JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Nic lepšího jsem si na začátek roku nemohla přát! Opravdu skvělý psychothriller. Od poklidného začátku, přes napínavý a "krve drásající" střed, až k uspokojivému konci. Musím přiznat, že prvních sto stran není až tak návykových, to jsem knihu dokázala i odložit. Druhou půlku jsem zhltla najednou, četla jsem do noci. Zatím nejlepší román od autora. Opravdu doporučuji.

05.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Já nevím... Colleen mám ráda, ale tento příběh mě prostě nějak nenadchnul, nevtáhl. V podstatě hned od začátku knihy jsem tušila, jak budou osudy hlavních hrdinů propojené, takže za mne žádné překvapení. Romantická linka je nádherná, ale nějak mě víc neoslovila. Nedokázala jsem se do postav vcítit. Nenadchlo, neurazilo. Byla to taková kniha, u které jsem neměla potřebu číst dál...

03.01.2022 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Oceňuji především propojení se slovanskou mytologií! Velké plus za krásnou obálku. Za mě však slabší než Sára Lindertová. Spousta věcí nevysvětlena, nedořešena. Kniha se ale dobře a lehce četla.

13.12.2021 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příjemná, sladká, oddechová kniha. Vykouzlí vám úsměv na tváři.

09.12.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tohle jsem opravdu nečekala! Říkala jsem si, že by se mi kniha mohla líbit, ale že se mi bude líbit tak hodně... Vůbec bych neřekla, že jde o autorčinu prvotinu. Opravdu smekám! Knihu jsem poslouchala jako audio. Večer jsem se při ní pěkně bála :-) Miluju židovské mystično, vše do sebe krásně zapadalo. Opravdu doporučuji.

09.12.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátká, ale úderná knížka. Bravo! Emocionálně mě dostala.

28.11.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

4 hvězdičky hlavně za audioknihu! Za mne skvělá interpretace, nemohla jsem přestat poslouchat. Napínavé, herecké prostředí zajímavé, psychologie hlavních postav dobře vykreslená... Za mne nedůležité, kdo vrahem, ale důležité pátrání!

28.11.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Zařadila se k mým oblíbeným německým autorkám - Kasten, Kneidl a teď Lucas... Opravdu příjemné, oddechové čtení. Prostředí Green Valley ve Skalistých horách jsem si zamilovala, ráda se tam v dalších dílech vrátím. Doporučuji!

02.11.2021 5 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Lepší než Truly! Co v předchozí knize chybělo, zde autorka doplnila - komunikace mezi postavami, propracovanější charaktery, postupně vyvíjející se vztah... Téma sebelásky Avě Reed sedlo. Lepší než Kasten nebo Kneidl to bohužel nebylo.

02.11.2021 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

4,5* Srdcervoucí témata, úžasný vhled do jiné kultury! Podvody, umírání, nekomunikace, lpění na tradicích. Autorka pokládá otázky ohledně manželství, neplodnosti, potřebě mít děti, mateřství, otcovství, obětování sebe sama... Zkrátka syrové vyprávění plné smutku, ztráty, truchlení a zoufalství. K dokonalosti za mne chyběl jen kousek.

19.07.2021 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Jedním slovem: dojemné! Co víc k tomu říct :-)
Ne vážně. Ústřední pár si zamilujete. Budete s nimi prožívat to dobré a bohužel i to špatné. Budete se s nimi smát, brečet, zoufat si, zamýšlet se, objevovat... Zkrátka nádherná kniha. Druhé šance existují. Doporučuji!

12.07.2021 5 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

2,5* Největší plus a hvězda navíc za prostředí Paříže - nádherně popsané. Jinak celkové příběh nic moc. Chemie mezi ústřední dvojicí nemastná, neslaná. Na konci alespoň neočekávaný zvrat. Průměrné letní čtení. Ale na dovolenou k moři proč ne.

