janule5792 janule5792 komentáře u knih

Jsem součástí lesa Jsem součástí lesa Wolf-Dieter Storl

Co do obsahu tak 5*, co se formonvání něhož týče tak slabší 3*. Za mě je Wolf vynikající botanik-antropolog, píše srozumitelně, bohužel někdy celkem ploše o tématech, která plochá rozhodně nejsou.

09.12.2020 4 z 5

Genealogie morálky: polemika Genealogie morálky: polemika Friedrich Nietzsche

Možná je to právě Nietzsche, kdo jest plný resentimentu.

30.04.2019

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Hm hm hm hm

08.03.2017

První První Kiera Cass

Ne, to číst fakt nebudu a první dva díly jsem pravděpodobně četla po mozkový mrtvici, nebo nevim. Třetí díl (a vlastně i ten první a druhý) oplývá nedějem pro retardy, jimž imponuje vytříbená slovní zásoba ze slabikáře a zápletka pro imbecily nenechává chladnými.

Nuda.

22.02.2017

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nikdy jsem si nemyslela, že budu číst ráda Harryho Pottera, ale fakt že jo. Tahle kniha a celá ta série je brain-blowing. Puf. Sedím a přemýšlím, co se mi v hlavně vsechno dokáže odehrát. Kouzelný.

09.07.2016

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

A podle mě jsme všichni zrcadla. Zrcadlíme a odrážíme.

A tahle mapa Anny je celá nějaká spletená a zapletená, jako dům Architekta, jako vtipy Baviče, jako taxikářova cesta na Makléřovu oslavu.

A já jsem cítila každé slovo.

02.07.2016 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Neopomenu zde menší citaci:
Problém masa už je pro nás abstraktní: není tu žádné konkrétní zvíře, žádná konkrétní radost ani utrpení, nikdo nevrtí ocáskem ani se nesvíjí bolestí. ,,Krásné je vždycky konkrétní." Krutost si naopak libuje v abstrakci.

Kniha vlastně pojednává o tom, co už všichni víme, víc do hloubky... víc sentimentálně. A nebo jsem sentimentální já. Musím říct, že po přečtení vidím kus masa na talíři (na cizím) úplně jinak.
Vidím tam to konkrétní prasátko.

04.12.2015

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Umíme být normální.

03.12.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

,,Jestli to přežiju, budu lidem vykládat, že jsem chcal raketové palivo."
Já jsem chcala smíchy.

08.10.2015 5 z 5

Druhy vědecké zkušenosti Druhy vědecké zkušenosti Carl Sagan

,,Jaký je důvod, aby existovalo spíš něco než nic? Protože 'nic' je jednodušší nežli 'něco'. Dostatečným důvodem pro existenci vesmíru..., který žádný jiný důvod nepotřebuje... tedy musí být bytí, jinak bychom žádný dostatečný důvod, u něhož bychom mohli skončit, neměli." - ,,Tak tedy nekončete."

Tohle zvedlo mě - tedy hvězdnou látku, přemýšlející o hvězdách, 10 bilionů bilionů bilionů atomů, která uvažuje - ze židle. Možná je kniha obsahově kratší, ale rozhodně ne slabší!

20.09.2015

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Asi si tu založím další účty a zadám tu s nimi takový hodnocení, aby se kniha ocitla tam, kam patří. Její nynější umístění nechápu.

03.08.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Leonardo,
já tě tak strašně chápu.

Skvělá kniha, fakt skvělá. Připomínalo mi to Greenovský styl, ale tohle je za mě trošku lepší, inteligentnější. Jsem asi jediná, ale mně se ty poznámky pod čarou hodně líbily. Byly to takové jasnější myšlenky.

15.05.2015 5 z 5