Janík61

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Naprosto neuvěřitelné, co musely nejen hlavní postavy vydržet. Velmi silné emotivní čtení. Můžeme snad doufat, že se tyto zrůdnosti nebudou již niž nikdy opakovat.

včera

Všechny mé domovyVšechny mé domovyIvanka Devátá

Oddychovka na jedno odpoledne na pláži.

včera

Osamělá smrtOsamělá smrtLisa Jackson

I já se musím připojit jen samou chválou na tuto knihu, ale zároveň mě také vadil otevřený konec. Takže se budu těšit na pokračování.

Bývali jsme bratřiBývali jsme bratřiRonald H. Balson

Přečteno jedním dechem, krásné čtení i když o velice smutných a pravdivých událostech. Nikdy by lidstvo nemělo zapomenout na hrůzy, které bohužel dělali "lidé" lidem. Je až neuvěřitelné, co dokáže z člověka udělat neomezená moc nad druhými. Četla jsem již několik knih o holocaustu, ale tato na mě zapůsobila opravdu silně. Doporučuji, určitě si ji přečtěte!

Jeden plus jednaJeden plus jednaJojo Moyes

Fajn čtení, oddychovka s předvídatelným koncem. Autorku mám ráda a opět mě nezklamala.

Pekárna v BrooklynuPekárna v BrooklynuJulie Caplin

Moje druhá kniha od autorky a opět můžu doporučit na dovolenou, příjemné čtení pro ženy.

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Příjemné čtení na dovolenou pro ženy, oddychovka, která neurazí, doporučuji.

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Tak tato kniha neměla chybu, od začátku do konce velice čtivé se zajímavou zápletkou. Prostě pecka, doporučuji. Autorka opět nezklamala.

Porodní bábou proti své vůliPorodní bábou proti své vůliPatricia Harman

Také druhý díl se četl dobře, můžu doporučit. Těším se na 3. díl.

Svedu to na tebeSvedu to na tebeLucie Šilhová

Kniha mě moc pobavila, lehké a humorné čtení, ale zároveň i na zamyšlení. Zřejmě ocení ženy, které již mají zkušenost jak v delším manželství, tak i v životě.

Příběh nového jménaPříběh nového jménaElena Ferrante

Ani druhý díl mě nezklamal, prostě zajímavé čtení, doporučuji.

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněElena Ferrante

I když styl psaní autorky je hodně podrobný, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, prostě chcete stále vědět, jak se to bude dál vyvíjet. Těším se na další díl.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Kniha mě pobavila, je to oddychovka. Není to cestopis, nepopisuje památky, ale spíše přístup zdejších obyvatel k různým situacím. Splnila mé očekávání , těším se na další.

Rodový slibRodový slibElizabeth Peak

Krásné, pohodové čtení s jasným koncem, ale to mě vůbec nevadilo. Knížka mě pohladila po duši.

Trochu jiná slečna BridgertonováTrochu jiná slečna BridgertonováJulia Quinn

Prostě příjemná oddychovka, relax s očekávaným koncem. Čtení na dovolenou, doporučuji.

FámaFámaLesley Kara

Kniha se četla dobře, rozhodně doporučuji. Stojí za zamyšlení jak se většinou šíří fámy a pomluvy.

Milenka spravedlnostiMilenka spravedlnostiJeffery Deaver

Ale jo, dobré čtení, taková oddychová detektivka.

Dámy z Grand AvenueDámy z Grand AvenueJoy Fielding

Hezky a poutavě napsaná kniha, doporučuji.

13.12.2021

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Opět mě tento díl pobavil, fajn oddychové čtení.

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Moc příjemné a poutavé čtení, vřele doporučuji!

Paměť kostíPaměť kostíDiana Gabaldon

Můj názor je, že většinu čtenářů této série nutí jen zvědavost se stále prokousávat až příliš podrobným popisem některých pasáží. Kniha by mohla mít polovinu stran a úplně by stačilo. Ale stejně si přečtu i další díl i přesto, že možná budu některé odstavce opět vynechávat.

26.10.2021

Falešná manželkaFalešná manželkaJulia Quinn

Příjemné pokračování, prostě milá oddychovka. V dnešní době pohlazení po duši.

31.08.2021

Ještě mě nezabíjejJeště mě nezabíjejJoy Fielding

Moc hezky napsané, doslova jedním dechem. Opět autorka nezklamala.

02.06.2021

Má žena a jiné živlyMá žena a jiné živlyIvan Kraus

oddychovka, přečteno během odpoledne. Krátké, někdy vtipné příběhy jednoho manželství, ale znovu bych se ke knize nevrátila.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Velice dobře napsaná kniha, četla jsem jedním dechem, doporučuji.

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Neumíme si představit co musela nejen hlavní hrdinka prožít. Velice zajímavý životní příběh, doporučuji.

KazatelKazatelCamilla Läckberg

Moc dobrá detektivka, doporučuji.

Na hraně zapomněníNa hraně zapomněníJessica Ann Redmerski

Úžasná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Krásný příběh, doporučuji.

22.04.2021

Kronika rodu Medicejů - Strážci mociKronika rodu Medicejů - Strážci mociRainer M. Schröder

Moc příjemné, oddychové čtení, doporučuji.

NůžNůžJo Nesbø

Opět mě autor nezklamal, doporučuji.