Jara.v Jara.v komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mě pobavila, ale i rozbrečela. Dojemné čtení se zábavnými momenty. Ove je úžasný a zároveň velice zatvrzelý člověk, ale myslím, že ze správného důvodu. Kniha se četla velice dobře a mohu ji doporučit.

02.01.2024 5 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Kniha je opravdu psaná stylem rozkopané ulice, ale o to zajímavější to bylo číst. Přátelství s panem Boudníkem bylo opravdu silné. Tohle už v dnešní době neznáme. Pro mě zajímavé čtení.

24.12.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tento druh četby zrovna nevyhledávám, ale bylo to velmi čtivé a dej utíkal jako Clare s Dorranem před nebezpečím. Celkově mě to ale neoslovilo.

22.12.2023 3 z 5

Věk nevinnosti Věk nevinnosti Edith Wharton

Kniha popisující delší období běžného života skupiny lidí dané doby. Celkově docela nezáživné. Celou knihu zachránil styl psaní - kniha se četla dobře.

21.12.2023 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Skvělá kniha ze skvělé série. Poslechnuto jako audiokniha a Deaver je opravdu mistr. Skvěle promyšlený příběh s napětím až do konce. Rhyme a Sachsová jsou sympaťáci a všechny postavy dokonale zapadají do děje.

18.12.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Brutální a vulgární jako druhý díl s více nudnými rozepsanými pasážemi. Přesto ale budu v sérii pokračovat. Poslední čtvrtina to zachránila, jak nabrala na obrátkách a k tomu vtipné finále.

12.12.2023 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tohle mě bavilo hned od začátku a bylo to zajímavé. Konec byl trošku uspěchaný, ale vyřešeno dle mého gusta. Čtivé, napínavé a mám ráda kratší kapitoly.

02.12.2023 4 z 5

Strašidelný dům Strašidelný dům Charles Dickens

Hezké příběhy, které se dobře čtou. Jen je škoda, že jich nebylo víc v této knížce.

30.11.2023 4 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Krásné příběhy, které se dobře četly. Některé pasáže trochu zdlouhavé a hlavně předmluva a poznámky na mě byly moc.

28.11.2023 4 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Poslechnuto jako audio četba na pokračování a musím říct, že to nebylo špatný. Děj zůstal otevřený, ale Marlow je podle mě sympatický pohodář, který to má srovnané. Celkově byl případ trochu zmatený a šlo tam jedno přes druhé, ale všechno se tak nějak vyřešilo do zapomnění.

28.11.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornštajnová píše velice dobře, ale předchozí dvě knihy, které jsem četla, mi přišly lepší. Asi tím, že působily více reálněji. Přesto to bylo děsivé, kdyby...

24.11.2023 3 z 5

My dva proti světu My dva proti světu Mattias Berg

Na knihu jsem se těšila na základě skvělé anotace, ale byl to děs. Víc k tomu nemám co dodat.

21.11.2023 2 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Hvězdičky dávám jen za téma ohledně knihomolky a za chytlavou obálku. Jinak děsná nuda bez jakéhokoli nápadu. Další díl už opravdu nedám.

19.11.2023 2 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

K Tolkienovy se už napsalo snad vše. Skvělý vypravěč, který dokáže skvěle popsat scény stejně jako v tomto příběhu. Temný osud Húrinovy rodiny mě opravdu chytl i přes počáteční zasvěcení do spousty postav. Ale naštěstí jsem se rychle zorientovala. Jeho knihy a příběhy miluju.

19.11.2023 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Neurazí, nenadchne. Do půlky mě to jakž takž bavilo, ale pak nabral děj nějaký zrychlený režim a konec. Pro mě oddychový průměr.

15.11.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Kniha se nečetla lehce, ale bylo zajímavé zjistit, jaké měl názory a pohled na různé věci. Neuvěřitelný herec s neskonalou energií i v době, kdy už mu jí příliš nezbývalo. Pořád se snažil žít naplno podle svého a také se dokázal zamyslet nad životem samým. Na nic si nehrál a přesto byl hvězdou. To vše mu dostávalo to kouzelné charisma.

13.11.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nečtu knihy dvakrát, ale Pýchu a předsudek jsem si nedokázala odpustit, a když je ta možnost ve čtenářské výzvě...
Tentokrát krásný překlad od Hilské a stále tam nacházím nové věci. Některé postavy mi lezou na nervy, ale prostě k tomu příběhu patří a vše je odpuštěno. Jane Austenová měla úžasný talent.

09.11.2023

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po prvním díle je Hedvábník poněkud vulgárnější, ale i přes opětovný větší rozsah stránek děj odsýpal a bylo to čtivé. Baví mě, jak se vyvíjí vztah mezi Cormoranem a Robin, ať už to dopadne postupně jakkoli. Určitě budu v sérii pokračovat. Miluju Anglii a v knize je vše krásně popsané a čtenáře to vtáhne nejen do děje, ale i do prostředí.

01.11.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Byla jsem překvapená, jak rychle jsem knihu přečetla. Asi je to tím, že jsem od ní moc neočekávala, ale byla na seznamu knih, které chci přečíst. Není to nějaký strhující akční příběh, ale naopak vše poklidně plyne a Hannah spontánně reaguje na vzniklou situaci a její vývoj. Není to vůbec špatná kniha.

26.10.2023 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvělá a čtivá kniha. Děj mě chytl od začátku a musím říct, že Deaver píše fakt skvěle. Mělo to spád a obrovské napětí. Realisticky popsané scény a myšlenky pachatele, které opravdu děsily.

11.10.2023 5 z 5