JaneSnapeová JaneSnapeová komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak z tohohle dílu jsem lehce rozpačitá. Buď se mění autorův smysl pro humor, nebo ten můj se mění. Žádné výbuchy smíchu se pro tentokrát nekonaly. Škoda. Snad to zachrání poslední díl.

24.11.2023 2 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná kniha napsaná ve stylu pohádky, i když naivní není, naopak. Pokud jste milovníci přírody a magie, tak vřele doporučuji.
Pro mě to byla nejhezčí kniha za tenhle rok.

19.09.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Přečteno... Kavárna u Anděla se odehrává po válečné době,kde se seznamujeme s různými postavami žijící v Německu. Za mě má děj sestupovou tendenci, asi posledních padesát stran jsem se musela do čtení nutit. Někdy jsem nechápala uvažování hlavních hrdinů, kniha mi přišla zmatečná a až moc ,,lehká", na to, že je příběh zasažen po válečné době. Do dalšího příběhu se nejspíš nepustím.

16.02.2023 3 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Takové lehké ale přesto milé čtení, za mě pět hvězdiček :).

27.09.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kniha mého života, opravdu. Příběh byl emociální. Smála jsem se, zlobila, ale i plakala. Eleanor jsem si hned oblíbila a do Raymonda přímo zamilovala, jak byl pro Eleanor oporou. ️

20.09.2022 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Překrásná kniha. Čtení jsem si užívala od začátku až dokonce. ️

24.07.2021 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Jelikož mám docela dost nactene knihy z druhé světové, tak tahle kniha mě moc nepotešila. Začátek mi připadal nadějně, ale když jsem četla dál, myšlenky mi utíkaly pryč od děje. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Věřím ale, že si kniha najde své čtenáře.

10.07.2021

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Ne všechny povinné četby musí být nudné, Jana Eyrová je toho příkladem. Nestárnoucí klasika, která nikdy neomrzí, aspoň pro mě.

17.03.2021 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Tohle dílo jsem si vybrala jako povinnou četbu, měla jsem lehké obavy, jestli se mi kniha bude líbit, ze začátku jsem měla menší problém, kniha je napsaná ve valašském nářečí. Naštěstí jsem se ale do příběhu brzy začetla a mohla tak prožívat s hlavní hrdinku Františkou její nelehký zivot. Za sebe knihu doporučuji.

14.11.2020 5 z 5

Pohádka pro dospělé. Měla jsem od knihy větší očekávání.

15.03.2019 3 z 5

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Trochu pomalejší rozjezd, proto taky nedávám plný počet hvězd. Asi od sté stránky mě však kniha vtáhla do děje. Kniha je milá a čtivá. Doporučuji. :)

23.01.2019 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ginny je nejlepší knižní hlavní hrdinka, hned jsem se s Ginny dokázala vžít, hltala jsem každou stránku. Pro mě nejlepší přečtená kniha za tento rok.

26.09.2018 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Dočetla jsem to až dokonce, ale žádné potěšení se nekonalo.

25.05.2018 1 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Odpočinková a milá knížka. Rozhodně se pustím do druhého dílu.

25.03.2018 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Povinná knížka pro všechny pejskaře :)

31.01.2018 5 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Příběh se mi velice líbil, v knize bylo, co od dobré knihy očekávat. Za mě s čistým svědomím tuhle knihu doporučuji.

04.04.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl Aristokratky, bylo to trochu slabší než předešlé dva díly, nicméně bych si chtěla přečíst další díl. :)

17.10.2016

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Vynikající kniha, při které každé její stránce s mi tajil dech... Silný příběh o nehezké době. Rozhodně doporučuji si knížku přečíst.

15.08.2016 5 z 5