Janka8 Janka8 komentáře u knih

Život bez toxínov - Zdravé telo, čistá domácnosť Život bez toxínov - Zdravé telo, čistá domácnosť Fanny Lindkvist

Skvelá kniha plná praktických nápadov, ako žiť bez zbytočných chemikálií.

26.07.2023 5 z 5

Ako sa máš, Semion? Ako sa máš, Semion? Viktor Moskovkin

Ťažký život ruského chlapca. Ale oplatí sa prečítať.

10.03.2023 3 z 5

Fínske šťastie Fínske šťastie Katja Pantzar

Kniha približuje život vo Fínsku. Nenápadne povzbudí čitateľa ako môže tráviť voľný čas alebo čo môže zmeniť. Po prečítaní som si uvedomila, ako málo stačí, aby bol človek šťastný.

22.01.2023 5 z 5

Príbeh vlákna: Textilné remeslá na Slovensku Príbeh vlákna: Textilné remeslá na Slovensku Zora Mintalová Zubercová

Na knihu som sa veľmi tešila. Krásna kniha, ktorá dokumentuje a zachytáva ako vlákno prišlo na naše územie a následne ako s ním ľudia pracovali. Približuje spracovanie textílií, textilné remeslá a vznik cechov. Opisuje prácu majstrov, tovarišov, tkáčov, súkeníkov, vyšivkárov.
Súčasťou knihy sú i fotografie týchto krásnych výrobkov

13.01.2023 5 z 5

Tomas World Expedition Tomas World Expedition Tomáš Vilček

Skvelá oddychová kniha. Odporúčam. Je to dobrodružný opis ciest po svete. Autor zažíva mnohé situácie, či už veselé ale i smutné. Kniha sa veľmi ľahko číta a obsahuje i veľa fotiek z ciest. Cítila som sa, akoby som na ceste okolo sveta bola aj ja

30.11.2022 5 z 5

Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania Margareta Magnusson

Na knihu som sa tešila, ale až tak ma nenadchla. Mala som dojem, že je skôr pre staršiu vekovú kategóriu, síce človek nikdy nevie, dokedy tu bude.

19.07.2022

Lepšie žiť, menej míňať Lepšie žiť, menej míňať Ruth Soukup

Kniha skrýva praktické nápady ako efektívne hospodáriť s peniazmi a pritom aj ušetriť.

19.07.2022 1 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Kniha sa ľahko číta, je plná rôznych zaujímavostí o Švédsku, či už ide o súčasnosť alebo históriu. Príbeh rozpráva nemecký novinár Gunnar, ktorý sa s rodinou odsťahuje do Švédska a natrafí pritom na rôzne komplikácie, ale napokon všetko dobre dopadne.

14.07.2022 5 z 5

Zelená krv Zelená krv Milo Urban

Veľmi pekne spracovaný životopis Mila Urbana, ktorý rozpráva sám ako syn hájnika. Spomína na svoje pestré detstvo v hájovni pod Babou Horou i na ťažké roky počas štúdia.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi dobrodružstvo a zároveň čistý vzťah k prírode.

09.04.2020 5 z 5

Zostaňte doma Zostaňte doma Edmond Loutil

Táto kniha nie nadarmo nesie názov "Zostaňte doma". Aj keď nás často ženie do bohatých a veľkých miest lepší zárobok a vidina lepšej budúcnosti, to pravé teplo domova nám dokáže dať len miesto, z ktorého pochádzame - naša domovina.

05.02.2019 5 z 5