janina66 janina66 komentáře u knih

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

60-70%
Knihu jsem naštěstí vyslechla audio.
Z knihy jsem trochu rozpačitá, nebyl to můj žánr. Nejvíce se mi líbila povídka Skartovačka a Černý jezdec.
Krysí ostrov 3*
Skartovačka 5*
Cikády 2*
Sérum 2*
Černý jezdec 5*

28.03.2024 3 z 5

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Tento díl mě velmi bavil. Byla jsem zvědavá, kdo je vrahem. Nakonec jsem byla příjemně překvapená.

27.03.2024 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Opravdu silný příběh odvahy a vůli přežít v divočině. Též díky víře Kevina najít Yossiho. Dobrodružné a napínavé.
Film jsem zatím neviděla, chystám se na něj.

26.03.2024 4 z 5

Dlouhý stín času Dlouhý stín času Pavel Naumann

Velmi, velmi zdlouhavá detektivka. Díky audiu s četbou Miroslava Táborského byl příjemný poslech.
Četbu bych zřejmě vzdala.
Kdyby kniha měla větší spád, byla by to slušná detektivka, i když pachatel vraždy je dost předvídatelný.
A když jsem myslela, že už je konečně konec, tak zbývaly téměř 2hodiny četby.

25.03.2024 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Tak 65-70%
Úplný top erotických knih to zdaleka nebylo. Velmi zvláštní druh pomsty od Zoye a nevšední účinkování Rhyse, jako majitele, ve svém klubu.
Jinak láska mezi hrdiny byla až sladká a ke konci moc urychlená. Naštěstí to nebyl dlouhý román, ale kratší románek.

24.03.2024 4 z 5

Proč mám rád sport Proč mám rád sport Ota Pavel

Jak to u povídek bývá, některé výbormé, jiné jen prúměrné. A jelikož jsem sportovec, tak většina jich byla zajímavá. Bavila mě povídka Salto nazad, Skokani, Sedm deka zlata aj. Některé zábavmé, ovšem jiné smutné.

23.03.2024 4 z 5

Povídky z šuplíku Povídky z šuplíku Ota Pavel

Povídky jsem vyslechla audio. Takové poetické, krásný popis přírody, řeky, lovu ryb. Některé se mi líbily více, jiné méně.
Roky jsem jako dítě jezdila pod stan na Berounku, blízko Skryjí. S tátou rybářem jsem chytala ryby, v noci i velké úhoře. Ráda na ty doby vzpomínám.

22.03.2024 4 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Detektivka se mi líbila. Čtivé, oddychové, skvělá zápletka a nečekaný vrah. Čekala jsem jiného podezřelého.

22.03.2024 4 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Velmi příjemné a oddychové čtení s detektivní zápletkou a prvkem tajemna. Těším se na další případ této milé dvojice.

21.03.2024 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné, smutrně dojemné. Hrozná doba. Ostatní povídky také skvělé.
Povídka o kaprech, též z té okupační doby.
Nejvíce mě pobavila povídka o prodeji rybníka a po té lednice.

20.03.2024 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Nádherná kniha. Vyslechla jsem audioknihu, krásně načtenou. Líbily se mi osudy jednotlivých horalů, které se navzájem proplétají. Jejich těžký život o přežití, jejich sny a lásku k horám.

19.03.2024 5 z 5

Cizí holka Cizí holka Hana Bořkovcová

Skvělý příběh s detektivní zápletkou. Nejen pro děti, vážné věci, jako je osvojení, či nezájem mámy o vlastní dítě.

19.03.2024 4 z 5

3x Hercule Poirot 6 3x Hercule Poirot 6 Agatha Christie

Moc příjemné počteníčko těchto přípdů.s H.Poirotem.
Některé jsem četla dříve. Pořád u mě vede Pět malých prasátek.

18.03.2024 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Po 6ti letech jsem si připomenula tuto knihu, tentokrát v audioverzi.
Poslech mě moc bavil. Ne všechno jsem si po té době pamatovala.

18.03.2024 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Vyslechla jsem audio v nezkrácené verzi a musím říci, že jsem u toho někdy klimbla, takže jsem se musela vracet.
Pachatele jsem tak trochu tušila, ale nevěděla jsem motiv proč? Nakonec velmi častý motiv k vraždám.
Tentokrát nejsem, tak nadšená. Jiné se mi četly a bavily mě více.

14.03.2024 4 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Oddychová příjemná blbůstka. Oslava svobodného života a popis nádherné divoké přírody.
První polovina knihy se mi líbila více, než zbytek. To už byl totální galimatyáš.

10.03.2024 3 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Nejvíce mě bavila povídka "Veterán".
Super konec.
Povídka "Jak na věc". Pestré a zábavné.
U povídky Šumící vánek nevím co si o ní myslet. Ten závěr?
Zbylé dvě povídky mě moc nenadchly.

10.03.2024 4 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Naprosto dokonalé. Hlavní podezřelý zůstal až do konce vrahem. Líbila se mi rodinná motanice.
I druhá mě bavila, i když zfilmování se mi líbilo více.

05.03.2024 5 z 5

Mráz (grafický román) Mráz (grafický román) Bernard Minier

Kdo četl knihu či poslouchal audio oboje bylo trochu zdlouhavé. Komiks měl vše důležité a měl spád a přitom vše osvětleno.
Doufám, že v této podobě bude i pokračování.

05.03.2024 4 z 5

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Ač je knížka útlá, o to víc je v ní silný a drsný příběh. Audiokniha v podání Igora Bareše působí až lyricky, ale zdání klame. Jen ten konec je dle mého takový utnutý a neucelený. Film jsem neviděla.

05.03.2024 5 z 5