Jap Jap komentáře u knih

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Jako kluk jsem doslova hltal příběhy z divokého západu, ale jsem moc rád, že tato kniha se ke mě dostala až teď, kdy už mám načteno. A že tohle bylo počtení. Velký příběh, doporučuji.

11.04.2024 5 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Nechápu, proč jsem tento příběh nečetl už dávno. Film jsem v minulosti viděl několikrát, ale četba? To byla lahůdka. Jak říkával Forrest v jiném příběhu: „Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš“. A tady to u Jacka Crabba sedí dokonale.

03.02.2024 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Moc krásný historický román. Tohle je přesně ten typ literatury, který mam nejraději. Paní spisovatelka Rebecca Gablé opravdu umí vyprávět příběhy. Ikdyž kniha má téměř tisíc stran a je to opravdu pořádná cihla, tak ke konci mě mrzelo, že už je konec a s hrdiny románu jsem se musel už rozloučit. Doufam, že nakladatel bude pokračovat ve vydávání dalších knih od této autorky.

16.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Že to byla ale jízda. Tohle je přesně ten typ knížky, která vás nepustí od první stránky. Už to sem někdo psal, myslel jsem, že po Marťanovi už nemůže Andy Weir napsat nic lepšího. No spletl jsem se. Nebudu psát víc než: "skvělé, skvělé, skvělé" :-)

16.12.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Nějak nám ten díl pořádně "zhnědnul" a navíc detektivní romány z této série se postupně mění v sondu do německého žití-nežití, v době nastupujícího nacismu v třicátých letech.

08.12.2021 5 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Přečteno znovu po několika letech. Mimochodem ta knížka je opravdu cihla. Moc pěkný román z prostředí středověkého Japonska. Japonci jsou zvlaštní a hrdý národ a pohled do jejich myšlení stojí za přečtení.

25.11.2021 5 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Není to žádná velká literatura, ale čte se to dobře.

22.02.2021 4 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Někde jsem četl: "Follett v sukních". Myslím, více než výstižné přirovnání.

15.02.2021 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Další pěkná detektivka z oblíbené série.

28.01.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Špatně spím. Pořád myslím na ty hrůzy. Ještě žádná kniha mě takhle nerozcupovala. To co autor popisuje v druhé polovině a hlavně jak, bože!!! Co my lidi jsme zač, když tohle dopustíme, když tohle se z nás může stát, když tohle se doopravdy stalo. Pane Kariko, NA SMRT je román, který by měl být povinnou četbou. Pět hvězdiček je málo.

04.01.2021 5 z 5

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Hodně mi to připomínalo mého oblíbeného Folletta. Sympatický hlavní hrdina, který by pro své blízké udělal cokoliv. Zajímavě napsané ženské postavy. Rád knihu každému doporučím, moc pěkný román.

27.12.2020 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Jsou knihy a jsou KNIHY. Geniální knížka o geniálním umělci. Pět hvězd je málo.

09.11.2020

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Četlo se to dobře. Pollock se s tím nepárá. Jestli je tolik zvláštních figurek mezi náma, pak potěš . . . . .

10.07.2020 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Čím dál tím lepší. Retro detektivka, se sympatickými hlavními hrdiny. Atmosféra předválečného Německa pomalu houstne.

23.06.2020 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Ááááách Ashly, i tak by se dala kniha shrnout. Velký příběh o jedné "potvoře", která jde proti proudu a velkém prozření. Ale na rovinu, který z nás chlapů by právě o takou "potvoru" nestál. Troufnu si říci, že nějakou tu Scarlett znám i mezi náma a je to dobře, svět by byl jinak šedivým. Nesmrtelný příběh, jednou se k němu opět vrátím.

08.06.2020 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Nezbývá než oteřít Labyrint duchů. Už se asi opakuji, ale tahle série je psána krásným jazykem.

08.06.2020 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Tak tohle tedy byla jízda. Neskutečně čtivá knížka, jsem nadšen. Nechal jsem si schválně trochu odstup, než napíšu komentář, ale pořád to ve mě, tedy ten příběh, je. Doporučuji každému koho znam. Škoda, že takhle čtivá není každá knížka.

21.05.2020 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Krásné čtení. Dávkoval jsem si to jako lék po malých dávkách.

17.04.2020 5 z 5

Kniha z Askalonu Kniha z Askalonu Michael Peinkofer

Příjemná dobrodružná oddychovka na pozadí střetu tří náboženství.

23.03.2020 5 z 5

Klasika u které mi chvilku trvalo se srovnat s notoricky známým filmem. Knížku jsem četl v minulosti už několikrát, ale opět jsem se dobře bavil. „Čo bolo, to bolo! Terazky .........“

04.02.2020 5 z 5