Jane100 - Příspěvky

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaL. Moriarty

Kniha byla hezká, hezky se četla, ale byla taková nijaká...neustále jsem čekala, kdy už přijde nějaký zvrat, nějaká akce, ale ono stále nic a nic a najednou byla kniha u konce..

17.04.2016

Hadrový panákHadrový panákD. Cole

Bohužel, kniha mě nijak nezaujala. Na to, že to byl takový trhák je to celkem zklamání. Divné ústřední postavy, opět jako v každé druhé knize opilci, divný děj a podivné skákání v čase.

24.09.2018

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliW. Holden

Tuto knihu jsem četla již před hodně dlouhou dobou, ale dosud jí mám v živé paměti. To o něčem vypovídá. Působivé a dost emotivní krásné příběhy tří žen. Více netřeba dodávat.

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Spíš než příběh o mrtvých dětech se mi víc líbil popis prostředí, ve kterém se děj odehrává - nikdy nevíte co se stane zítra, jestli vás uprostřed noci neodtáhnou, jestli druhý den spatříte svoji rodinu...to se autorovi skutečně podařilo.

SkvrnaSkvrnaG. Flynn

Jako mistrovské dílo bych to fakt nenazvala a hororovou povídku už vůbec ne. Může mi prosím někdo vysvětlit, co bylo na příběhu hororového? A co měl znamenat ten začátek s tim honěnim? Já vím, ze Flynn si libuje v nechutnostech a vůbec jí to neberu, ale tohle jsem teda fakt nepochopila. Celé to bylo něco jako slohová práce žáka 5.třídy. Dala bych jí za to kuli. No možná za ty různý varianty konce, který se jí jakž takž povedly, bych k tý kuli připsala hvězdičku.

18.10.2017

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Koukám, že jsem opravdu jedna z mála, komu se tohle dílo vůbec nelíbilo? Bylo to nezáživné, doslova jsem se musela nutit, abych četla dál. Dočetla jsem jen a pouze díky té pověsti, kterou kniha má. Ale bohužel, více jak 2 hvězdičky nedám.

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Bohužel, velké zklamání. Začátek dost zmatený, mraky postav, vůbec nevíte kdo je kdo, ani o čem ty kapitoly vlastně jsou. Postavy vlastně mluví samy se sebou, ale vy vůbec netušíte o čem, vzhledem k tomu, že děj ještě vůbec nezačal. Jinak zápletka sama o sobě taky dost divná. Představa, že po dobu xxx let se někde v tůni topí jedna oběť za druhou, si autorka asi musela vybájit někde po několika flaškách tvrdýho, jinak to snad není ani možné.

03.08.2017

Sen o SomersetuSen o SomersetuL. Meacham

Kniha je nádherná, nádherná, nádherná! Při čtení se krásně vžijete do doby války Severu proti Jihu. Autorka přímo královsky vypráví a popisuje jednotlivé osoby, jejich charaktery a prostředí tak, že se do něj ponoříte a nebudete se chtít odtrhnout. Když jsem knihu dočetla, až mi bylo smutno, že již nebudu s Toliverovými. Naštěstí tu mám ještě Poselství růží, kterého se již nemůžu dočkat!

22.07.2015

Poselství růžíPoselství růžíL. Meacham

Leila opět nezklamala. Po brilantním Snu o Somersetu brilantní Poselství růží. Osobně bych doporučovala číst nejdříve Poselství a poté až Somerset, i když by dějová linka byla pozpátku. Pro mě by to ale bylo právě o to napínavější, protože bych byla neustále zvědavá, jak to na začátku vlastně všechno bylo.

06.08.2015

Dům na kopciDům na kopciS. Jackson

Marně přemýšlím, co bylo záměrem této knihy. Jestli unudit čtenáře k smrti tak gratuluji, autorovi se to povedlo na 100%. Kniha absolutně nesmyslná bez jakékoliv logiky. Dočetla jsem jí jen protože měla silné listy a velké písmo.

16.04.2017

Tři přáníTři přáníL. Moriarty

Když kniha začala strašlivou hádkou sester, opravdu mě nakoplo knihu číst, abych se dozvěděla podstatu hádky. Podle toho, jak byla hádka vylíčená jsem čekala totální pecku. No ale přišlo docela zklamaní. Kde nic tu nic. Slabá knížka.

Já, PoutníkJá, PoutníkT. Hayes

Obdivuhodné dílo, které vás zcela pohltí. Věcné a brutálně brutální.

22.07.2017

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJ. Holub

Velice krásný příběh, přitom na pár stránkách. Někdy stačí opravdu málo, aby autor vykouzlil poutavý příběh. Důkaz toho, že kniha nemusí být roztahaná na 500 stran, ale bohatě postačí malý notýsek :-)

24.09.2018

Návrat z peklaNávrat z peklaJ. Vavřík

Silný příběh. Přečteto jedním dechem.

