jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Další napínavé čtení od mistra thrilleru. I když jsem si nemohla nevšimnout, že knihy mají podobný "modus operandi", myslím tím dávkování a průběh napětí, stejně mě to strašně moc bavilo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Doporučuji k přečtení.

02.09.2023 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Temný thriller, těžké téma, což je po každé, když jsou oběti bezbranné a nevinné děti. Napínavý příběh, který se dobře čte. Ale přeci jen, vzhledem k vysokému hodnocení čtenářů, musím říci, že už jsem četla lepší.

03.09.2021 4 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Tak musím říci, že jsem si četbu užila. Bavilo mě psychologické vykreslování duší postav a jejich chování po klíčové události. Zajímavá knížka, která chytne, nepustí a navíc v čtenáři vyvolá zájem a momenty přemýšlení. Stojí za přečtení.

03.09.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

U Cartera jsem si zvykla na pořádnou dávku adrenalinu, ale asi jsem se těšila tak moc, že jsem byla pak trochu zklamaná. Něco bylo zbytečně natahované, honička hrdiny mě vyloženě nebavila. Chtělo by se mi říct, že se autor unavil, ale třeba, soudím podle jeho věnování, nepsal to zrovna v pro něj šťastném období a pro nás všechny v neveselé době, a to se muselo někde projevit. Budu se těšit na další knížky Cartera, ale protože nasadil laťku velice vysoko, kterou pro mě tentokrát nepřeskočil, ubírám hvězdičku.

23.02.2021 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Velmi vydařená kriminálka. Bavil mě námět, bavily mě postavy, bavilo mě s hlavní hrdinkou společné hledání pachatele. S Poznanski jsem měla možnost se setkat nad knížkou Pět, která mě nadchla. Možná se mi líbila o trošičku víc, než Stín, ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení jak se patří užila. Doporučuji k přečtení.

16.02.2021 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Zajímavý thriller z neotřelého prostředí. Konec byl krkolomnější a trochu přitažený za vlasy, .......ale proč ne. Skvěle se to četlo, nechybělo napětí, za mne naprostá spokojenost:-) Jdu hledat další knížky od této autorky.

17.08.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak teď nevím vůbec, co mám k tomu napsat. Snad jen PECKA!!!!!! Přemýšlím, zda se dá vůbec na závěr takového příběhu navázat, nebo to Carter zkusí s jiným detektivem nebo jiným žánrem. Ale to by byla strašná škoda. Jen více detektiva Huntera a jeho příběhů, Chrisi Cartere, jste skvělej.Doporučuji k přečtení.

13.08.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Skvělý psychothriller. Když při čtení knížky od začátku až do konce máte nutkání se při obracení stránky vždy podívat na konec té další a přitom potlačujete touhu podívat se, o co vlastně jde a jak to dopadne na konci příběhu, vypovídá to o zaujetí čtenáře a napětí příběhu. Výborně se četla, autorčin styl střídání vypravěčů se mi líbil i u jiné její knížky. Určitě stojí za přečtení.

11.08.2020 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Musím uznat, že jsem se mýlila. Ze začátku jsem hledala důvod, proč knížku vůbec dočíst, hlavní hrdinka se svými problémy mi byla vyloženě nepříjemná. Ale postupně si hrdinka prošla nějakým vývojem a děj příběhu nabíral na intenzitě. Výborná, napínavá a čtivá kriminálka, nemohla jsem se od konce vůbec odtrhnout.

11.08.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Já naopak byla spokojena. O podobných temných tématech se sice čas od času mluví, ale pak stejně vyšumí do prázdna. Určitě je dobré si někdy připomenout, že není všechno zlato, co se třpytí a i mezi beránky občas přijdou vlci. Pro mě osobně, pokud je příběh zasazený do prostředí duchovna a zlo páchájí přímo představitelé církve , je ještě zrůdnější, než kdyby se odehrával v prostředí třeba poklidného sídliště. Takže, když chci mít husí kůži, sáhnu po tomto žánru. "Husí kůže byla, zafungovalo to." Byla to dobrá volba.

30.07.2020 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Jo, jo, jo. Psychothriller jak se patří. Hrůzné konání matky očima dcery. Kdo by po tom všem, co prožil, ještě zůstal normální... Výborná knížka.

29.07.2020 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Tak tuhle knížku jsem si užila. Děsivé, napínavé, smutné zároveň. Zaujalo mne prolínání minulosti se současností, a nepředpokládané rozuzlení v závěru.

21.08.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Nebylo to špatné, ale ne podle mého gusta. Poslední třetina knížky měla spád pro mě dobré detektivky. Jsem ráda, že jsem se prokousala začátkem, a dočetla knížku do konce.

21.08.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Carterovy detektivky jsou pro mne naprostý top. Ale přiznám se, pro mě zatím nejslabší díl. Mám raději, když se Hunterovi dává větší prostor, role FBI a jejich vzájemné půtky mi docela vadily. Na konci knížky jsem si řekla, jo, tohle je zase ten "wow finish", ale bohužel to nebyl konec, ale byl to začátek nového příběhu. Začíná slibně, tak se mám na co těšit.

08.04.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Kdybych tuhle knížku četla jako první ze série H. Fieldsové, byla bych hodně spokojená. Ale četla jsem jí jako druhou a jak už je úděl všeho druhého, posuzovala jsem jí podle prvních Dokonalých stop, které nasadily pro mne vysokou laťku, ke které se Dokonalá kořist nepřiblížila. Ale to jen srovnávám a nekritizuji. Je to skvělá detektivka, která stojí za přečtení, jen doufám, že další knížka mě zase mile překvapí.

02.04.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

.............................................................................. Nemám slov. Na prvotinu grandiózní!!!!!!! Já si tuhle knížku neskutečně užila. Moje rodina už méně, protože se v domácnosti zastavil čas. Naštěstí pouze na jeden den. Vynikající thriller, který vás do poslední stránky nepustí. Těším se na další várku napětí od téhle autorky. Musím zmínit i vynikající překlad do češtiny. Doporučuji k přečtení.

20.10.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Děsil mě příběh. Děsily mě hrátky s pamětí. Děsily mě možnosti manipulování s lidským vědomím. Děsil mě Noční pták natolik, že jsem neváhala pro mě neznámou píseň si najít na YouTube. A protože to celkově bylo děsů až plné, pro mne to maximálně splnilo podmínky strhujícího thrilleru. Skvělé čtení, doporučuji.

20.10.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zlobím se na sebe. Šetřila jsem si zatím poslední nepřečtenou knížku na dlouhé zimní večery, ale jak jsem ji vzala do ruky, už jsem ji neodložila. Skvělý thriller, skvělý příběh. Jen by mne zajímalo, jaké pak má Carter sny, když má takové náměty. Věřím, že má spaní jako Hunter.

07.10.2018 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Umění šťastného života je přece jen těžší čtení. Pravda v každém slovu čtenáře učí pochopení sebe sama a druhých. Nicméně, po měsíci od přečtení knihy ve mně nic nezůstalo. Jak říkám, složité, ale zase se k téhle knize moudrosti za čas vrátím.

07.10.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

U Cartera jsem si zvykla na vysoký standart. Vynikající detektivka, vrahova vynalézavost, důvody k tak strašným činům, a zase skvělá práce detektivů Huntera a Garcii, mě ale zase zvedla ze židle. Jedno obrovské ponaučení pro čtenáře - opatrně s informacemi, které sdílíme na sociálních sítích, vždy se může najit někdo, kdo toho nějakým způsobem může zneužít.

06.10.2018 5 z 5