JaneTrestry JaneTrestry komentáře u knih

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Agathu Christie mám ráda a všechny její knihy ráda čtu. A tato rozhodně mezi ně taky patří. Sice mi tu chybí Poirot či slčena Marplová, ale i tento druh detektivky nebyl špatný a dost se mi líbil. :) Tady mě Agatha přechytračila tak napůl. Tentokrát jsem vraha uhodla správně, jen motiv a způsob provedení byla pro mě záhadou. A když jsem se to dozvěděla (přečetla), tak se mohu bouchat do čela, že mě to netrklo. :D Rozhodně povedené dílo. :)

06.02.2022 5 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Kniha nebyla špatná. Děj byl docela zajímavý, ale při čtení jsem se v tom trochu ztrácela. Takže jsem se občas musela vracet k pasážím, které jsem četla, abych jsem se zase zorientovala. Kdo stojí za vraždami, jsem poznala tak nějak od půlky knihy, takže se pro mě žádné překvapení či šok nekonal. Kniha by měla být trilogií, ale jestli vyjde další kniha, tak si ji nejspíš pořídím a dám tomu šanci, ale tato kniha je takový slabší průměr. :)

30.12.2021 3 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Jako vždy, i tato kniha mě ze série Sigma Force chytila a nepustila. Vše jsem prožívala s hlavními hrdiny. Dokonce i pár věci mi došlo krátce předem, než jsem se to dočetla. Mýty, které tu jsou, mě hodně zaujali a dost líbily. U některých akcí jsem tajila dech a v závěru jsem se i o Kowalskiho bála (a bohužel mám stále proč se bát). Jsem ráda, že Gray i Seichan jsou stále spolu, a i když mají misi, tak přesto spolu se snaží vychovávat jejich syna Jacka. I když je vidět, že si ani jeden není jist, jestli to budou zvládat (což já věřím, že ano). A nakonec se mi zatajil dech, protože jsem se obávala stejné hrůzy jako Gray. Ale naštěstí falešný poplach. A Kowalský? Až ten den nastane, tak budu bulet. Ale konec knihy Labyrint z kostí (kniha z roku 2015 či 2016, která je taky s této série) mi dává už větší smysl, jak to autor myslel....A už teď se mi chce brečet....Vřele tyto knihy a hlavně tuto sérii doporučuji. :)

27.12.2021 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Jako vždy, Rollins nezklamal. Už od prvního slova je to napínavé až do konce. A zjištění, že většina část příběhu, co se zde objeví je založeno na pravdě, je někdy šokující až jde mráz po zádech. Zde jsem měla obavy, že Rollinse nebudu mít ráda, ale nakonec vše dobře dopadlo, za což jsem fakt ráda, protože bych asi sama vraždila, kdyby to nedopadlo tak, jak bych čekala. :D Všechny ze Sigmy mám v oblibě a u každého je něco, co mám na něm či na ní ráda. Jsou staří i noví nepřátelé. :D A vždy zažívám pocit napětí, šoku, ale i zasmání od srdce, když situace nevypadá dobře, ale je tu takový vždy uvolnění vsuvka, že se na chvíli zasměju, než jsem zase v napětí. Na tyto knihy prostě nedám dopustit a těším se na další knihy. :)

25.12.2021 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Další kniha o Sigmě Force přečtená a musím říci, že byla zase úžasná, jako ty, co jsem už četla (ať už dřív nebo teď). Kniha obsahuje vše, co se mi líbí, co mám ráda. Hlavně tu historii. A konečně jsem tam měla Seichan, kterou fakt zbožňuji, stejně tak i Graye. Ale bručounek Kowalsky je taky úžasný. Ale já mám ráda všechny členy Sigmy. V této ságě, najdu vše, co ráda čtu, takže když chci dobrodružství, historii, katastrofy, komedii, ale i romantiku, tak vím, kam mám sáhnout. James Rollins a jeho Sigma Force. Rozhodně si i tato kniha zaslouží plný počet. :)

12.06.2021 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Rollins nikdy nezklame. Ani v této knize nezklamal a dokonce mi vehnal slzičku do očí. Tak dojemný, napínavý a krutě nebezpečný příběh jsem prožívala od začátku až do konce. Jako pokaždé. Tady mi chyběla Seichan, ale věřím, že se ji zase dočkám brzy. Všechny postavy ze Sigmy jsou mi sympatické a mám všechny ráda. Jsem za Sigmu moc ráda, protože tuto ságu čtu velice ráda. Obsahuje vše, o co se tak nějak zajímám i já. A vždy trnu hrůzou, jaký padouch se objeví a bude chtít zničit a obnovit nový svět. :D Plný počet. :)

