JanLucky JanLucky komentáře u knih

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tatéři a jejich svět, neotřelé téma. Krásný styl psaní, ale děj není propracovaný. Vedením vyšetřování byl pověřen mladý inspektor, který namísto vyšetřování se modlí v kostele, jeho kolega mu závidí funkci, šéf chodí hrát golf , chybí motiv, souvislosti, nevyšetřují se stopy . Tatérka se rozhodne obětovat se za komunitu … Je vidět, že jde o prvotinu. Věřím, že autorka s další knihou vyspěje, talent rozhodně má. Určitě si přečtu další.

25.02.2019 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Krásná knížka, čtená jedním dechem.
Skvěle popsané rozdíly v myšlení muže a ženy a z nich vyplývající nedorozumění a odcizení. Knihu jsem si kupovala, protože byla ve slevě, moc jsem od ní neočekávala, polská, mě neznámá autorka, o to větší překvapení, skvělý styl.

24.08.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Skvělé čtení, skvělý styl

22.06.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, která vypráví o osudu tří generací žen a jejich rodin, o tom jak se každá dokázala poprat se životními problémy po svém. Knihu by měli přečíst především mladí, aby si dovedli představit jak se za komunistů žilo, starší generace, aby nezapomněla.

08.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, kterou už ze sebe nikdy nedostanete. Úžasné, děkujeme.

06.03.2018 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Zajímavá detektivka z meziválečného Berlína. K hlavní postavě jsem měla rozporuplné pocity. Silnější kniha, ale velmi čtivě psaná. Hezký styl psaní. Doporučuji těm, kteří se zajímají o dobu nedávno minulou, v knížce zajímavě vykreslené prostředí a postavy své doby.

16.02.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha à la severská detektivka. Konec mě překvapil a zklamal.

07.01.2018

Město snů Město snů Beverly Swerling

Poutavě psaná kniha plná příběhů. Počátky lékařství, léčitelství a chirurgie, pohled do života chudiny, otroků a boháčů, láska, nenávist, zrada, pomsta, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

20.08.2017 5 z 5

Múza Múza Jessie Burton

Souhlasím s komentářem čef. Nádherný styl psaní. Těším se na další knihu autorky.

17.05.2017 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Úžasná kniha, silný příběh. Líbila se mi víc, než Stopy v krvi.

28.04.2017 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Moc hezká kniha, čtení mě uklidňovalo, zajímavý příběh, pohled do 17 stol. v Holandsku.

20.04.2017 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Úžasná kniha, od které se není možné utrhnout. Jöel Dicker má krásný styl psaní. Jedna z mála knih současné doby, které si určitě nechám v knihovně.

29.03.2017 5 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Skvělá detektivka, není možné ji odložit, napětí až do poslední strany. Váhala jsem, zda knihu hltat, abych ji přečetla co nejdříve nebo si ji pomalu vychutnávat, abych si ji užila co nejdéle. Už v polovině knížky jsem se začala rozhlížet po další knize autora a zklamalo mi, že na českém trhu je jen ve slovenštině Peklo je otvorené. Což bude pro mě představovat pomalejší čtení a tápání v československém slovníku. Také mám obavy, zda se knihu podařilo přeložit tak dokonale jako byla česká verze. Ale jdu do toho. Styl psaní Garda Sveena mi sedí.

06.03.2017 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Knížka, kterou jsem četla jedním dechem. Vřele doporučuji těm, kteří mají rádi psychologii.

23.01.2017 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Perfektní, překonala Dana Browna. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

11.01.2017 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Moc pěkně napsaná, čtivá knížka. Děj má spád.

08.12.2014 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Moc pěkně napsaná, čtivá knížka. Děj má spád.

08.12.2014 4 z 5