Jane007 Jane007 komentáře u knih

Vánoční příběh pro kluky a holky Vánoční příběh pro kluky a holky Lois Rock

Pro předškolní děti celkem obstojné, ale klidně by toho v knížce mohlo být víc.

03.12.2023 3 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Mnohem lepší než první díl. Chvilkama mi to přišlo podobné Severu a jihu od Gaskellové, ale to mi nevadilo. Jsem zvědavá na další díl.

01.10.2023 5 z 5

Letem světem s Vášou Letem světem s Vášou Marcela Kotová

Knihy bych si vůbec nevšimla, nebýt syna. Přinesl ji z regálu v knihovny a musím říct, že jsem ráda. Obě děti seděly a poslouchaly, moc se nám líbily otázky na konci každé kapitoly a taky ilustrace sklidily obrovský úspěch. Můžu jen doporučit

27.09.2023 5 z 5

Pohádky z jedné i druhé nádrže Pohádky z jedné i druhé nádrže Petr Čepek

Na tuhle knížku jsem byla velmi zvědavá a musím přiznat, že i když jsme knížku dostali jako eknihu, museli jsme ji prostě koupit i v papírové podobě (Díky nám už bude i u nás v městské knihovně). Příběhy jsou tak akorát dlouhé a prostředí aut je vymyšleno do nejmenších, často vtipných detailů (věštba ze šrámů na karoserii, podle data výroby motoru, z křišťálové žárovky, z parkovacích karet,...). Dále jsme nadšení překrásnými ilustracemi Aleny Schulz (i když kvůli mladšímu dítěti bych ocenila obrázky na každé straně). Co děti neocení, ale pro rodiče je to příjemné a nečekaně zpestření, jsou politické narážky na starostu Bubureše (synové byli přesvědčeni, že patří za mříže).
Nezbývá, než doufat, že se s přáteli z Brzdína ještě setkáme.

22.07.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tohle je jedna z těch nebezpečných knih, které nedovolí spát, jíst, pracovat. Tím pádem opět skvělý čtenářský zažitek a vážně mě štve, že zatím není další díl. Jediné, co bych vytkla, je skoňování ženských jmen končících na "ie".

22.07.2023 5 z 5

Pohádky pro kluky Pohádky pro kluky kolektiv autorů

Na knížku jsem byla velmi zvědavá a ve finále jsem mile překvapena. Líbí se mi, že jsou zde zjednodušeně vyprávěny klasické příběhy a tím se dostanou do povědomí mých dětí (Třeba jednou uvidím, jak s chutí čtou i klasickou verzi). Knížka se četla sama a díky množství nádherných ilustrací sedělo na zadku i mladší dítě. Za sebe doporučuju

15.07.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádky před spaním Nejkrásnější pohádky před spaním Dagmar Krejčí

Knížku jsem koupila na doporučení a po dočtení musím říct, že mám rozporuplné pocity. Půlka pohádek byla moc hezká, druhá půlka moc filosofická. Mladší dítě (4 roky) neusedělo. Určitě bych ocenila více obrázků.

26.05.2023 3 z 5

Říkadla o autech Říkadla o autech Petr Čepek

Slovy mého mladšího: "mof hefké". Tuším, že budeme číst hodně často.

15.11.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nejsem zrovna čtenář sci-fi a většinou se takovým knihám vyhýbám, ale Andy Weir to prostě umí napsat. Čtení jsem si opravdu užila, jen škoda, že některé technické věci nejsou přidané jako ilustrace. Rozhodně se těším na další knížky z pera Weira.

29.09.2022 5 z 5

O létajících strojích – pohádky z povětří O létajících strojích – pohádky z povětří Jiří Kahoun

Celkem hezké příběhy o letectví. Ale pohádky to teda nejsou. Třeba za pár let chytnou víc.

26.08.2022 4 z 5

Pirátský guláš Pirátský guláš Neil Gaiman

Po znovupřečtení musím změnit hodnocení. Moc se mi líbí, že knížka působí na fantazii malého posluchače, který sedí vedle rodiče s otevřenou pusou. Nedivím se synovi, ilustrace jsou úplně krásné a hrátky se slovy mě (i přes kostrbatý text, ale to je prostě Gaiman) pobavily. Rozhodně doporučuji všem rodičům, co mají doma malé piráty. Varování: po přečtení bude požadován Pirátguláš

12.07.2022 5 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Upřímně musím říct, že jsem od knížky neměla vůbec žádná očekávání, ani mě nelákala. Nakonec jsem dala na doporučení kamarádky a nelituju. Originální krásný příběh, milé obrázky a ještě ke všemu turbo dítě sedělo jako přibité. Doporučuji

24.06.2022 5 z 5

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Po dlouhé době krásná knížka o autech. Čtení pohádek jsme si opravdu užili. Oceňuji originální názvy a hraní si se slovy, aby byly tématické (podvozkový řád,...). Synové byli velmi nadšení z krásných ilustrací a podezřívám manžela (nadšený fanoušek automobilismu), že nenápadně poslouchal za rohem. Doporučuji

10.06.2022 5 z 5

Chvilka pro pohádku Chvilka pro pohádku Ivona Březinová

Naprosto úžasná knížka pro školkáčky. Syn seděl s otevřenou pusou a nedočkavě se dožadoval další pohádky. Hodně se mi líbily doplňující otázky a obrázkový slovník.

13.01.2022 5 z 5

Pat a Mat dokážou všechno Pat a Mat dokážou všechno Vladimír Jiránek

Za mě zklamání. Knížka byla nezáživná a nebýt obrázků ze seriálu, syna by ani nezaujala. V tomhle případě je opravdu lepší seriál.

27.10.2021 1 z 5

Pohádkohrátky - Čarodějnice, draci, kouzelníci Pohádkohrátky - Čarodějnice, draci, kouzelníci Sandra Grimm

Tahle knížka je vážně super. Pohádky jsou dlouhé tak akorát a během čtení musí děti řešit pár úkolů, díky kterým vydržel i můj starší nezbeda poslouchat. Rozhodně jsem to nečetla naposled.

31.08.2021 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Docela hezké pohádky. Čekala jsem hrůzu, ale překvapivě to mělo hlavu a patu. Děti vydrželi sedět a poslouchat. Za sebe doporučuji.

17.08.2021 4 z 5

Čtu si s mámou pohádky Čtu si s mámou pohádky Katie Hewat

Překvapivě dobrá knížka. Přesně to, co jsem už dlouho hledala. Pro mladší děti úplně ideální: spousta nádherných ilustrací, délka pohádek tak akorát a ještě na konci komentář k pohádkám. Doporučuji

11.08.2021 5 z 5

Příhody pošťáka Pata 2 Příhody pošťáka Pata 2 John Cunliffe

Děs a hrůza. Kdyby si to syn nevybral v knihovně, tak to ani nečtu. To už asi radši tu pohádku v televizi.

25.05.2021 2 z 5

O autech – Pohádky na čtyřech kolech O autech – Pohádky na čtyřech kolech Jiří Kahoun

Moc krásná knížka. Syn byl spokojený a věřím, že se k ní vrátíme.

22.05.2021 5 z 5