janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají Joanna Faber

Knih o výchově jsem četla už více, ale pro mě je tato kniha první, která mi dává opravdové návody na to, co přesně změnit a hlavně, jak to změnit. Je velmi jednoduchá, s názornými ukázkami a příklady přímo ze života. Chvílemi jsem měla pocit, že autorky nutně musely s námi žít ve společné domácnosti, neb většina příkladů seděly naprosto přesně na naše domácí situace. Kniha je psaná tak jednoduše, že se kdykoliv mohu vrátit k tématu, které zrovna řešíme. Ať už to jsou záchvaty vzteku, sourozencké hádky a další. Tohle je první kniha, kterou odmítám půjčovat, protože se do ní často dívám a hledám řešení a povzbuzení. Děkuji moc!

27.03.2024 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Tento soubor povídek je podle mě velmi povedený. Je to možná také tím, že mám dvě děti a manžela a spoustu pocitů, které jsem vnímala z knihy, zažívám sama. Velmi povedené mi přišly první 4 povídky - od Mornštajnové, Soukupové, Dvořákové a Gaislerové. Další tři takový dobrý průměr. U poslední povídky jsem přiliš nepochopila konec, byla na mě hodně alerogická. Ale celkově mě soubor bavil a pobavil:)

27.03.2024 5 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Je to legrace si přečíst knihu po 30ti letech znovu...tentokrát pro děti :) Kluky knížka bavila, protože každá kapitola končí zajímavě a napínavě a láká k dalšímu čtení. Určitě si půjčíme další díly.

26.03.2024

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Melancholický román, tak bych to asi nazvala. Kniha mě velmi bavila, hlavně proto, že každá postava byla něčím zvláštní, něčím výjimečná, něčím jiná, než ostatní všední lidé....autor umí krásně vykreslit jejich charakteristiky a popsat jejich úvahy a myšlení. Pro mě to je úplně jiný styl vypravování, ale líbil se mi a bavil mě. Samotné téma je samozřejmě náročné, smutné a hodné zamyšlení.

20.03.2024 5 z 5

Přemýšlej a zbohatni Přemýšlej a zbohatni Napoleon Hill

Knihu jsem teď přečetla podruhé po 13 letech. Samozřejmě, že už je kniha zastaralá a některé pasáže jsou vyloženě mimo dnešní realitu, ale na druhou stranu, je v ní obsažena taková ta základní znalost toho, jak myšlení ovlivňuje náš život, až je to celkem děsivé...to co teď vědci dokazují skre všemožné pokusy a výzkumy, to už tenkrát hrstka úspěšných lidí znala a používala...a to se prostě příliš nemění...určitě stojí za přečtení...

14.03.2024 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Knihu jsem přečetla v podstatě za pár hodin, byla velmi čtivá, se zajímavým tématem i zpracováním. Určitě byly velmi nevšední popisy života s vlky a v podstatě celá postava Luka Warrena. Ovšem pro mě bylo nejvíc zásadní uvědomění, že hlavím problémem příběhu byla komunikace, respektive její nedostatek. Kniha může být opravdu ukázkovým příkladem toho, kam až to může zajít, když nejsou členové rodiny k sobě upřímní, když spolu nemluví a nemají důvěryhodný vztah. Ano, každý z nich měl nějakou svou bolístku, svůj problém, svůj pohled na věc...kdyby každá postava měla o trochu více empatie a trochu více snahy komunikovat, možná by nebylo ani o čem psát...příběh by vlastně ani nebyl ze života... :) za mě skvělé zpracování, naprosto reálné chování postav a obdivuhodná práce autorky při získávání všech informací ať už ze života s vlky nebo z lékařství, či z práva.

19.02.2024 5 z 5

Pět jazyků omluvy Pět jazyků omluvy Gary Chapman

Knihu jsem dostala od sestry k vánocům, protože ví, že Garyho Chapmana mám ráda. Tahle kniha byla o trochu jiná, protože se zabývá tématem, které není tak běžné. O to více byla zajímavější. Hlavně proto, že jsem po 14ti letech, co jsme s manželem spolu, konečně pochopila jeho častou větu, že já se prostě nikdy neomlouvám... Vždycky jsem byla naštvaná, když to řekl, protože to samozřejmě není pravda. Omlouvám se často...jenže úplně jiným jazykem, než mluví můj manžel...díky knize nám to došlo, zjistili jsme, co vlastně pro nás omluva znamená, jaký má kdo jazyk omluvy a zase jsme ve vztahu o kousíček dál :) Knihu doporučuji všem, nejen partnerům!

19.02.2024 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Knihu mám na seznamu už delší dobu, teď na ni přišla řada díky výzvě :) Samotný příběh mě zaujal asi více, než literární zpracování. Kniha se četla velmi jednoduše, někdy mi přišlo zbytečné opakování stejných myšlenek a pocitů hlavního hrdiny, ale chápu, že knihu psal ne-spisovatel a vlastně to nejpodstatnější je ten příběh samotný. Po dočtení knihy jsem si vyhledala i film, který mám v plánu zkouknout a určitě budu zvědavá na další pokračování :) Je to milé, čtivé, jednoduché... smysl to má ovšem hluboký :)

06.02.2024 5 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Přečteno během chvíle s dětmi na gauči :) Krásné, milé, vtipné!

