januska82 januska82 komentáře u knih

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Nevedela som, čo mám od knihy očakávať, keďže je zaradená do žánru fantasy, ktoré moc nečítam... Aaale.... Vôbec to nebola zlá kniha
Každý si určite, nie raz, predstavil, aká by bola jeho budúcnosť, keby zmenil nejaké zo svojich minulých rozhodnutí.
A o tom je dej knihy Polnočná knižnica. Hlavná hrdinka Nora chce zomrieť, ale nejakým spôsobom sa dostane do polnočnej knižnice, kde sa stretáva s obľúbenou knihovníčkou zo školy. Cez každú knihu môže Nora prežiť akýkoľvek život a má tak možnosť nájsť si ten ideálny, v ktorom by chcela žiť. Či sa je to však podarí, musíte si každý zistiť sám

27.02.2024 3 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Knihy od Táničky mám neskutočne rada. Príbehy zo života, každý je iný a žiadny nesklame svojho čitateľa.
Kniha Nikdy rozpráva o žene, ktorá má svoju rodinu (manžela a dcéru), kde manžel zlyhá a nájde si mladučkú milenku, pre ktorú svoju rodinu opustí a založí si druhú... Po čase zistí, že nie je jednoduché žiť s mladou ženou a starať sa o bábätko a tak sa chce vrátiť k svojej bývalej manželke a dcére... Podarí sa mu to???

28.01.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Môj názor na knihu (asi jeden z mála) - nenadchne, neurazí... Taky slabší priemer. Čo sa mi páčilo, akademické prostredie, v ktorom sa dej odohrával. To nečítam často, ak už vôbec niekedy.
Ale to doťahovanie hlavných hrdinov... Občas som bola z toho na nervy!!!
Prečítať sa dá, ale určite sa k nej viac nevrátim...

05.01.2024 3 z 5

Obloha na jeseň Obloha na jeseň Denise Hunter

Celá séria Bluebell bola úžasná!!!! Ale táto posledná kniha sa mi zdala o kúsoček, malinký, slabšia, ako predošlé dve časti.... Ale oplatí sa určite prečítať

29.12.2023 4 z 5

Závan z hôr Závan z hôr Denise Hunter

Ako aj prvá časť série Hostinec Bluebell, ani druhá nesklamala. Pekný príbeh, od ktorého je ťažko sa odtrhnúť.... Ale keď musíš.... Vrele odporúčam prečítať!!! A ja sa hneď aj púšťam do poslednej knihy

27.12.2023 5 z 5

Leto pri jazere Leto pri jazere Denise Hunter

Tak ja som si dala cez vianočné obdobie letný príbeh trošku zmena po tých vianočných

Veľmi pekný príbeh troch súrodencov, ktorí prišli o rodičov a zdedili po nich starý dom, ktorý sa rozhodli prerobiť na hostinec, čo bol zároveň sen ich rodičov.

V prvej časti sa stretávame s Molly, náruživou čitateľkou románov Nathaniela Quinna a Adamom, známym spisovateľom, ktorého identita je ukrytá pod pseudonymom a nikto netuší, kto to je.
Je možné, že by Molly svojho milovaného spisovateľa niekedy v živote stretla???

Molly pri prerábaní budovy nájde ľúbostný list, starý, nikdy neotvorený. Spolu s Adamom sa spoja a začnú riešiť záhadu listu... Ku komu ich rozuzlenie listu povedie, to ani jeden z nich netuší ....

Príbeh je veľmi pekne napísaný a číta sa sám. Letná oddychovka na pár večerov... V zime i zahreje odporúčam prečítať!!!

27.12.2023 5 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Jana Pronská

"Všetko zlo, ktoré človek vypustí do sveta, sa mu jedného dňa vráti,
a cestou pozbiera i hriechy ostatných. Raz dáš, dvakrát dostaneš späť."

Janka Pronská je jedna z top slovenských autorov, ktorá píše krásne historické romány. Jej knihy ma vždy upútajú v prvom rade svojou obálkou a potom samozrejme aj príbehom.
Každý jeden príbeh je originálny a odohráva sa v domácom prostredí (väčšinou) - slovenské hrady, zámky, dvory .....

19.12.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Za mňa super kniha. Trošku dlhší rozbeh, ale potom to stálo za to. Síce musím napísať, ako pri prvej knihe, že na horor trochu Light, ale mne to takto vyhovuje. A to duchovno... Wau, mať za kamaráta ducha ako Bran... Asi by som sa tomu nebránila.

25.11.2023 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Damián Álvarez, známy zaklínač koní, ktorý má fanúšikov po celom svete.
Linda Grunfelderová, psychiatrička z Nemecka.
Dvaja úplne cudzí ľudia, ktorých však spája jedna osoba - Jannis. Syn Damiána a pacient Lindy. Damián netušil, že má dospelého syna a dozvedel sa o ňom krátko pred synovou smrťou. Vracia sa do rodinného sídla v Andalúzii, kde ho vyhľadá terapeutka jeho syna Linda. Ona sa tam stretá s odmietnutím a obvinením zo synovej smrti.
Dočká sa Linda pochopenia???