08.06.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak toto byla jízda. Nebo aspoň pro mě ano. Nějaká jména mi vypadla, ale díky této knize a tak trochu s pohledem do minulosti jsem si je vybavila. Kim má můj obdiv, jak to zvládala. Skrýt své emoce. Já bych to třeba nedala. A začínám si oblibovat i Woodyho a Alison mi taky v této knize nevadila. A Penn je mi taky dost sympatický. I když Kevin je Kevin a nikdo na něho nemá. :D Ohledně pohlaví vraha jsem to tak nějak předvídala, i když jistá jsem si tentokrát nebyla. Ale skutečné jméno vraha mě dost překvapilo. Takže tady mě Angela dostala stejně, jako když čtu knihy od Agathy Christie. :D Rozhodně plný počet hvězdiček. Není co vytýkat. :)

02.06.2021 5 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Tak tohle byla jízda. Tohoto autora mám moc ráda. Hlavně jeho Sigmu Force. Ale toto je taky úžasné dílo a já mohu doufat, že se dočkám něčeho podobného, někdy. :D Od začátku mě tato kniha chytla. Má vše, co mám ráda a co mě zajímá. Hlavní hrdinka a hlavní hrdina jsou mi od počátku dost sympatičtí a rychle jsem si je oblíbila. Chudíci ti, kteří podstoupili experimenty. Bylo mi jich fakt líto. Na konci jsem skoro ani nedýchala, jak jsem byla napnutá, jak to všechno dopadne. A mohu říci, že jako vždy, spokojenost na 100% :)

28.05.2021 5 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Tuto knížku mi vloni přinesl Ježíšek. Dostala jsem se k ní, ale ten začátek je pro ně zdlouhavý a hlavně hlavní hrdinka mi strašně leze na nervy. Postupně se odhaluje její minulost a dalo by se i říci, co vše vedlo k jejímu dnešnímu charakteru. Sice jsem si ji neoblíbila, ale už jsem knihu četla raději, protože mi tolik nevadila. Později mi došlo, že mi i vadí její povolání. Novináři dělají dobrou práci a jsem za ně ráda. Jediné co mi na novinářích vadí, je jejich dotěrnost. Děj je dosti zajímavý a od půlky začíná mít spád až ten konec je vrcholem. Kdo je vrah nebo aspoň do toho zapleten jsem poznala kapitolou před odhalením jména. Hlavního vraha, tam jsem skoro od začátku tušila správné pohlaví, ale kdo je za tím, to jméno, tak to mě dost překvapilo. Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdy, ale za to, jak ten konec měl spád a já to četla jedním dechem a taky, že autorka dokázala ve mě vyvolat šok se slovíčkem WOW, dávám o jednu hvězdu navíc. :)

20.05.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha mě zaujala hned od začátku. Na Kate se mi líbí, že když se jí něco nezdá, tak dá svůj názor najevo a jde si za svým. Její asistent Tristan je mi fakt sympatický a hodně jsem si ho oblíbila. Vraha/vražedkyni jsem měla mezi dvěma podezřelými, takže až takový šok to nebyl. Unesená Magdaléna mi na začátku sympatická nebyla, ale Italka se v ní nezapřela a boj nevzdala a tím si získala můj obdiv. Hodnotím kladně, i když je pravda, že místy to bylo trošičku nudné, nebo spíše nezáživné, ale přesto se mi tato kniha s příběhem hodně líbila. Takže já knihu klidně doporučím dál. Ale co čtenář to jiný názor. Takže ne každému se tato kniha může líbit. Někomu může připadat nezáživná či nudná. Já říkám, že v knihám Roberta Bryndzy budu nadále pokračovat, protože jeho knihy se mi líbí. Ať jde o Eriku či Kate.

13.02.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Kniha se mi líbila stejně jako ta první. I když trvalo mi, než jsem se úplně začetla. Přišlo mi, že je o něco horší než první díl. Nebo aspoň já to tak cítím. Vraha/vražedkyni jsem uhodla, i když skoro ke konci, ale o dost dřív než Sayer a její tým. Ale mezi podezřelými byl/a už od začátku, nebo spíše, co se v ději začalo vyšetřovat. Možná to bylo tím, že jsem se poučila z té první knihy, ale nevím to jistě. Autorka rozhodně píše dobře a rozhodně se těším na její třetí knihu. Ale přesto to není ono. Abych to četla s tuhnutím krve v žilách to ne. Ale baví mě to, takže rozhodně pokračovat budu.