24.01.2024 5 z 5

Jak Fiškus s Pettsonem napálili lišku Jak Fiškus s Pettsonem napálili lišku Sven Nordqvist

Opět perfektní ilustrace a vtipný příběh, dětem i mně se moc líbilo :)

24.01.2024 5 z 5

Pilot Pírko Pilot Pírko Emma Hanzlíková - Pecháčková

Stejně milý a vtipný příběh jako první díl. V knize je spousta zajímavých jazykových hříček, při kterých jsem se opravdu nasmála. Dětem jsem musela sem tam něco dovysvětlit, ale jinak se nám to všem moc líbilo. Krásná kniha, ke které se určitě ještě vrátíme.

21.01.2024 5 z 5

Tajemství k lásce, zdraví a penězům Tajemství k lásce, zdraví a penězům Rhonda Byrne

Kniha se věnuje základnímu principu z knihy Tajemství a rozvádí je do jednotlivých oblastí. Doproučila bych ji lidem, kteří potřebují od začátku změnit nastavení mysli a začít uvažovat v jiných vzorcích. Pro mě byla kniha už trošku nadbytečná, protože se stále opakovalo totéž akorát v různých oblastech. Ale pro opáčko se hodí :)

21.01.2024 3 z 5

Skvělé zpracování kousku naší historie. Obdivuji tu mravenčí práci při sběru informací a ještě více obdivuji ten výsledek. Zajímavě podané a velmi poutavé.

06.01.2024 5 z 5

Holub Kolumb Holub Kolumb Emma Hanzlíková - Pecháčková

Knihu jsem vybrala pro děti na vánoce a jsem ráda, že jsem měla dobrou trefu. Všem se nám moc líbila (i manžel vždycky poslouchal :), byla tam spousta nových informací, ale myšlenka hlavní a to je u dětských knih důležité. Před každým čtením jsme si znovu říkali jména všech ptáků, kteří Kolumbovi pomohli a prohlíželi jsme si pořád nápadité obrázky. Téma svobody a lásky je nesmrtelné a pro nás zásadní. Příběh byl vtipný, milý a už teď se těšíme na další díl :)

06.01.2024 5 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Četli jsme s klukama (6 a 5 let) a byli jsme všichni nedočkaví, jak to dopadne :) Krásný příběh, ještě krásnější ilustrace, vtipné, milé... těšíme se na další díly.

30.12.2023 5 z 5

Příběhy štěstí Příběhy štěstí Will Bowen

Krátké životní příběhy s tipy pro šťastný život. Hodně mi to připomínalo knihy od Andrewa Metthewse, pravdivé, lidské, mnohdy smutné příběhy, ale s nadějí a vírou do dalšího žití.

30.12.2023 4 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Podle zdejších komentářů jsem byla ze začátku ke knize trochu skeptická, ale příjemně mě překvapila. Ano, hlavní myšlenka se zde opakuje několikrát, ale tím, že ji autorka řadí do různých oblastí (vztahy, školství, sport apod.) získáváme na problematiku ucelený přehled a to rozhodně přispívá k tomu, aby si čtenář nové myšlení vícě uvědomil a zažil. Za mě skvělá kniha a rozhodně stojí za přečtení a hlavně za uvedení do praxe. Což bude ten nejtěžší oříšek, ale s růstovým myšlením to prostě půjde ;-)

27.12.2023

Severka Severka Nina Špitálníková

Je to už moje třetí kniha od autorky a musím hodnotit kladně její záměr sepsat román. Téma je samozřejmě zajímavé a téměř nepředstavitelné. Vyprávění z různých perspektiv a neustálé vracení do minulosti mě zezačátku trochu mátlo, ale výsledek byl nakonec moc fajn. Jde vidět, že autorka nemá s romány zkušenost, ale to nic neubírá na autentičnosti a závažnosti tématu. Závěr byl pro mě překvapením, nečekala jsem to. Celkově hodnotím kladně a určitě stojí za přečtení.

22.12.2023 5 z 5

Nenechejte si nikým ukrást svůj sen Nenechejte si nikým ukrást svůj sen Dexter Yager

Přečteno za odpoledne. Na to, jak je knížečka útlá a obsahově krátká, množství kvalitních informací je obrovské. Podobné jako knihy od Coveyho - skvělé, hutné, pravdivé. Po prvních dvou kapitolkách jsem přestala podtrhávat, protože bych si vypsala fixu. Hodně se mi líbila pasáž o "fňukalech" a o roli ženy podnikatele.

18.12.2023 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Začetla jsem se a nemohla jsem přestat...byla jsem velmi zvědavá na to, jak útek zorganizovali a byla jsem v napětí až do konce. Popisovat samotná zvěrstva nemá cenu, protože normálnímu člověku nad tím musí rozumí stát... Líbilo se mi, jak je děj zasazen do výslechu, kterým kniha začíná a končí.

14.12.2023 5 z 5