janka2000 janka2000 komentáře u knih

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Tahle fantazy kniha nemá jednu bíle dobrou hrdinku, ale dvě šedé. Sestry, které se za sebe postaví, jedna s nadáním a druhám se svou osobitostí, změní svět, ve kterém žijí. Suprová kniha skvěle napsaná a zároveň cením, že to není zbytečně série a že tu není Jedna hrdinka se svým hrdinským komplexem a snahou změnit svět a zázrakem se jí to povede. Tady to konečně udělali reálněji. I like it.

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Skvělá kniha o rodinných záhadách. Avery získá miliardové dědictví od cizího muže za podmínky, že bude rok žít v domě jeho rodiny. Jenže jeho vnukové jsou vycvičení v hraní hádanek a ona jednou takovou je - poslední hádankou, kterou jim děda dal. Děj je perfektní, rychle utíká, děje se toho docela dost, ale nejste zbytečně zahlcení. A ten konec vás nutí sáhnout po druhém dílu. Tady máte jedno velké doporučení.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale tahle kniha (jedna z jejích úplně prvních) byla prostě pod jejím průměrem. Hlavní hrdinka má popáleniny a viní z toho otce. Jednou když je s ním na obědě a on se chová jako blb, ji přijde zachránit cizí kluk. Pak spolu stráví den a dohodnou se, že se budou scházet v tento den dalších pět let. Zamilují se, ale pak se ukáže, že mezi nimi je jedno velké tajemnství.

07.11.2022 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Uf. Pořádně ulítlý romantický příběh. Senátor si domluví sňatek dcery mafiána a pak si ji podmaní. Jenže pak přijde láska a všechno je jinak.

Cool Girl! Cool Girl! Lena Valenová

Bohužel mě kniha vůbec nebavila, přestože mám tenhle žánr ráda. Přišlo mi to utahané a vyumělkované. Kniha by ale mohla sednout mnohem mladším ročníkům.

07.11.2022 1 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Příběh bohaté privilegované holky a obyčejného chlapa je založený na osudové výzvě, aby tato slečna tohoto nalezeného vnuka vychovala na jeho nový post šíleného boháče. Vtipné, lehké a oddechové čtení.

07.11.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Podle mě je takhle kniha nejslabším dílem série. Calla mě celou knihu poměrně štvala. Sice je zjizvená, ale je hlavně zničená kvůli rodinným problémům a myslí si, že ji nikdo nechce. Ještě že se objeví Jax.

07.11.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Upřímný a velmi lidsky psaný osobní příběh Eddieho, který si prošel mnoha pracovními a koncentračními tábory. Po přečtení vám nezbývá než obdivovat Eddieho za jeho osobnost a litovat ho za jeho osud. Fakt brilantně napsané. Doporučuji.

Láska online Láska online Penelope Ward

Taky jste se někdy zamilovali do vaší camgirl (holky z onlyfans)? Protože pokud ne, tak tenhle příběh vám ukáže, jak blbý to je. Ale je to přeci romantický příběh, takže musí mít dobrý konec. Bohužel my obyčejní smrtelníci nemáme bohatou rodinu, abychom mohli za láskou letět soukromým tryskáčem...

Rekviem Rekviem Lauren Oliver

Závěrečný díl série nám ukáže osobní rozhřešení, ale vlastně nám to celý úplně neuzavírá. Hodně se toho stane, ale taky spousta děje je jen o útěku. Knihu je dobré si přečíst, pokud chcete znát konec nebo poznat techniku psaní příběhu z pohledu "nepřítele", protože tyhle části mi přišly dost zajímavé, ale jinak byla kniha docela podprůměrná.

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Druhý díl série o světě, kde je láska nemoc. Tento dystopický román začíná útěkem a vlastně jím i končí. Lena poznává svět mimo města a odboj. Podle mě v době, kdy kniha vyšla, byla určitě úžasná. Teď na mě budí dojem spíš jako kniha začínajícího spisovatele.

