JarunkaP JarunkaP komentáře u knih

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Pěkný příběh, sice z jiného ranku než Chaloupky, Sudetský dům, ale čtivé. Jelikož Pernink a okolí velmi dobře znám, bylo milé číst o těchto místech. Knihu doporučuji přečíst i když je jiná než ty historické. A na Rýžovnu na pivo už se těším.

13.03.2023 4 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Kniha mne dlouho netáhla, ale na základě recenzí jsem jí dala šanci a dobře jsem udělala. Zajímavý námět, proplétání dějových linek mi nevadilo. Spíš jsem čekala nějakou spojitost, která přišla až v závěru knihy a nakonec jsem ráda, že jsem jí dočetla. Pak to vše do sebe zapadalo. Není to sice 5hvězda, ale určitě stojí za to přečíst.

30.05.2022 4 z 5

Čekala jsem od toho víc, námět je hodně zajímavý, ale styl vyprávění mi nevyhovoval, ocenila bych zpracování do románu. Přesto mě kniha velmi zaujala, je to část dějin o které nic nevíme.

09.05.2022 3 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Příjemná kniha s dobrým dějem, na pozadí historických událostí a postav, které jsem moc neznala. Přiznám se, že bojů s Tatary a Turky bylo občas zdlouhavé čtení. Přesto ráda doporučím.

25.04.2022 4 z 5

Služebná Kessy Služebná Kessy Gabriella Smith

Prvotina, chtěla jsem podpořit vydání, přečetla, trošku naivní, občas takové skoky, něco se vleče, něco je hup a jsou v posteli :-), neurazí nenadchne, přečetla jsem za 2 večery.
Věřím, že autorka má budoucnost.

20.04.2022 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha je děsivá i zároveň skvělá, stále se sama sebe ptám jestli si to pan spisovatel celé vymyslel, či je to pravda (a co vlastně je pravda). Každopádně vím, že do pohoří Tribeč mě nikdo nedostane :-D
Kniha má spád, četla jsem jí na dovolené na Slovensku (jen v Malé Fatře) a přesto jsem se bála, zároveň těšila jak to bude dál.

06.09.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Budu asi přísná proti většině komentujících, ale asi jsem od ní čekala víc.

06.09.2021 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha mi ležela nějakou dobu v knihovně, koupila jsem jí na základě recenzí, není to můj prvoplánový knižní titul, ale ouha po tak jedné čtvrtině jsem si říkala, sakra kde je to wau a najednou to tam bylo a já četla a četla a těšila se až příjdu z práce a budu to moci dočíst tj. do 2 ráno.
Ještě teď o příběhu přemýšlím a asi ještě dlouho budu.
Pana Backmana jsem neznala, tak to napravím, podívám se po dalších knihách.
Za mne knížka která vtáhne do děje a je opravdu skvělá.

08.04.2021 5 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Jelikož Honzu sleduji na fb a ig a znám jak vypráví, tak jsem se moc těšila na ucelené vyprávění, které mne nezklamalo. Libí se mi jak se s ničím nepáře, mluví jak mu "zobák narostl" a téměř ničeho (hadů snad) se nebojí :-)
Mě jeho hovorová čeština byla velmi příjemná a už jsem zvědavá na pokračování. Jinak osobně žasnu, jak kluk který se potloukal na ulici, sebral kuráž, pár peněz a vyrazil do neznáma, takovou odvahu bych chtěla mít také.

17.03.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.02.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Moc pěkná knížka, četla jsem jedním dechem, určitě doporučuji a věřím, že by to byl super náměť na scénář k filmu.

18.02.2021 5 z 5

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Kniha nezklamala, první půle byla velmi čtivá, pak ty "exesy " dcery Dominique mi tam moc neseděli ani mě to moc nebavilo a konec byl takový vyrychlený (půl knihy pár let, pak to vzalo rychlý spád a byla současnost). Každopádně kniha se mi líbila, doporučuji.

05.02.2021 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Výborné, nelze se odtrhnout. Doporučuji

01.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se těšila z mnoha důvodů, jeden je že můj muž je Lednický a pochází z toho kraje (Frýdek-Místek) a dodnes po "plzeňsku" nemluví, ale stále se mu motají slova z dětství, takže pro mne také některé výrazy nebyli neznámé. Dokonce jsem se jela přes celou republiku podívat na "šikmý kostel" i přesto, že nyní je uzavřen.
Kniha měla spád, těžký život na přelomu minulého století by dnes nikdo z nás nezvládl takže i tak smekám.
Těším se na další pokračování.

02.11.2020 5 z 5

Kniha je velice zajímavá, jen kdyby tam nebylo moc jmen, trošku jsem se v nich ztrácela. Přesto to pro mne byli nové informace a jsem ráda, že jsem jí přečetla.

15.07.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihu mi doporučili v knihovně a opět nezklamali můj "vkus". Čtení je to syrové, od pulky mě to zatáhlo do děje tak, že jsem nemohla jít spát a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Líbilo se mi i to, že to je jaksi o "nás" Sára ve věku mé dcery, Plzeň znám obstojně, Šumavu také a na houby chodím také ráda, takže mě popisy o sběru přišli milé a určitě mi nevadili. Jen vlastně ten konec je takový na zamyšlení jak to vlastně bylo....

19.03.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těšila jsem se na ní, vzhledem ke komentářům. Musím říct, že se líbila.

16.03.2020 4 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Nebylo to špatné, ale konec byl takový předvídatelný a uspěchaný.

16.03.2020 3 z 5

Aiša - Perla harému Aiša - Perla harému Sherry Jones

já jsem zklamaná, přečetla jsem tak 1/3 a vůbec mě to nebavilo

13.02.2020 1 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Velice emotivní čtení, každý měl vědět co se tady dělo. Nezapomínat na i ty relativně nedávné dějiny našeho národa. Útlá kniha, četla se sama, chválím i hovorovou češtinu bylo to takové lidsky blízké.

03.01.2020 5 z 5