12.07.2021 3 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

3,5* Čtivý, oddechový příběh. Ústřední dvojice sympatická. Jsem ráda, že se v tomto díle objevily postavy z předšlé knihy. SPOILER: Co se týče zápletky kolem pravého otce Scarlet... Tomu jsem fakt nevěřila. Myslím si, že v tomto případě autorka lehce přestřelila. Proto jsem strhla půl hvězdy.

04.07.2021 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Jen co jsem dočetla Kudy ke hvězdám, musela jsem se pustit do Na jedné vlně :-) Opět vážně skvělá knížka. Jednoduchý děj, sympatičtí hrdinové, skvělé prostředí. Překrásná oddychovka pro letní odpoledne.

03.07.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Roztomilé čtení - jednoduché, oddechové, realistické. V žánru young adult řadím k těm lepším. Kniha nemusí mít milion zapeklitých zápletek, stačí pár jednoduchýh a je to bomba. Zkrátka prostý příběh se sympatickými hrdiny. Oslovilo mne hlavně prostředí, kde se příběh odehrával. Kladně hodnotím i vložené kreslené mapky. Doporučuji! Příjemné letní čtení k vodě

03.07.2021 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

O tom, jak lidé dokáží tolerovat nepřípustné. Všichni vědí, ale nikdo nejedná! Příběh o kamarádství, rodinných problémech, nepochopení, soupeření, zalíbení, potřebě uznání, dětské naivitě... Autorka bez příkras popisuje především hrůzu v podobě zneužívání dětí očima jedenáctileté Františky. Román je napsán přístupným jazykem. Čtenář hned od začátku ví, co jej čeká a čtení je s každou další stránkou těžší a těžší...

28.06.2021 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zatím nejlepší Kepler! Napínavý, děsivý, čtivý, nepředvídatelný... Hlavní záporák byl sice takový "superman", ale vůbec mi to nevadilo. Nejlepší postavou tohoto dílu byla za mne rozhodně Saga. Jdu na další díl! Jsem zvědavá, co se stalo s Joonou Linnou.

26.06.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Hezká, romantická, odpočinková knížka. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit :-) Dost dlouho jsem ale neměla ráda hlavní hrdinku - cynická, sarkastická, uzavírající svoje pocity. Její mužský protějšek byl naopak k sežrání. Vůbec nechápu, jak se do ní mohl zamilovat :-D

26.06.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Další z německých spisovatelek píšících new adult literaturu... Za mne lepší než Iosivoni, ale horší než Kneidl a Kasten. Kniha se dobře četla. Zápletka byla jednoduchá, uvěřitelná. Takový je život. Musím říct, že právě ta všednodennost a obyčejnost mi byla sympatická. Nic nebylo přehnané, nadnesené. Zkrátka oddechové čtení od kterého nečekejte velké drama - plyne klidně jako voda. Do dalších dílů se určitě pustím.

22.06.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Styl psaní Mony Kasten mám ráda. Její sérii Znovu miluji. Tentokrát to však bylo něco jiného... Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla dostat. Autorka nám na několika málo stránkách totiž představuje charaktery jednotlivých postav, nešlo se tedy přímo na akci a to mne trošku zpomalilo. Pak už se ale děj rozjel a já byla opět nadšená. Speciálně v romantikách mám ráda, že je příběh vyprávěn z pohledu obou postav - to se mi zde splnilo. Ruby a James jsou sympatický ústřední pár. Jsem zvědavá, kam se budou dál ubírat...
Co musím zmínit je překlad - už to tady řada lidí psala - slova "maminka a tatínek"... Jako vážně? Nějak mi to k ději nesedělo. Chápala jsem, že ústřední hrdinka má své rodiče ráda, ale i tak... Se stejnými slovy jsem se mimochodem setkala i v následné knize, kterou jsem četla a to Truly... Že by stejná překladatelka?

22.06.2021 4 z 5