Jarda Burgan Jarda Burgan komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že dám max 3 hvězdičky. Poté byly chvíle, kdy jsem si říkal, že dám min 5 hvězdiček. Nakonec tedy 4 a 70%.

29.09.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zrůdná komunistická ideologie v praxi. Miluji knihy, kde není nutné se prokousávat 80 stránkami, než se něco začne odehrávat. Tato kniha to 100% splňuje.

29.09.2015 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Velice kvalitní thriller. Určitě v budoucnu budu pokračovat v serii Willa Trenta.

17.09.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

90%
Na konci knihy mi slza skoro ukápla. Výborná kniha.

85%
Pohádka pro dospělé a možná i pro děti? Fantasy opravdu nemusím, nicméně zkusit se má vše. Nelituji a časem dám i Pána prstenu.

Peking Peking Anthony Grey

Tak tohle jsem nedal. Přečetl jsem 60 stran a odložil jsem. Nevím, zda to bylo tím, že předchozí kniha byla od Folleta. Nicméně autor na můj vkus až příliš kupí popisy a děj se tím výrazně brzdí.

08.09.2015

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

90%
Tak ten závěr jsem vůbec nečekal. Dokonolá kniha s velmi originálně strukturovaným příběhem.

Exodus Exodus Leon Uris

90%
Občas literatura faktu. Ale pokud má člověk rád historii, nevadí to. Celkově výborná kniha

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

80%
Nenudí, netáhne se, má to spád. Ale něco tomu trochu chybí. Celkově ovšem velmi dobrá kniha

08.09.2015 4 z 5

Ekonomie Ekonomie Paul Samuelson

Bible bro bakalářské studium na ekonomce. Nicméně Robert Holman je lepší.

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

To byla taková nudná slátanina.
Ekonomie je v pozitivním slova smyslu věda "selského rozumu". Zbytečná komplexnost a přemíra proměnných veličin ekonomii pouze škodí a slouží k tomu, že si ji jedinci věřící v efektivní rozdělování zdrojů ze strany státu a byrokratů ohýbají ve svůj vlastní prospěch.
Mám 100% opačný názor od Jakuba Lyska - viz komentář níže.
35%

09.07.2015 2 z 5

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Nejlepsí základní ekonomický exkurz od českoho autora. Velice čtivé doplněné příklady z praxe. Každý ví, že ekonomie je věda politická. Takže dopředu upozorňuji, že levičák, který si myslí, že zdroje dokáže nejefektivněji přerozdělit stát, by si raději publikaci brát neměl.

Nankingský masakr Nankingský masakr Iris Chang

Kniha možná je brutální, nicméně se jedná o velmi dobrý dokumentární popis tragické kapitoly dějin Číny.
75%

09.07.2015 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Povinná četba.

09.07.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Od gymplu jsem začínal chápat, že komunismus je nebezpečná ideologie. A ve stejné době jsem četl tuto knihu. Po přečtení jsem si byl jist, že totalitní systémy s komunismem zvlášť jsou zrůdná a zločinná myšlení.
99%

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

95%. Je libo si dát dokonalou knihu? Co třeba Pilíře země.

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

TOP 10. Čtivost dotažená k dokonalosti bez laciných klišé. Nicméně jsem to už někde a někdy četl trochu v jiném kabátě,....že by v Pilířích země?

09.07.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Souhlas s Rockwoodem. Děj odehrávající se pouze na silnici mě vytáčel, ale přesto jsem se nemohl odtrhnout. Prostě PECKA.
88%

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Syrové až brutální (ač brutální scény jsou popisovány "jen tak mimochodem"), silně protikomunistické (to mám rád), mající spád, čtivé.

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Nic extra. Nafouknutá bublina