Jarkatimka Jarkatimka komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uvítala bych poloviční rozsah, aby mohl román pěkně plynout. (ne že by se nečetl dobře) Faktografii pod čarou, kterou bychom mohli a nemuseli číst, případně doplněnou o QR kód, který by pro zaujaté ukázal ještě více. Tím by se desetiletá práce autorky zhodnotila ještě více. Díky za zajímavé téma.

02.08.2022

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Není rozdílu mezi českou, slovenskou nebo francouzskou vesnicí, hlavně nebýt jiný. Čo by povedali ľudia?

25.12.2020 4 z 5

Nedělní chvilka fejsbukové poezie Nedělní chvilka fejsbukové poezie Alena Müllerová

Pro mě je to především vhled do ženské duše, do duše ženy, která si prošla trápením a přesto se snaží vidět okolní svět s vtipem i nadhledem, bavit se při jízdě taxíkem, vidět drobné detaily života. Vnímat odlišnosti z nadhledu a i přes sarkasmus je z tvorby cítit laskavost. No a přiznejte se, kdy jste si naposledy přečetli sbírku básní? A kdy koupili? Rozhodně doporučuji.

10.02.2019 4 z 5

Na náš pohřeb do smrti nezapomenete Na náš pohřeb do smrti nezapomenete Vít Pokorný

Když nemám co číst, přečtu i telefonní seznam, ale toto vážně nešlo! Ani v Maďarsku, kde nerozumím ani slovo a měla bych být vděčná, že mám co číst. Nepřečetla jsem ji, opravdu to nešlo.

06.10.2016

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Tak trochu ztráta času číst tuto knihu, slovník i situace se opakují, příběh nepřekvapí. Přečetla jsem ji hlavně proto, že jsem neměla na dovolené už neměla co číst.

06.10.2016 1 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Pravděpodobně byl malý výběr děl na literární cenu. Někdo ji dostat musel. A tak jsem uvěřila publicitě...škoda

12.09.2016 1 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Bridget to rozhodně není. Marketingový tah vydavatele vyšel, protože si zřejmě většina čtenářů knihu koupila díky anotaci. Ač to Bridget nebyla, přečetla jsem si ji ráda, oddechovka. A četla se dobře a rychle:)

06.09.2016 4 z 5

Proč jste tak hloupí, nemocní & bez peněz... Proč jste tak hloupí, nemocní & bez peněz... Randy Gage

V knize mě zaujal radikální pohled na systém, který jsme si vybudovali. Pasáž o tom, jestli máme například audio webové stránky s dodatkem, pokud ne, potom diskriminujeme slepé je k zamyšlení, protože skoro vždy někoho diskriminujeme...stojí za přečtení

03.09.2016 4 z 5

Nejdřív jsem četla knihu a pak viděla film. Doporučuji v tomto pořadí. Kniha mi přišla barvitější, fantazijní, zábavná...

01.09.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Musím říct, že se mi více líbila první knížka Patrika Hartla. I když vezmu v úvahu název, že jde o erotikon, přece jen se mi zdálo, že je v knize až příliš sexuálních vztahů a hrdinové jsou málo barevní. V knize mi velmi vadilo předjímání dalšího vývoje, takže jsem po celou dobu asi tušila, jak to dopadne. Například Petra a Tomáš, Honza, atd. Kapitolu o psí duši a holubech jsem přečetla a nechápala proč tam vlastně je. Určitě stojí za přečtení, ale bez přílišných očekávání.

01.09.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem již 6x koupila jako dárek. Kromě toho, že má příběh, je v ní spousta témat pro osobní rozvoj, které nevyznívají jako prázdné poučky.

30.08.2016 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Kniha má lepší PR, než obsah, ale určitě stojí za přečtení

30.08.2016 4 z 5