Janík61 Janík61 komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moc krásný příběh!!! Vůbec jsem neměla ponětí, jak lidé ve Španělsku trpěli pod vládou diktatury. Z toho plyne velké ponaučení - touha po moci a penězích vždy plodí jen zlo pro "obyčejné lidi". Knihu rozhodně doporučuji.

27.03.2024 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

I když scifi moc nefandím, tak tato kniha mě bavila a určitě si přečtu pokračování.

21.02.2024 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Moje první kniha od autorky a musím jen pochválit. Přečteno za dvě odpoledne, je to čtivé, ale taky smutné. Prostě mě to vtáhlo do děje. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

21.02.2024 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Jsem trochu zklamaná, knihu jsem se prakticky nutila dočíst. Chybělo napětí, od začátku je jasné, kdo je pachatel a nějak mě neseděla ta rychlost s jakou se vše vyřešilo - i když chápu, že děj se odehrává v budoucnu. No prostě mě kniha zklamala, čekala jsem více vzhledem k vysokému hodnocení.

07.02.2024 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Alo jo, četlo se to dobře, nic náročného, ale slza ukápla.

10.01.2024 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemná slaďárna, ale jo - někdy je to potřeba se odreagovat.

10.01.2024 3 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Skvělé čtení, moje již třetí kniha z prostředí Amišů, určitě doporučuji.

18.10.2023 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Není to úplně TOP kniha, ale taková oddechovka s jasným koncem, příjemné čtení a hezký epilog na závěr. Taková pohádka pro dospělé.

18.10.2023 3 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Příjemné čtení s předvídatelným koncem a milostnými zápletkami, ale to vůbec nevadilo. Kniha se mě líbila.

21.09.2023 4 z 5

Krása přináší smrt Krása přináší smrt Mary Higgins Clark

Kniha se četla dobře, vraha jsem odhalila. Vcelku pohodová detektivka.

23.08.2023 3 z 5

I tato druhá kniha se mě líbila. Lucka píše poutavě, nechybí humor i bolest a všechno to do sebe zapadá. Po přečtení mám chuť taky vyrazit na nějaký dlouhý pěší výlet.

23.08.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné příběhy lidí, hrozný život, vymývání mozků na úkor moci a peněz. Nedokážu si to ani představit. Rozhodně je dobré si to přečíst a pak si každý bude vážit toho svého způsobu života mnohem více.

11.07.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha, ze začátku mě chvilku trvalo se orientovat v postavách, ale pak to stálo za to. Určitě doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Kniha se dobře četla, i když bylo jasné, kdo vše způsobil a kdo se chce pomstít, bavilo mě to.

14.06.2023 4 z 5

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

Příjemná oddychovka, i když trošku slabší než předešlé díly.

12.04.2023 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje první kniha od autorky a nezklamala. Je to čtivé, knížka se mě líbila.

12.04.2023 4 z 5

Moc pěkné vyprávění, četlo se samo. Velký obdiv Lucii, opravdu klobouk dolů. Těším se na další její knihu.

14.03.2023 5 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Přečetla jsem všechny díly, pohodové čtení, nelehká doba, ale také soudržnost lidí. Trochu mě to připadalo dost podobné dnešní situaci v Evropě - myslím hrozba války, různé pohledy na mobilizaci..... až mě to trochu děsilo. Ale kniha se dobře četla, doporučuji.

14.03.2023 3 z 5

Pravá čarodějka Pravá čarodějka Nora Roberts

Moje první kniha od autorky, no úplně mě nenadchla, ale přečetla jsem. Je to fakt velká sladká oddychovka.

14.02.2023 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Přečteno jedním dechem, fakt mě to bavilo. Ale když se člověk zamyslí, kam se přímo řítí dnešní digitální svět s veškterými technickými vymoženostmi, tak je to docela děsivé. Ale knížka byla fajn.

14.02.2023 4 z 5