jantar31 jantar31 komentáře u knih

Ennio Morricone a jeho filmový svět Ennio Morricone a jeho filmový svět Jan Šmíd

Povinnost každého fandy filmové hudby potažmo mistra samotného.
Autor nás nezasype vodopády informací , ale vyvažuje to super fotodokumentací a fakt , že s mistrem hovořil z očí do očí u něj doma.
A možná jediná původní česká kniha o skladateli filmové hudby , která u nás vyšla.
Doporučuji si k četbě pustit nějaký výběr mistrovi hudby a možná zažije podobný zážitek jako já. *****

21.12.2015 5 z 5

25 let poté: Klaus, Pithart, Rychetský a Zeman v rozhovorech o společnosti a politice 25 let poté: Klaus, Pithart, Rychetský a Zeman v rozhovorech o společnosti a politice kolektiv autorů

Velmi zajímavá kniha o lidech ,kteří formovali náš stát a které až tak nemusím .
Mnoho informací o vývoji české republiky od roku 1989 ve formě rozhovorů, které
mě bavili ale sem tam i nudily.
První otázka , jak vzpomínáte na 17 listopad 1989 ?
Já odpovídám vše jsem hrdinně sledoval v televizi. *****

12.08.2015 5 z 5

Pulp fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina Pulp fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina Jason Bailey

Totální informační masakr .
Totální povinnost pro fanoušky filmu.
Totálně mě to převálcovalo a dozvěděl jsem se i to co jsem nechtěl , ale rád.
Exkluzivně zpracovaná kniha s množstvím fotografií z natáčení i obrazů s motivy filmu.
Jen je škoda že nevychází více knih o kultovních filmech.

16.02.2015 5 z 5

Ekonomika Hollywoodu Ekonomika Hollywoodu Edward Jay Epstein

Píši komentář neb jsem knihu dočetl a chtěl ohodnotit , ale ukazuje se hláška : Kniha ještě nevyšla, proto ji nelze hodnotit.
Kniha lehké zklamání čekal jsem více. Tři odhalení Arnold se na T3 napakoval více něž studio , Nicol K nechtěli do Návratu do Cold....... protože furt padala na hubu , tak jí nikdo nechtěl pojistit a třetí film Sahara propadák a spisovatel se soudil se studiem a prohrál 19 melounů. No a že v Americe se vydělává na cole a popcornu víc než promítáním filmů to je stará záležitost.
Tak za odhalení skryté finanční reality * * *

15.03.2013 3 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Možná jednodušší Červenák zato se vrací ke kořenům , kde mu to sluší nejvíc. Takže akce , magie , hlášky , krev a sex zalité sosem historie + mytologie. Takže velká natěšenost na pokračování , které bohužel dorazí až príští rok.

18.10.2012 5 z 5

Lovec Lovec Tom Wood

Akce,akce,akce.......................neskutečný nářez.
Na prvotinu velmi podařené.
Tom Wood se stavá hvězdou na poli akčního trileru.
Další kniha , která si koleduje o filmové zpracování.

31.08.2012 5 z 5

Noc až navěky Noc až navěky Guillermo del Toro

Perfektní finále upírské trilogie. Opět skvěle namíchaný mix hororu , drama , fantasy a novinka náboženství , která nevadila ba dokonce obohatila román o skvělý konec.
Doufám že pánové opět dohromady nebo každý sám napíší něco nového , protože by to byla škoda mrhat talentem.

10.07.2012 5 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Lepší než první díl. Řežba, maso , krev , emoce , láska , deprese jsou ingredience toho molotova koktejlu.
Prostě plný počet hvězd.

03.07.2012 5 z 5

Futurista: Život a filmy Jamese Camerona Futurista: Život a filmy Jamese Camerona Rebecca Keegan

Velmi dobrý životopis , který se hlavně zaměřuje na umělecký život. Autorka popisuje nelehké zrody filmů , až po jejich premiéry a dopady na kritiku , filmové ceny a výdělky v kinech. Ale co zamrzí , že nejúspěšnější ( tedy na poli komerčním ) dílo AVATAR je popisován jen do půlky. Ale i přesto doporučuji všem Cameronovým fanouškům a de facto i odpůrcům aby nahlédly do srdce jedné ze žijících legend stříbrného plátna.

14.05.2012 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Kniha zvratů , překvapení , dobrodružství , erotiky , akce , ale hlavně obyčejného člověčenství , které je nad tím vším.
Prostě stoprocentní dobrodružství na hraně reality.
Mimo chodem byl by s to ho výborný seriál.

16.04.2012 5 z 5

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Mix různých filmů od Mumie, Predátora , Vetřelce , Indiana Jonese až po Kongo a Jurský park ( literární ) .
Neoriginální příběh , ale řemeslně napsán.
Kniha ve vás nezůstane rezonovat několik dnů , ale příjemně se u ní relaxuje .
Doporučuji všem kdo mají rády dobrodružné příběhy.

27.02.2012 3 z 5