janik08 janik08 komentáře u knih

Neklidné srdce Neklidné srdce Jacqueline Monsigny

Knížka mě příliš neoslovila, nevtáhla mě do děje. Děj jednoduchý, postavy jednají přímo v souladu s kladnými vlastnostmi. Negativní vlastnosti jim chybí. Chybí mi trošku hlubší záběr děje, popis míst a hlubší charaktery postav, postavy které překonávají překážky či nepřízeň osudu. Vše v knize plyne jednoduše a očekávatelně bez překážek.
Překlad nějakého nářečí ke zdůraznění vzdělaných a nevzdělaných lidí snad ani není potřeba.

04.12.2022 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je napsána velice čtivě i když zpracovává smutné téma. Téma jsem musela nějakou dobu v sobě zpracovávat. Jen doufám, že nikdy nebudu postavena před takovými těžkými rozhodnutími jako matka hlavní hrdinky.

27.07.2022 3 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Kniha mě velice rychle vtáhla do děje. Napínavé od začátku až do konce. Jen ten konec nebyl podle mých představ, nu což. Určitě nedoporučuji čtenářům kteří jsou netrpěliví a delší popisy prostředí, postav je nudí.

07.12.2019 3 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

V posteli s chřipkou potěší Jane Austenová se svým typickým stylem psaní. Námět odvrženého nápadníka, setkání po letech a hra nervů kdo jaké city ještě (ne)skrývá a k tomu typický austenovský závěr! Kniha nezklamala.

07.12.2019 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Tohoto autora mám ráda. Ke knize jsem sáhla ze zvědavosti. Co mi ještě může sdělit po Veronice, Alchymistovi, Mágovi, 11 minutách? A opět jsem si našla svá oblíbená místa v knize.

07.12.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Zábavná, velice čtivá oddechovka.
Opravdu je každý rodinný odkaz, dědictví, pro náš život přínosem?

06.12.2019 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha patří do mého ne příliš oblíbeného žánru, nicméně chtěla jsem vyzkoušet tu super truper knihu. Bohužel mě neoslovila. Do knihy jsem se musela nutit, nemá žádný pořádný děj, postavy jsou mi ukradené a pár úsměvných poznámek, mnoo...nic.
Není to asi můj šálek kávy. Jediné co si z této knihy odnáším je, že vím k čemu je dobré nosit neustále u sebe ručník a doufám že až potkám a poznám Blátotlačku tak této informaci využiji.

17.05.2018 1 z 5

Ta čtvrtá Ta čtvrtá Vlasta Javořická

Román z venkovského prostředí z období kolektivizace, modernizace venkovu u nás. Kniha je čtivá, děj nepřekvapivý, reálné postavy. Pozor jak vychováváte své děti !

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Detektivky nejsou zrovna můj oblíbený žánr. Vybrala jsem si ji kvůli ČV a nelituji. Kniha mě chytla svou napínavostí, rychlým spádem, sympatickým detektivem a ani té brutality tam nebylo příliš, uf.

Jana (5 povídek) Jana (5 povídek) Vlasta Javořická

Krátké povídky, obrazy venkova z první půle 20.století.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Po shlédnutí filmu jsem ji musela přečíst. A nezklamala. Patří mezi mé srdcovky ke kterým se budu vracet.

23.01.2018 4 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Vtipná oddechovka pro letní náladu.

23.01.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Velice dobře napsaná kniha od které se nelze odtrhnout. Přestože jsem se knihou spíše probrečela, stále jsem musela číst dál ... I když bylo jasné kam vše směřuje.
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

23.01.2018 4 z 5