JardaHD JardaHD komentáře u knih

Trůny bohů Trůny bohů Arnošt Černík

Kniha mého dětství. O nezdolnosti, schopnosti dosáhnout cíle, objevovat nové. Dávám 100%.

23.11.2021 5 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jako bych četl jiného autora. Velmi špatná kniha, dočetl jsem ji do konce, jen abych mohl hodnotit, ale lituji toho času. Naprosto špatně postavný příběh, doslova idiotský děj, ploché charaktery postav, snad jen šerif T. Perkins se dal vydržet, jinak nula. Nechápu, jak mohl autor tak dobře pracovat s postavami v krimi sérii s odělením Q. Je na vině komerce? Snaha o zisk? Doufám, že již nic podobného autor nevydá. Hodnocení kolem 75% je nadsazené. Knize bych dal tak 25%.

17.11.2015 1 z 5

Turingův test Turingův test Filip Tvrdý

Skvěle napsaná kniha, vysoká erudice autora, který se nebojí i do filozofického tématu zakomponovat špetku nadsázky a humoru (dostala mě doslova propašovaná narážka na Adamsova Stopaře - život, vesmír a vůbec). Autorovi se monografií daří posouvat hranice poznání už tím, že srozumitelným způsobem otevírá svět filozofie i nadšencům z jiných oborů.

14.01.2015 5 z 5

Zásadní monografie pro každého rodiče. Populární formou podává recentní výsledky neuropsychologického výzkumu. Pět hvězd!

05.01.2015 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha ve mě zanechala rozpačitý dojem. Werther prožil s Lottou méně, než odpovídá jeho (neuváženému) činu. Literárně hodnotím knihu vysoko. Obsahovně již nikoli.

04.01.2015 3 z 5

Dějiny antického Říma Dějiny antického Říma Michael Grant

Výborně zpracované, čtivé. Zaujala mě druhá polovina knihy, tj. co násldovalo po "velkých" císařích. Přechod do středověku je popsán velmi detailně.

24.11.2014 5 z 5

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Výborný styl, který odlišuje Jelinekovou od průměru. NC jednoznačně ano. Kniha trpí jen jediným nedostatkem a tím je přebal. Pokud má představovat Hanse a poslední scénu, tak se zatnutými zuby. Jeho šiltovka je však úplně mimo. (Bohužel knihu také prodává obal.)

01.09.2014 4 z 5

Základní formy strachu Základní formy strachu Fritz Riemann

Základní kniha moderní psychologie. Pojednává o čtyřech osobnostních strukturách z psychoanalytického pohledu. Žádný psycholog a psychoterapeut se bez uvedených informací nemůže obejít.

14.12.2013 5 z 5

Lásky žár Lásky žár Feridun Zaimoglu

Příběh je lehce nesourodý, čtenář může být místy na pochybách, zda jde o pátrání po lásce nebo o stalking. V knize jsou jasně patrné odezvy autorovy návštěvy Prahy a Vídně. Je zajímavé číst, jak je Praha vnímána očima zahraničního spisovatele. Každopádně stojí za přečtení.

14.12.2013 4 z 5