janina66 janina66 komentáře u knih

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Příjemná, česká detektivka. Čtivá, lehce plynoucí děj. Vraha jsem odhadla správně. Taková oddechová četba.

18.04.2024 4 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Vyslechla jsem audio jako divadelní hru. Díky tomu, že jsem hru viděla v divadle, jsem se dobře orientovala v postavách. Chamtivost po moci-stále aktuální!

17.04.2024 3 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes není moje parketa. Ale nejspíše to bude výběrem povídek. Některé mě bavily a byly velmi zajímavé, ovšem většina z nich dost krkolomných a nezáživných.
Celou audioknihu jsemměla půjčenu z knihovny. Ale celá najednou se nedala poslouchat. Max. 3 povídky.

17.04.2024 3 z 5

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

Milý poslech těchto povídek. Sice jsou určeny dětem, ale i mě se líbily. Některé byly opravdu děsivé.

16.04.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Drsný a těžký osud hlavních hrdinů knihy. Asi nejvíce mě zasáhl osud Emilie a její boj o přežití. A pak ty všechny děti?!!
Vyslechla jsem audio, a tak jsem se hned orientovala ve všech postavách. Zase jsem se poučila něco z historie prusů a litevců.

14.04.2024 5 z 5

Zabiják 1 a 2 (první část) Zabiják 1 a 2 (první část) Matz (p)

Skvělá ilustrace s výbornýma hláškama onoho zabijáka. Obě části se mi líbily a další pokračování si určitě nenechám ujít.

12.04.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Velmi čtivá romance z mafiánského prostředí. Dvě mafinské rodiny se spojí donucenou svatbou dcery a syna druhé rodiny. Na konci nechybí ani nezbytné napětí.

12.04.2024 4 z 5

Třikrát Hercule Poirot Třikrát Hercule Poirot Agatha Christie

Po jedné povídce, jsem četla něco jiného, poté další povídka atd.
I když, jsem je kdysi už četla, či poslouchala,vždy objevím něco nového.

10.04.2024 5 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Kratinké povídečky ze života nemocnice. Spíše smutné, jiné poučné. Zamyšlení z doby covidové mě moc nenadchlo.
Josef Veselka, autor je náš špičkový kardiolog.
Výborná četba Vladislava Beneše.

08.04.2024 3 z 5

Případy doktora Dvořáka Případy doktora Dvořáka Jan Cimický

Takové milé počtení. Zajímavé případy, některé propojené s krimi případy. Zajímavé nahlédnutí do duší pacientů na psychiatrii.

07.04.2024 3 z 5

Vražda se zárukou Vražda se zárukou Josef Škvorecký

Tento druhý díl byl podstatně slabší, než jednička. Zbytečně překombinované až místy nepřehledné.

05.04.2024 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Skvěla pohodová oddychovka, u které jen čtete, nebo jako já, posloucháte a nebojíte se jak to skončí, protože hned na začátku je to jasné. Prostě relax.

04.04.2024 4 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Celou povídkovou knihu jsem vyslechla audio. Některé jsem už dříve četla či vyslechla, ale už dávno, tak jsem byla opět překvapená vrahem.
Ostatní byly pro mě novinkou.

03.04.2024 4 z 5

Sci-fi povídky z Jesenicka Sci-fi povídky z Jesenicka Tomáš Neuwirth

Asi nejvice se mi líbila první povídka Komín a poslední Bačkorový seznam.
Ostatní slabší průměr.

03.04.2024 3 z 5

Mord Mord Jan Jandourek

Taková by to byla skvělá česká detektivka, nebýt velké ukecanosti kol a kolem.
Zápletka i odhalení vraha výborné.

02.04.2024 3 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

60-70%
Knihu jsem naštěstí vyslechla audio.
Z knihy jsem trochu rozpačitá, nebyl to můj žánr. Nejvíce se mi líbila povídka Skartovačka a Černý jezdec.
Krysí ostrov 3*
Skartovačka 5*
Cikády 2*
Sérum 2*
Černý jezdec 5*

28.03.2024 3 z 5

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Tento díl mě velmi bavil. Byla jsem zvědavá, kdo je vrahem. Nakonec jsem byla příjemně překvapená.

27.03.2024 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Opravdu silný příběh odvahy a vůli přežít v divočině. Též díky víře Kevina najít Yossiho. Dobrodružné a napínavé.
Film jsem zatím neviděla, chystám se na něj.

26.03.2024 4 z 5

Dlouhý stín času Dlouhý stín času Pavel Naumann

Velmi, velmi zdlouhavá detektivka. Díky audiu s četbou Miroslava Táborského byl příjemný poslech.
Četbu bych zřejmě vzdala.
Kdyby kniha měla větší spád, byla by to slušná detektivka, i když pachatel vraždy je dost předvídatelný.
A když jsem myslela, že už je konečně konec, tak zbývaly téměř 2hodiny četby.

25.03.2024 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Tak 65-70%
Úplný top erotických knih to zdaleka nebylo. Velmi zvláštní druh pomsty od Zoye a nevšední účinkování Rhyse, jako majitele, ve svém klubu.
Jinak láska mezi hrdiny byla až sladká a ke konci moc urychlená. Naštěstí to nebyl dlouhý román, ale kratší románek.

24.03.2024 4 z 5