10.02.2021 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak a mám přečteno a mohu říci, takhle dobrou knihu jsem delší dobu nečetla. Kdyby bylo více času, tak je za chvíli přečtená. Tuhla mi krev v žilách, když byly části, kde byly dívky vězněny. Až na profilera a náměstkyni všechny postavy sympatické. Což se mi stává málokdy, abych měla skoro všechny postavy v oblibě. Vraha jsem měla v užším okruhu podezřelých, přesto jsem byla překvapena. Opravdu se to autorce povedlo sepsat tak, že čtenář je napnutý až do konce knihy. Nebo aspoň já tak byla. Určitě se hned vrhnu na další díl, na který se strašně moc těším, jaký pecka to bude. Této knize velice ráda dávám plný počet hvězdiček a autorka se řadí mezi mé oblíbence. :)

10.01.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu jsem četla déle, jak měsíc. Žánr patří mezi mé oblíbené. Postavy byly skvělé a všechny jsem si oblíbila (co se týká hlavních postav). Ale nevím co přesně na stylu psaní mi vadilo, ale prostě mi neseděl a nemohla jsem se dost dlouho začíst. Nebo začtená jsem byla, ale prostě ten styl mi tak vadil, že jsem musela vždy brzy odložit. Ale od půlky knihy jsem si tak nějak zvykla a tu druhou půlkou jsem zhltla jak malinu. Vraha jsem nějak tušila, ale když jsem si to jméno přečetla, tak mi přesto spadla čelist. Nechtěla jsem si to připustit, že ten vrah je on/ona. Za styl psaní ubírám jednu hvězdičku, ale rozhodně autorem nekončím a jakmile bude možné, tak si seženu další jeho knihu a na to pokračování se fakt těším. :)

02.01.2021 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Kniha se mi od této autorky moc líbila. Byla čtivá, napínavá a mohu říci, že ohledně vraha jsem nějaké tušení měla. Ale i tak trochu překvapení to pro mě bylo. Tato kniha je pro mě od této autorky novinkou a jsem sna 100% spokojená, že si velice ráda přečtu další její knihy, které vydala či vydá v budoucnu. Tento žánr se mi hodně líbí. Obě hl. postavy se mi moc líbily a obě jsou sympatické. Každá má svého strašáka ve skříni. Kdo ne. Ale tím, čím si ta jedna jako dítě i v letech dospívání prošla, za to má můj obdiv, protože já bych se dávno zhroutila. V lepším případě. Takže dávám plný počet hvězdiček.

29.10.2020 5 z 5

Pošta od Mary Pošta od Mary James Patterson

Přečteno za jeden jediný den. Úžasná další kniha od tohoto autora. Konec je velmi překvapivý. Teda mě to velmi překvapilo, i když jsem věděla, že vrahem je někdo jiný než zatkli. :)

21.08.2012 5 z 5

Líbánky Líbánky James Patterson

Moc se mi to líbilo. Tento autor píše opravdu úžasně a ani tato kniha mě nezklamala :)

21.08.2012 5 z 5

Velká kniha egyptských detektivek Velká kniha egyptských detektivek Mike Ashley

Docela to šlo. Některé ty příběhy byly dokonalé a četla jsem je hltavě, ale některé teda nestály za nic. Kniha se mi docela líbila, ale že bych si ji chtěla přečíst znova, tak to asi zrovna ne.

23.06.2012 3 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Tak docela to ušlo. Přišlo mi to takové ne moc napínavé a až ke konci bylo víc akcí a napínavé. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a taky ty krátké kapitoly byly suprové, ale to je asi všechno co se mi líbilo.

14.05.2012 3 z 5

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Další příběh, který mě uchvátil a získal si mě. Byla jsem překvapena při odhalování kočičího lupiče, který vyšetřoval King. A vystupoval tu zase Hluchý, je opravdu hodně chytrý i ty jeho nápovědy mi nedávaly smsl, až později jsem to i chápala já :D Tuto knihu mohu jen doporučit :)

07.04.2012 5 z 5

Poldové Poldové Ed McBain

Další úžasná kniha od Eda McBaina, která mě i dokonce pobavila. Ten konec prostě byl úžasný. Carelly mi bylo dvakrát líto, ale hoch má silný kořínek a jen tak se nedá. Mohu jen a jen doporučit :)

18.03.2012 5 z 5