Jarda403

Za tajemstvím říše ChetitůZa tajemstvím říše ChetitůV. Zamarovský

Pro milovníka historie vyčerpávající, až téměř detektivní čtení o nalezení nejstarší indoevropské říše včetně kontextu s ostatními civilizacemi tehdejšího světa. Přečetl jsem na jeden zátah :-)

Jmenuji se ČervenáJmenuji se ČervenáO. Pamuk

Tajemný orientální příběh, ve kterém ožívají miniatury a iluminace.
Oproti Jménu růže mnohem více zamotané...

Jméno růžeJméno růžeU. Eco

Velmi výživná strava pro ducha :-)

3x soudce Ti3x soudce TiR. Van Gulik

Je chválihodné dobře, že detektivky se slavným soudcem Ti znovu vycházejí v edici 3x... Jen je škoda, že místo Strašidelného kláštera není zařazena jiná povídka, neboť "klášter" je již obsažen v druhé řadě vydání spolu s Tykví a náhrdelníkem a Vraždou v Kantonu. Mohly tam být třeba Vraždy na Lotosovém jezeře a podobně, takto se to zbytečně dubluje.

Šťastná hvězdaŠťastná hvězdaM. Waltari

Krvavá lázeňKrvavá lázeňM. Waltari

Třikrát život a skutky soudce TiTřikrát život a skutky soudce TiR. Van Gulik

Snad se Sherlok s Poirotem neurazí, ale SOUDCE TI je pro mne jednička a knihy s ním rodinné stříbro.

SalamboSalamboG. Flaubert

Zamýšlel jsem se nad tím, zda by nestálo dílo nově přeložit, zejména kvůli spádu a zpřehlednění děje s tím, že by byly zachovány původní romantické popisné pasáže.

Řeka bohůŘeka bohůW. Smith

Tohle se čte jedním dechem :-)

Tajemný EtruskTajemný EtruskM. Waltari

Waltari je skvělý!

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVOsudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IVJ. Hašek

Kdosi jej označil za nejlepší český román. Ten nebude daleko od pravdy.

Egypťan SinuhetEgypťan SinuhetM. Waltari

Waltari je skvělý!

Zrzavý Orm – Doma a znovu na lodiZrzavý Orm – Doma a znovu na lodiF. G. Bengtsson

Doporučuji. Velmi zábavné a čtivé!

Vlk pláníVlk pláníC. Iggulden

Parádní počtení pro každého milovníka historických románů. Pro ty kteří mají rádi Waltariho nebo W.Smithse je to zajímavá alternativa a zpestření. Jakmile jsem překousal pár stránek, nemohl jsem se od knihy odtrhnout, protože jsem se ocitl přímo v Mongolsku. Jen nevím, zda je to čtení pro princezny...