem od knihy mnohem víc, kniha je spíš jakýmsi životopisem z jednoho statku. Nedá se říct že by kniha obsahovala něco zajímavého.

01.05.2020 odpad!

Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Mark Lauren

Kniha je plná dobrých tipů, rad a cviků. Určitě skvělá kniha pro inspiraci co se tréninku týče, ale nechápu proč autor odrazuje od běhu a některé kapitoly obsahují text, který by se dal zkrátit do pár vět. Člověk si najde v knize své, získá znalosti ale má i své nedostatky. Dá se z ní čerpat, na knize je vidět že jí psal "američan", mají trochu jiný styl a mentalitu cvičení. Pro mě, jako běžce je nutné si navrhovaný trénink upravit.

27.04.2020 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha, nadčasová, může jí číst jakákoliv věková kategorie a neomrzí se. Určitě kniha, která se dá číst víc než jedenkrát. Rozhodně doporučuji.

27.04.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dávám přednost jiným knihám, tuto jsem dostala jako dárek a jako bestseller bych jí asi nezařadila. Příběh je zajímavý, napínavý, občas z něj možná dokázalo trochu zamrazit a donutit k zamyšlení, ale přetechnizovaný dům a pokusný králík z vlastní partnerky... to mě nijak neoslovilo. Asi to není kniha ke které bych se znovu vrátila.

25.04.2020 3 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Filmové zpracování bylo skvělé, kniha zajímavá, kdyby to byl samostatný příběh byla by ještě lepší, ale do konceptu knih o Hannibalu Lecterovi a způsobů jeho propracovaných vražd mi tato kniha do děje absolutně nezapadala. Část příběhu osvětlila minulost o Lecterovi ale zkrátka už to není ono. Kniha je prostě jiná, nevím jak to jinak popsat.

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Zajímavá a napínavá kniha, bavila mě, ale mám slabost pro Hannibala o kterém jsou spíše další dva díly. Každopádně kniha je skvěle napsaná i film byl perfektní.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělá kniha, četla se mi skvěle, příběh jsem zhltla jediným dechem. Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, což mi vůbec nevadilo jako u jiných knih. Většinou dávám přednost své fantazii před zaškatulkováním, ale postava Anthonyho Hopkinse mi na Hannibala perfektně pasovala. Úžasná kniha, četla jsem jí dvakrát a určitě se k ní zase vrátím.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tehdy povinná maturitní četba ale překvapivě krásný příběh, konec není úplně happy úplně jako pohádka, ale život taky není jen o pohádkách. Kniha se skvěle četla, člověk by neřekl, že za tak malou a krátkou knížkou dokáže být veliký a napínavý příběh.

25.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha o Harrym Potterovi, filmy jsem viděla několikrát a konečně jsem se odhodlala si přečíst knižní verze abych se dopátrala nejasností a rozdílností oproti filmovému zpracování. Klasika, není co dodat, dá se číst pořád dokola, skvěle zpracované.

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Tuhle knihu čtu když je mi mizerně, na rozdíl od jiných čtenářů jí vnímám asi trochu jinak. K duchovnu se vracím, když se mi něco nedaří v životě, trochu se v ní probabrám, s vnitřním já si proberu a zamyslím se nad minulostí, podstatou,.. spíš než jako duchovní jí beru jako psychologickou. Nakonec jí vždycky odložím s tím, že si stejně svoje štěstí člověk musí zasloužit sám a čtením nic nedokáže. Takže prakticky kniha splní svůj účel, ovšem jinak než bylo knihou zamýšleno. Párkrát jsem jí rozečetla, ale nikdy jsem jí nedočetla.

25.04.2020 4 z 5

Pride and prejudice / Pýcha a předsudek Pride and prejudice / Pýcha a předsudek neznámý - neuveden

Skvělý příběh pro začínající angličtináře.

Spartan ve formě Spartan ve formě Joe De Sena

Skvělá kniha, spoustu rad, inspirací a zajímavé tréninkové plány. Tréninkový plán je dost drsný, člověk podle mě dokáže závod zvládnout i bez tohoto plánu, jelikož je hodně náročný. Člověk si ale může vzít spoustu informací, tipů a inspirací jak se připravit. Pro mě by tento plán znamenal vynechání současných tréninků a skupinových lekcí, proto beru tuto knihu spíše jako inspiraci a oživení mých stávajících tréninků.

Spartan Spartan Jeff O'Connell

Perfektní kniha pro každého závodníka Spartan race (i jiných závodů). Člověk se dozvídá o vzniku závodu, jeho historii a s odstupem času bohužel už lituje, že některé pasáže už nejsou pravdivé a samotný závod už se od původních záměrů díky komerci trochu odklonil a jde trochu jiným směrem než popisuje kniha. Každopádně kniha je skvěle napsaná, jsou zde pasáže, které dokážou člověka "nakopnout a odhodlat" něco se sebou dělat a nezůstat na gauči nebo ustrnout na jednom bodě.