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Super populárně-naučná kniha o biohackingu a Wim Hofovi. Obsahuje mnoho studuí, ale i zajímavé osobní příběhy a poměrně dobře se čte.

07.11.2022 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Poslední díl série o HH začíná smrtí lásky a končí smrtí přátelství. Tentokrát si Harry hraje sám se sebou, nebo vlastně ne? Přečtěte si tenhle mindfuck, kde si v jednu chvíli myslíte, že to už chápete, ale pak je vše úplně jinak. Zároveň je kniha protkaná smutkem, lítosti a (sebe)nenávistí. Pecka

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

11. díl série o Harry Holeovi se mi upřímně líbil možná nejvíc. Strašně se mi líbil motiv toho, že Harrymu se konečně dostává štěstí a klidu, ale najednou to už není to, co ho naplňuje. Vraždy jsou opět perfektní, jestli to takhle lze říct. Zároveň oceňuji, že kniha není stejná jako předchozí- autor rozvíjí své tvůrčí schopnosti a i postavy. Tohle mi prostě sedlo.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Osmý díl HH nás přivádí k dalším sadistickým vraždám. Promyšlenost těchto vražed byla úplně šílená, ale vlastně mi celý příběh přišel takový kostrbatý. Moc dokonale zamotaný a Harry trochu pokulhával. Přestože vraždy a ten příběh v pozadí mě nadchl, nebylo prostě ono.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Klasický čapkovský příběh s prvky fantastiky, za kterým je schovaný pohled na společnost. Lidé chtějí ovládnout mloky, inteligentní tvory mluvící lidským jazykem... Krátká kniha se mi nejprve špatně četla a pak byl najednou konec.

28.09.2022 4 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Čtvrtá kniha od Fulghuma, která je stejně dobrá jako předchozí. Autor ve svých historkách brouzdá do všech koutů povolání, které si vyzkoušel- pastor, umělec, filozof, učitel, mnich a cestovatel. Obdivuji jeho pozorovací talent a styl, jakým na svět pohlíží a jak jej vykládá. Není divu, že každá příhoda má podtext i vlastní humor.

Delirium Delirium Lauren Oliver

Scifi příběh o tom, že láska je považovaná za nemoc. Díky ní jsme slabí a ovladatelní, a proto jste v 18 po operaci vyléčení a je vám přidělen partner. Lena je poslušná a snaživá, přesto se vlastně omylem zaplete a nic už pak není, jak se zdá. Jeden z klasických motivů totality v knize, která vyšla v počátcích nárůstu zájmu o žánr u nás. Kniha je čtivá a děj má spád.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Nesbø jako vyšitý, ale na mě dost zbytečně zašmodrchaný. Macbeth je příběh o bývalém feťákovi, klukovi z ulice, který se dostane nahoru a nezvládne to. V podstatě zešílí a obrátí celý město naruby. Nikdo není mimo, všichni jsou nějak namočení, zkorumpovaní nebo špatní. Příběh plný křiváků může skončit jen lepším zlem, ale tím je kdo?

28.09.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Kniha nemá romantickou zápletku, je vlastně strašně smutná. Hrdinové si žijou své dokonalé životy, které ale dokonalé nejsou. Vlastně ani konec není otevřený ani uzavřený. Kniha se celkove zdá jako nijaká. Ale za tím vším prostě cítím hroznou hloubku. Dotklo se mě to.
Román začíná v den, kdy Dannie dostane práci snů a její přítel ji požádá o ruku. Ona má plán, jak bude její život pokračovat a vypadat za 5 let. Vše je na dobré cestě, ale na konci tohoto dne se jí zdá, že se ocitla o 5 let později v bytě, který nezná, s mužem, jehož nezná, a v šatech, které normálně nenosí. A tak, když se probudí, se bojí. Čtyři a půl roku uplyne jako nic a vše je pořád stejné, dokud nepotká toho muže ze svého snu.