Jane100 Jane100 komentáře u knih

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Nic moc. Do čtení jsem se musela nutit. Celkový dojem z knížky je tedy slabý.

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Knížka plná nechutných pasáží :-) Rozhodně stojí za přečtení.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úchvatný příběh, který doslova zhltnete jako malinu. Dále není co dodávat.

Hodina dědiců Hodina dědiců Charlotte Link

Strhující závěrečné dílo fantastické trilogie.

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Nejlepší dílo, které jsem od této autorky četla. Přečtěno jedním dechem. Strhující příběh, který musí pohltit každého, kdo jej čte.

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Průměrná kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.

22.07.2017 4 z 5

Narozdíl od staříka a analfabetky ne úplně povedené a poněkud vyčpělé. Autor se snaží o vtip, ale nedaří se. Oproti dvěma předchozím knihám slabý odvar. Doufám, že to je jen letmý přehmat, neboť bych si od autora ještě ráda něco přečetla a od srdce se zasmála jako u analfabetky.

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Opět nemůžu hodnotit jinak něž jako ohromující, strhující a dech beroucí dílo, které nebude NIKDY překonáno.

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Jak jsem již psala u ostatních dílů: naprosto strhující, ohromující a dech beroucí počin.

Zima světa Zima světa Ken Follett

Naprosto úchvatné, strhující, ohromující, fantastické, nepřekonatelné dílo z ještě úchvatnější, strhujíčtější, ohromujíčtější, fantastičtější, nepřekonatelnější a dechberoucí trilogie. Pro mě se stala srdeční záležitostí.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Spíš než příběh o mrtvých dětech se mi víc líbil popis prostředí, ve kterém se děj odehrává - nikdy nevíte co se stane zítra, jestli vás uprostřed noci neodtáhnou, jestli druhý den spatříte svoji rodinu...to se autorovi skutečně podařilo.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Úchvatný příběh. Meacham má skutečně výjimečné nadání pro vykreslení postav, děje. Její knížky chytnou za srdce :-)

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Na můj vkus byla kniha až moc plná sentimentu, což není úplně můj šálek kávy. Další knihu od této autorky již asi nezvolím.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Příběh zajímavý, neotřelý a PERFEKTNÍ konec.

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Krásná a zajímavá kniha. Přišlo mi, že to bylo něco jiného, něco co tu ještě nebylo. Takový šmrncnovní příběh.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedním slovem psycho. Kniha se mi moc libila. Těším se na další počiny této autorky.

Mráz Mráz Bernard Minier

Povedená kniha, ale některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Ale je to příjemná změna od převážně severských autorů k francouzskému.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pořád přemýšlím, jaký mám na tuto knihu vlastně názor. Na jednu stranu mám dost výhrad, na druhou stranu jsem nadšená. Libilo se mi, jaké to bylo psycho. Skoro na každé stránce se příběh překulil tak, že podezření padlo na někoho jiného. Byla to taková bláznivina. Trochu mi to připomínalo Paulu Hawkins a jeji Dívku ve vlaku. Co se mi ale nelíbilo byl styl psaní. Jako kdyby to psal deváťak při nějaké pololetní slohové práci. Nebo to možná bylo překladem, nevím. Ale některá volená slova, obraty nebo celé věty byly skutečně hloupé. Ale to nevadí, třeba autorka ještě vypiluje jazyk a další kniha již bude na plný počet hvězdiček :-)

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka nelíbila. Od první strany mě neskutečně nudila, a proto jsem ji odložila.

22.07.2017 1 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Prostě a jednoduše krásný příběh, který vás jistě dostane :-)