Něžná píseňNěžná píseňL. Slimani

Pěkná kniha s pěkným a dobře nastartovaným začátkem. Bohužel postupně se však stává nudnější a nudnější a nakonci jste vyloženě zklamaní, protože jste očekávali víc.

10.10.2018

Obuvníkova ženaObuvníkova ženaA. Trigiani

Moc hezký příběh. Ten, kdo chce do podrobna nahlédnout do USA a Itálie ze začátku 20. století, nechť si tuto knížku přečte. Trochu mi kniha připomínala styl Kate Morton - ta se také vyžívá v do podrobna vylíčenými příběhy, i když v Anglii od roku 1900. Za sebe rozhodně doporučuji k přečtení. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.

15.07.2015

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Skvělá kniha! Hodně pobavila. Je to taková groteska. Stylem mi to připomínalo Dagmar Dandovou. Nejvíc mě asi pobavilo, jak hrabě Kostka drezuroval Olina a Laďu.

06.08.2015

SiloSiloH. Howey

Sci-fi nemusím, po této knize jsem sáhla jen kvůli skvělým recenzím.
A výsledek? Perfektní! Howey je po Robinovi Cookovi patrně jediným autorem, od kterého budu schopna sci-fi přijmout.
Silo je skvělým a do puntíku výborně vyobrazeným sci-fi světem, kam jsem se vždy při čtení propadala :-)
Už se nemůžu dočkat filmového zpracování od Ridleyho Scotta.

25.10.2015

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeL. Di Fulvio

Moc pěkná kniha, která vám dá podrobně nahlédnout do Itálie v 16. století. Příběh spletitý a hodně obsáhlý. Trochu mi to stylem a obsáhlostí děje připomínalo Obuvníkovu ženu. Už se těším na Chlapce, který rozdával sny.

09.11.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Příbeh moc hezký.
Zpočátku mi to dost připomínalo film Nedotknutelní. Konec je ale poměrně hodně smutný.

09.11.2015

Plantážníkova ženaPlantážníkova ženaD. Jefferies

Nádherný příběh, autorka nezklamala. Každý večer jsem se těšila, az se opět ponořím do příběhu. Rozhodně stojí za přečtení.

16.04.2017

Mládí v hajzlu 1-3Mládí v hajzlu 1-3C. D. Payne

Kniha plná pubertální srandy:-) Ale moc se mi líbila, od srdce jsem ze zasmála. Payne je humorista každým coulem.

22.07.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Jedním slovem psycho. Kniha se mi moc libila. Těším se na další počiny této autorky.

Zima světaZima světaK. Follett

Naprosto úchvatné, strhující, ohromující, fantastické, nepřekonatelné dílo z ještě úchvatnější, strhujíčtější, ohromujíčtější, fantastičtější, nepřekonatelnější a dechberoucí trilogie. Pro mě se stala srdeční záležitostí.

22.07.2017

Tam, kde ji našliTam, kde ji našliK. McCreight

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

18.10.2017

Ryanova pomocRyanova pomocL. Meacham

Taková přeslazená harlekýnka. Dost jsem přeskakovala, protože mě to nebavilo, hlavně od poloviny, kdy bylo naprosto jasné, jak to dopadne. Opravdu byste netipovali, že je to jedna a tatáž autorka jako např. u Snu o Somersetu nebo u Poselství růží :-) Na začátku i hezky vysvětluje, co ji vedlo k tomu, že něco takového napsala a že to úplně odlišné od toho, co píše teď.

Půlnoční růžePůlnoční růžeL. Riley

Krásný příběh z dílny mé oblíbené autorky. Ani v této knize nezklamala. Přečtete jedním dechem.

24.09.2018

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Opravdu jedna z nevtipnějších a nejoddychovějších knih, jaké jsem kdy četla. Jonas Jonasson na sebe může být pyšný. Vytříbený a úderný vtip. Tento styl humoru mám navíc ráda, takže ode mě kniha dostává plných 100 %. I styl příběhu, který je zasazený do reálné mezinárodní politiky od nějakých 60.let do současnosti, je velmi povedený. Jonassonovi se povedlo opravdu mistrovské dílo. Knihu jsem zhltla za 2 dny.

02.02.2015

Krásná katastrofaKrásná katastrofaJ. McGuire

Asi jsem jediná, komu se ta kniha vůbec nelíbila. Neskutečně trapná zápletka, hlavní postavy též. Je to klasický milostný román, což není úplně můj šálek kávy, tak zřejmě proto mě to nijak neuchvátilo.

11.08.2015

Chyť maChyť maL. Gardner

Naprosto perfektní psychothriller!
Psychothrillery úplně nemusím, protože jsou na mě někdy až moc přehnané, ale tato kniha mě opravdu dostala. Už se těším na další knihy od této autorky.

25.10.2015

1 2 3 4 5 6