janka84 janka84 komentáře u knih

Ve znamení štíra Ve znamení štíra Svetoslav Slavčev

Výborně napsaná detektivka! Hlavní vyšetřovatel a vypravěč v jedné osobě mi byl sympatický. Jedná otrava a jedno zastřelení, takže žádné krváky,za což jsem byla ráda. K rozuzlení spěla poklidným avšak ne příliš pomalým tempem. Lituji jen, že v knihovně nemáme více knih od tohoto autora.

24.04.2024 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kdyby to bylo možné, dám knize hvězdiček šest. Troufám si doporučit všem, kteří mají rádi tvorbu Remarquea.

10.04.2024 5 z 5

Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu Jaroslav Boček

Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Zajímavá, i když příběh sám o sobě byl slabší.

07.04.2024 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Výborná kniha. Těžce uchopitelná. Jako kdyby jsem se dívala na obraz, složený z klasické malby a malby abstraktní: autorčinu světu "v nemoci" nelze porozumět. Zbytku knihy naštěstí ano. Takže doporučuji. Přečtěte si ji.

01.04.2024 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Výborná klasická detektivka se sympatickým vyšetřovatelem. Zajímavé vedlejší postavy. Líbilo se mi, že každá z nich dostala v knize dost prostoru na to,aby jste si jí buďto oblíbili nebo vás znechutila. :-)

30.03.2024 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět výborná kniha od pana Červenáka!

19.03.2024 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Pro mně zatím nejslabší díl série. Ale přesto se těším na další. :-)

08.03.2024 3 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Vynikající námět,ale popsaný tak trochu...naivně? A potom mi to došlo: autorka sama poznamenala, že se jedná o dílo beletristické. V tom případě jsou 4 hvězdičky jasné a já přiznávám, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Hodí se do ČV: 6/2024, 8/2024 a 13/2024

26.02.2024 4 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Výborná kniha! Zajímavý a napínavý příběh bez hluchých míst, sympatické hlavní postavy. Doporučuji!

15.02.2024 5 z 5

Sám proti šílenství Sám proti šílenství Paul de Kruif

Trochu těžkopádně napsaná, ale jinak velice zajímavá kniha.

10.02.2024 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Opět výborná kniha autora. Doporučuji.
Hodí se do ČV 5/2024

16.01.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Za mně zatím nejlepší autorova kniha z těch čtyř, které jsem přečetla. Těším se na další!
Hodí se do ČV 7/2024.

14.01.2024 5 z 5

Mládí Mládí John Maxwell Coetzee

Knihy od tohoto autora mám ráda. Prostředí,lidi i své pocity popisuje tak, že jsem to všechno prožívala,jakoby jsem vyrůstala vedle něj.
Kniha se hodí do ČV 6/2024.

04.01.2024 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Výborná kniha! Bavila mě od začátku až do konce. Postavy ( i ty vedlejší ) jsou sympatické, příběh vyprávěný hlavním hrdinou s Aspergerovým syndromem a jeho popis situací , které prožívá je napsaný vtipně, dojemně, trefně. Dobře zkombinovaná milostná zápletka a pátrání po biologickém otci hrdinky. Doporučuji!

29.12.2023 5 z 5

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Milena Holcová

Zajímavé i vtipné postřehy z cest. Přidávám si autorku vedle pana Zibury, až dostanu opět "chuť" na cestopis.

26.12.2023 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Autor opět nezklamal. Už se těším na novou knihu.

11.12.2023 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.Hezky napsaná. Jak se říká : "Četla se sama."

08.12.2023 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Výborné odpočinkové čtení, místy veselé, místy smutné, ale určitě ne nudné. Doporučuji. Tato kniha vás pohladí po duši.

20.10.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Výborná kniha. Určitě doporučuji.

11.10.2023 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

K této knize se budu určitě vracet. Rady v ní se dají dobře použít v běžném životě. Sympatické mi při jejím čtení bylo to, že si spisovatelka nehraje na vševědoucí, spíše je to taková laskavá přítelkyně, která poradí, když potřebujete :-)

12.08.2023 5 z 5