Príbeh je vyprávaný z pohľadu oboch hlavných hrdinov. Tak ich má čitateľ lepšiu možnosť spoznať a pochopiť.
Autorka zachytila v podstate všetky emócie - hnev, smútok, lásku, ale aj zúfalstvo.
Prostredie je krásne opísané, až má človek pocit, že sa tam nachádza.
Akurát čo ma mrzelo, že list od Jannisa bol malo rozpísaný. Čakala som, že bude viacej rozvinutý, keďže je to prvý a posledný list určený jeho otcovi, ktorého nikdy nevidel.

Ale v konečnom dôsledku, kniha bola pekná, ľahko sa čítala a kto sa chce na chvíľu "stratiť" v španielskej Andalúzii, odporúčam prečítať

20.11.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Môj prvá hororová kniha, zároveň prvá od Darcy Coates. Páčila sa mi, i keď za mňa taký Light horor.... Nemala som pocit, že by som sa musela báť, i keď boli aj situácie, ktoré by som určite nechcela zažiť. Uvidíme, aké bude pokračovanie série.

12.11.2023 4 z 5

Kvapka šťastia v rannej káve Kvapka šťastia v rannej káve Agnès Martin-Lugand

Veľmi pekne čítanie... I keď musím napísať, že trošku dlhší rozbeh, a Hortenzia mi miestami liezla na nervy s tou jej naivitou pri Aymerikovi, ale chválabohu, sa jej oči časom otvorili. Potom to nabralo ten správny spád.
No ten koniec???? To vážne???? Čakala som, že ho autorka pekne uzavrie, že tam bude aspoň nejaký epilog.... Tak sa to pekne rozbehlo a koniec trošku sklamal.... Ale aj napriek tomu odporúčam prečítať.

04.11.2023 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

„Vítejte v Půlnočním běsnění.
Nejsme cirkus, nejsme lunapark.
Nemusíte se však ničeho bát – jen toho,
že vás připravíme o rozum.“

Čítali ste niekedy knihu, ktorá vás pohltí do takej miery, že nemôžete prestať čítať ??? Tak presne to sa mi stalo pri týchto, zatiaľ, dvoch knihách - na moje prekvapenie
Štýl písania tejto autorky si buď zamilujete, alebo ho budete nenávidieť. U mňa to bola dlho druhá možnosť. Po prečítaní série KORUNA som si povedala, že to nie je môj štýl ani zďaleka.... Bola som zmätená a mierne znechutená. Dala som si teda pauzu... Teraz sa mi žiadalo po dlhšom čase zmeniť žáner a zase som siahla po jej knihách.... Tentokrát to má na mňa ale úplne iný dopad... Tieto dve knihy, Chaos v míru a Hněv kejklíře, sú úplne úžasné!!!! Knihy sú plné tajomstiev, rôznych zvratov, erotiky, ale samozrejme aj romantiky
To iskrenie medzi hlavnými hrdinami, ako v prvej, tak i v druhej knihe si zamilujete Ja som si to užívala s nimi naplno!!!

Tí, čo milujete Dark romance, túto sériu si nenechajte ujsť!!! Ja sa hneď idem pustiť do ďalších častí

23.10.2023 5 z 5

Hľadač šťastia Hľadač šťastia Zdenka Wenzlová Švábeková

Wau.... Konečne kniha, ktorá má očarila a nedala sa pustiť z rúk (kým som nemusela ). Už som si myslela, že mám čitateľskú krízu a neexistuje žiadna kniha, ktorá má bude baviť. Asi som len siahala po nesprávnych knihách, žánroch....

Zdenka túto knihu napísala neskutočne krásne, citlivo (nechápem, kam chodí na také úžasné myšlienky), do toho vložené verše básní - to robí knihu ešte zaujímavejšou.

Kniha zachytáva príbehy dvoch mužov, Adama, ktorému sa zrúti svet po náhlej smrti jeho milovanej manželky a dieťaťa. Svoj život zasvätí práci uznávaného sudcu a na okolitý svet úplne zanevrie.
A Ivana, ktorý po svojej nerozvážnosti klesne na úplné dno a príde tak o svoju rodinu - manželku s deťmi, o dom, úplne o všetko. A tak sa z úspešného lekára stáva bezdomovec.
Je možné, aby sa títo dvaja muži znovu postavili na vlastné nohy a našli ešte svoje šťastie a žili život, aký by si priali???

