Janka7 Janka7 komentáře u knih

Proměněná Proměněná kolektiv autorů

Krátké příběhy dle skutečných událostí o cestě, kterou kráčely autorky s Bohem. Někdy jsou životní lekce příliš složité, týkají se zdravotních, rodinných, vztahových potíží. Proto pro někoho může být osvěžující, milé až dojemné, jak si s problémy ženy poradily. Navíc kniha je z našeho českého prostředí. Dojemný je např. poslední příběh Strýček mi otevřel oči, o pomoci obrnou postiženému staršímu člověku, který nikoho neměl... Inspirující a nadějeplné.

08.04.2024 3 z 5

Odkaz - Život a učení zasvěcenkyně Odkaz - Život a učení zasvěcenkyně Elisabeth Haich

Kniha od zasvěcenkyně, autorky knihy Zasvěcení, která stojí za přečtení... Moudrá to Elisabeth Haichová, v této knize jsou její některé rozpravy, přednášky a opět moudrá slova. Např. "Pravdu nelze hledat venku". "Měli bychom se mít rádi a přijímat se takoví, jací jsme. Cesty jsou různé, a proto i zkušenosti jsou různé."
"Tvé Já je tvůj guru, Mistr je v tobě." Nebo vysvětluje: "Jdi svou cestou a buď svobodný."
Jsou zde např. kapitoly o astrologii, astrálních a mentálních úrovních, o čakrách, o číslech, o tarotu, duchovní cvičení....

02.04.2024 4 z 5

Záhady reinkarnace Záhady reinkarnace Ruth Montgomery

Stručně, svižně, k věci, žádné nadbytečné rozebírání důvodů...ale jeden životní příběh za druhým, k tomu fakta, roky, jména z minulých životů a vysvětlení příčin. Co v minulém životě člověk nezvládl, takovou možnost dostal v příštím životě... několik kapitol klientů/ příběhů Edgara Cayse. K tomu pak jedno/duchá moudrá shrnutí, co je smyslem života: "Nejdůležitější věcí je láska a pomoc, kterou nezištně poskytujeme druhým."

31.03.2024 4 z 5

Nejste tady poprvé Nejste tady poprvé Edith Fiore

Kniha od psycholožky Edith Fiore, která přináší doslovné záznamy z minulých životů. Její klienti měli potíže, kterých se nemohli zbavit. Po návratu do minulých životů a uvědomění si spojitostí, se jim ulevilo.. Příběhy z jeskyně, středověku, z 2. světové války... napínavé čtení.... Stojí za přečtení.

28.03.2024 3 z 5

Christina 3 - Vědomí vytváří mír Christina 3 - Vědomí vytváří mír Christina Von Dreien

Moudrá slova tak mladé autorky. Povznášející klidná síla knihy sestává z proslovů Christiny. Vypráví o tom, proč jsme tady, co je smyslem našeho života, kam máme kráčet. Přináší naději a posiluje víru, že vše dobře dopadne. Optimistické a krásné.

13.03.2024 5 z 5

Královny a poutníci Královny a poutníci Renáta Fučíková

Příběhy kmenů a rodů a prvních králů a knížat na našem území. Psáno krásným jazykem, každý příběh má pěkné ilustrace. Je to inspirující, obohacující a moudré čtení nejen pro děti, ale i pro dospělé. Zajímavý byl hned první o našem králi Marobudovi, který byl vychován v Římě a později se stal prvním historicky doloženým panovníkem, žijícím na našem území. Tomuto schopnému
králi se podařilo udržet po dlouhá léta klid a mír. Přečetla jsem za 3 dny a hned jsem si koupila další 2 knihy od této autorky.

27.01.2024 5 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Úsměvné příběhy sympatických "rázovitých" lidiček z Mitfordu a jejich otce Tima. Milé čtení, které mě bavilo, i když se vlastně skoro nic neděje. Ale Jan Karonová dokáže vykouzlit úsměv na rtech..., těšila jsem se na každou další kapitolu a zasmála jsem se... Čtení vyznívá optimisticky, i když chvílemi je Mitford až příliš zalitý sluncem... No lepší, než si pustit zprávy.