18.10.2023 5 z 5

Sára kráča do paláca Sára kráča do paláca Jana Benková

Rozprávka pre dospelých. Asi tak by som charakterizovala túto knihu. Na môj vkus trochu presladená. Ale aj napriek tomu je to milé čítanie a dej plynie rýchlosťou vetra

Sára, šéfredaktorka módneho časopisu zo Slovenska sa prvýkrát stretne s talianskym prezidentom, keď s ním robí rozhovor.

Fabrizio, taliansky prezident. Samozrejme, keď uvidí Sáru, nevie z nej spustiť oči. Láska na prvý pohľad.....

Dlhšie dobu sa neuvidia, ale komunikujú spolu cez novoročné pozdravy (na začiatok), postupne sa dopracujú ku komunikácii cez mobil a k videohovorom.... Medzitým sa do seba obaja beznádejne zamilujú a začnú sa občasne stretávať.... A ako to už v takýchto príbehoch býva, sem tam sa vyskytne aj nejaký problém..... Aaale..... Všetko nakoniec dobre dopadne

15.10.2023 4 z 5

Pekár a vôňa príbehov Pekár a vôňa príbehov Carsten Henn

Príjemná oddychovka. Pohľadí na duši, spríjemní dni, večery a ešte sa aj človek zasmeje. Mne sa kniha páčila a v určitých momentoch ma aj prekvapila.
Určite odporúčam prečítať

04.10.2023 4 z 5

Dedička ruže Dedička ruže Majka Danihelová

"V ľuďoch sa neskrýva vždy dobrota tak ako vo hviezdach. Chyby a slabosti sú odpustiteľné dovtedy, kým nezničia všetkých okolo" ...

Nie je nad ten pocit, keď vás kniha vtiahne do deja a chvíľu uvažujete, či je to realita alebo len príbeh Presne to sa mi stalo (nie raz) pri tejto knihe...
Čítanie som si maximálne užila od začiatku do samého konca....
Hneď sa aj idem pustiť do druhého dielu!!!

26.09.2023 5 z 5

K láske slová netreba K láske slová netreba Mishell Debnárová

Mňa kniha dosť sklamala. Mala som veľmi často, minimálne v prvej polovici knihy, pocit deja vu.... Akoby som knihu už čítala.... Ibaže nečítala, ale pozerala seriál - telenovelu, ktorej kniha je skoro kópia.
Samozrejme, keby telenovelu nevidím, určite by som mala na knihu aj iný názor, pozitívnejší.... Ale bohužiaľ, momentálne to tak nie je.

16.09.2023 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Moja prvá kniha od tejto autorky a zároveň prvá audiokniha.... Som z knihy nadšená!!!!

Od samého začiatku je dej plný napätia, v nastavenom tempe ani na chvíľu nepoľaví. V závere ešte napätie vyvrcholí a ženie prípad do zaujímavého finále. Príbeh je prepletený, že sa v ňom občas človek stratí, ale vždy nájde cestu späť

A potvrdil sa výrok, že do hlavy druhého nevidíš, a že aj človek, o ktorom si myslíme, že ho poznáme, poznať vôbec nemusíme...
Za mňa určite odporúčam prečítať, kto miluje psychotrihlery

14.09.2023 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Čo by ste robili, keby ste sa zrazu, z ničoho nič, ocitli v inej dobe??? Medzi Vikingami, v 9. storočí ???

Najskôr som si povedala: "To snáď nie, to má od reality ďaleko.... Nooo, tak toto ma baviť asi nebude". Nuž ale.... Opak je pravdou. Runy osudu sú vynikajúcim príbehom o svete, ktorý je dávno pochovaný a zabudnutý. Je bohatý na popis, poteší srdce a inšpiruje predstavivosť

Do role Linney som sa vžila celou dušou.... Prežívala som s ňou každý okamih.... Či už strachu z toho, že sa nevráti späť z minulosti, z predaja ako otrokyne, ale dokonca strachu z lásky k Vikingovi. Občas mi liezla, hlavne zo začiatku, na nervy, kým jej došlo, že je skutočne medzi Vikingami, že to nie sú žiadni herci, ale reálni Vikingovia. Sa to dlho ťahalo ale nakoniec to pochopila, ja som si vydýchla a s radosťou pokračovala v čítaní

Viking Hrafn bol úžasný (keď si odmyslíme, že uväznil Linneu, urobil z nej otrokyňu a chcel ju predať). Išiel si tvrdo za svojím cieľom.... Až kým sa do toho nezamiešala láska

Ostanú spolu Viking Hrafn a archeologička Linnea??? Preklenú spolu vzdialenosť, ktorá ich delí (minulosť, budúcnosť)???

Úžasná kniha!!! Zase môžem len a len odporučiť

03.09.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásny, smutný a veľmi silný príbeh. Hodnotiť môžem len plným počtom hviezdičiek.... A odporučiť všetkými desiatimi!!!

29.08.2023 5 z 5