03.07.2023 4 z 5

Místo v srdci Místo v srdci Zdeňka Pohlreich

Krásná kniha o bytí, o Bohu, o životě, o štěstí. Obohacující a opravdové. Dvacet krátkých kapitol, které jsou skutečně prožité, je znát, že to není "jen" vyčtená moudrost, ale zažitá, vědomá skutečnost. Děkuji

01.07.2023 4 z 5

Muž s ranami - Páter Pio Muž s ranami - Páter Pio Ernest Macák

Vyprávění o páteru Piovi, se kterým se autor několikrát potkal v San Giovanni Rotondo v jižní Itálii. Popisuje jeho životní příběh, píše o jeho skromnosti a moudrosti, o jeho velkém díle. Ernest Macák byl řeholník, z řádu salesiánů, který žil v Itálii a na Slovensku.
Výběr z kapitol: Osobnost pátera Pia; Svatá mše, to je spasitel a my; Z myšlenek pátera Pia; Ty velké rozhovory lásky....

01.07.2023 3 z 5

Moudrost mnicha Moudrost mnicha Björn Lindeblad

(SPOILER) Hezké čtení, příjemné a milé a inspirativní. Z každé věty je cítit klid. Slova mnicha Natthika osloví a pohladí po duši, hesla jako "Možná se mýlím" nás vedou k zamyšlení.
Po 17 letech meditacích v klášterech v Thajsku, v Anglii se vrací k "obyčejnému životu" domů do Švédska. Přesto, že se domníval, že by měl mít spoustu věcí vyřešených, s upřímností se zpovídá, že tomu tak nebylo... a jak se z tohoto stavu dostal. Moudrost na každé stránce.

23.01.2023 4 z 5

Anna jde na sever Anna jde na sever Agustin Gomez - Arcos

(SPOILER) Kniha je zajímavá, psaná krásným jazykem, ale je jasné, že bude plná krutosti a bolesti, smrt mladých synů i manžela za španělské občanské války. Stará Anna putuje za vlády posledních dnů generála Franka na sever Španělska za nejmladším synem, který před třiceti lety dostal doživotní trest. Bojím se té krutosti a bolesti a proto jsem nedočetla. Je psána hezkým jednoduchým přitom obohacujícím způsobem. Aneb co se dá v životě prožít, vydržet. Takže, kdo jste odvážnější, do toho.

17.01.2023

Uzdrav se! Uzdrav se! Edward Bach

Malá útlá knížka od Dr. Edwarda Bacha, zaměřená na duchovní příčinu nemocí. Nejde ale tolik po vyjádření, co která konkrétní nemoc znamená a proč postihuje toho konkrétního jedince. Spíše filozofické pojednání z nadhledu Vesmíru/ Boha/ Stvoření, jak vnímat jednotu, svobodu a duševní vývoj jako to podstatné a hlavní v životě člověka. Dr. Bach toto sepsal v r. 1932, klobouk dolů. O Bachových esencích tam není snad ani slovo. Jak pomoci sobě samým, abychom tělo, mysl a duši udrželi v souladu a v harmonii.

24.10.2022 3 z 5

Květové esence dr. Bacha, pozitivní emocionální kvality čaker Květové esence dr. Bacha, pozitivní emocionální kvality čaker Philip Salmon

Dr. Bach objevil možnosti léčení 38 esencemi z bylin. V této knize jsou esence rozděleny do skupin dle čaker. U každé jsou pozitivní afirmace, negativní emoční stav a pozitivní stav po léčení bachovými esencemi. Je to popsáno jednoduše, jasně a pozitivně a tedy mile.
Esence jsou rozděleny do 7 skupin dle čaker. Philip Salmon a Anna Jeoffroy, autoři, mají za sebou více než 45 let zkušeností z praxe a mají z čeho čerpat. Na každé straně je i zobrazená daná bylina.

21.06.2021 4 z 5

Osvícený tulák: Život a učení Patrula Rinpočheho Osvícený tulák: Život a učení Patrula Rinpočheho Ricard Matthieu

Kniha vypráví příběhy velkého mistra Patrula, který prožil život jako prostý mnich, žil v 19. století v Tibetu jako potulný jogín. Bavilo mě, jak se dokázal zříci života v egu, v bohatství, ve slávě... Žil v jeskyních, v odlehlých poustevnách, nepřijímal dary, nosil otrhané šaty a cestoval po Tibetu, tak ho lidé nepoznávali... s tím souvisí vtipné historky, kdy ho jiní mniši a lámové, honosící se přepychem odháněli od klášterů a vysmívali se mu... Pak byli překvapení a styděli se, že se povyšovali nad velkým mistrem Patrulem. Byl skromný, moudrý, pohotový a velmi soucítil se všemi bytostmi.
Někdy jsem se ztrácela nad množstvím tibetských jmen, ale vše je v knize dobře vysvětleno.

01.04.2021 4 z 5

Alchymie tvoření života Alchymie tvoření života Petra Nel Smolová

Moudrý návod na život v několika kapitolách. Jak pochopit život, jak si tvoříme náš osud? Jak se stát vědomým tvůrcem svého příběhu? Můžeme změnit úhel pohledu a spatříme jinou realitu. Vyslat pochopení, soucítění, nemusíme hned reagovat.
Božská přirozenost má v sobě sílu stvoření, čestnost, pravdu, lásku a ctnosti. Hezké milé čtení.

23.02.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Petra Soukupová výborně popisuje partnerství,
hlavně dialogy. I když každou kapitolu vypráví někdo jiný, je to tak čtivé, tak zajímavě a realisticky napsané..., že dokážu pochopit každého. Hlavní hrdinové Alice a Richard se tak vlažně dají dohromady a pak už spolu žijí ze setrvačnosti, dělají co můžou, starají se o děti, ale... Vyprávění o rodině, kde stereopyp a všednodennost manželů ničí soužití. Přitom se hlavně žena tolik snaží, až moc. Kde je radost, kde je lehkost života, kde je legrace? Aneb návod na to, jak nežít partnerství. Nedalo se zavřít, přečteno za 2 dny.

22.02.2021 5 z 5

Hrejme dále... aneb jak jsme přežili osobní katastrofu Hrejme dále... aneb jak jsme přežili osobní katastrofu David Vávra

(SPOILER) Příběh Alfreda Strejčka a Davida Vávry vypráví o jejich náhlém onemocnění, kdy byli upoutáni na lůžku. Jak se s tím vyrovnávali, jaké léčebné postupy používali. O víře, pokoře, jak se z této situace oba dostávali. O jejich vůli dojít k cíli. O hodnotě vztahů, které jim tolik pomáhaly. Alfred Strejček napsal tuto knihu jen za použití hlasu, pomocí hlasového ovládání počítače. A v neposlední řadě uvědomění, kolik dobrých zdravotních sester, lékařů a rehabilitačních pracovníků máme a jaké zázraky umí.

21.02.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

(SPOILER) Hezká milá čtivá knížka, která se od polovinu už nedá zavřít, dokud nedočtete do konce. Výborně vykreslení hrdinové. Zajímavě popsány situace s manipulativním partnerem a sebestředným hercem, toho úplně vidím. :) Hned mám chuť podívat se na film od Karin Babinské Křídla vánoc. Smekám před autorkou a těším se další knížky.

26.01.2021 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Upřímné vyprávění autora jako Davida, o smyslu lidského života, o odpuštění a smíření. O pokoře… o hledání Boha a smyslu životní cesty. Podtrhávám si důležité myšlenky v textu. Tak tuhle knihu si určitě nechám v knihovně. Příběh mě úplně pohltil a závěr nadchnul. Výborně. Už chápu, proč se autor neměl stát šamanem.. jeho cesta je vyprávění příběhů a sdílení Pravdy. Hned pokračuji v nové knize Kniha o tichu. A k tomu ještě hezké ilustrace.

26.12.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

(SPOILER) Tentokrát mě kniha nenadchla, sto stránek tak nudných a zdlouhavých, tolik postav, že dělá problém udržet pozornost a pochopit, kdo je kdo. Pak se děj v přímořském letovisku rozjel, chvilku napínavé a zajímavé, opět dobrá Jojo Moyesová. Ale pak zase...jako by cíl knihy byl naplnit přes 400 stránek. Hlavní hrdinka Lottie a její skoro sestra Celie řeší starosti mladých dívek..., ale každá je odlišná, jsou 50. léta a v městečku ve vile Arkadii se objeví umělci, bohémové... A na scénu přichází sympatický mladík....Pak skok o pár desítek let později, napínavé, kdo je kdo.... Mám knihy této autorky ráda, ale tato je její nejslabší kniha.

05.06.2020 2 z 5