Jancas.s Jancas.s komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Výborně zpracované téma, klobouk dolů před autorkou....opět excelentní kniha, děkuji !

26.03.2024 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Příběh mě úplně nevtáhl (jelikož jsem chvílemi myšlenkama lílala jinde, což se mi u dobré knížky nestává), ale přesto jsem byla čím dál víc zvědavá na odhalení toho sadisty...a nad motivem mi nakonec zůstal rozum stát, na můj vkus slušná slátanina.
Připomnělo mi to divadelní hru z filmu Jára Cimrman ležící spící :D

31.12.2023 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Mně se knížka nečetla moc dobře. True crime mě baví, ale jelikož byly příběhy sypány z rukávu v basic verzi, vůbec mě to nevtáhlo. Nehledě na to, že se některé příběhy tím pádem hemžily jmény, a unikaly mi souvislosti, musela jsem se v textu vracet..nebo byla fakta nešťastně podána, např. "první zbraň dostala už v roce XY"..A hledej čtenáři v textu, v jakém roce se osoba narodila. Plus mi nesedí některé detaily u případů, které znám blíže díky shlédnutým dokumentům, ale bohužel neznám zdroje autorky, takže nemůžu nepřesnosti porovnat.
Škoda, je to můj žánr.

19.11.2023 2 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Přichází mé oblíbené období roku a chtěla jsem si jej zpříjemnit dobrou knížkou, Stíny halloweenu zaujaly už obálkou, takže jasná volba.
Je to kniha povídek - každý spisovatel má tedy jiný styl psaní a uchopení tématu. Bohužel, nemůžu hodnotit kladně, jelikož mě bavily tak 3 povídky. Zbytek byl na mě příliš....pohádkový? Takové spíše young adult čtení, takže si musím spravit chuť něčím jiným :)

31.10.2023 2 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Stejně jako u první knihy Agnes a zakázána hora, i u této jsem měla pocit, jak zázračný balzám na duši to je. Moudrá kniha. Kéž bych se dočkala světa, ve kterém takto přemýšlí mocní.

10.09.2023 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Přečetla jsem toho času v 15. týdnu mého prvního "plodu" a za mě super! Fakt jsem se pobavila, hlavně v plno situacích joo ztotožnila (musela jsem pár pasáží přečíst mužovi, páč mě podezřívá z toho, že na těhotenství svádím lautr všechno)... Už jsem se potřebovala odreagovat od všech těch seriózních rad zkušených matek a odborných knih:) A ten konec byl moc hezký hele. J.

10.09.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Velmi silná knížka. Žijeme v době, která je tolerantnější než kdy dříve a boří sociální konstrukty, které přežily staletí...ALE pedofilie je pořád tabu a v zásadě velmi tenký led, proto jsem ráda, že autorka právě toto téma otevřela. Je to v zásadě smutný život odsouzený k lásce, která nebude (a nesmí) být opětována.

02.07.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Příběh o dvou chlapcích - kamarádech, jejichž přátelství ovlivní nešťastná událost.
Rozděleni velkou louží jsou formováni místem, kde žijí a dospívají.
A nakonec se potkají přímo v epicentru pekla, v době, která z nich udělá ty největší nepřátele.

Úžasná kniha založena na historických faktech, které jsou pevně spjaty se životy hlavních postav. Situace jsou popsány tak detailně, že je vidíte živě před očima. Naprosto skvělé dílo.

05.04.2023 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

"Labyrint nemá začátek ani konec, nereálno se zakusuje do vlastního ocasu a plodí něco reálného. Bludné údolí se touží rozpínat, pohltit do svých záhybů co nejvíc lidí, co nejvíc myslí. Pokud jsi doposlouchal až sem, i tebe už chytilo, i ty už bloudíš a mnohé z toho, co považuješ za reálné, jsou jen divné obrazy před tvýma očima. Dříve nebo později zjistíš, že ti zbývá jediné.."

Příběh mě opět dokonale vtáhl a odmítl pustit. I když zde spařuju určité podobenství s jinými knihami, tak to byl skvělý zážitek.

02.03.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

(SPOILER) Po knize jsem sáhla z důvodu slibného hodnocení na databázi a lákavému názvu, ale podle mého názoru se jedná o podprůměrné čtení. Příběh je takový kostrbatý s pár wtf momenty (porod na wc), dialogy nepřirozené, žádná z postav nebyla vykreslena tak dobře, abych s ní sympatizovala. Že vše dobře nakonec dopadne bylo jasné a v zásadě jsem se těšila, až dočtu a spravím si chuť něčím kvalitnějším. 1*

21.02.2023 1 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Tuto autorku mám moc ráda. Ve svých knihách ve mně skrze postavy umí vyvolat smutek, který se těžko dá popsat, ale cítím jej až fyzicky. Možná proto, že tady nejde o nějaké velké lidské tragédie, ale velmi citlivě popsané chvíle, okamžiky utvářející život, které nakonec upletou nešťastné osudy, jeden vedle druhého. V knize Neděle odpoledne je společným jmenovatelem rodina, ve které velmi často vše začíná, nebo se kruh uzavírá. Jak kdy.

13.02.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karikovy knihy mám moc ráda a tato mě opět nezklamala. Vše začalo záhadnou nahrávkou autokamery, děj nabíral na intenzitě a měl skvělý spád. Ale co byla pro mě opravdová smršť, to byl samotný závěr, který mě vytrhl z vlastní reality a vzal mě na filosofickou krasojízdu relativismem. To bylo skvělý.

07.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Skvělý námět s velkým potenciálem, ale mohl být rozpracován víc. Škoda, 3*.

19.01.2023 3 z 5

Jednoznačně plný počet! Kriminalistika mě vždy zajímala a skrze tento rozhovor jsem se dozvěděla plno zajímavých informací a přečetla si příběhy z praxe. Chválím i položené otázky.
A v neposlední řadě nemůžu opomenout ani to, že mi Josef Mareš připadá skrze své odpovědi a vyjadřování jako dobrý chlap.

19.01.2023 5 z 5

Syndrom neklidných duší Syndrom neklidných duší Nicole Škorpilová

Na dobrých knížkách miluju tuhle věc: sedím si ve svém čtecím křesle/v tramvaji/válím se v posteli a jsem přitom ve skutečnosti úplně někde jinde - v psychiatrické léčebně, s lidmi, jejichž osobnost se skrze kvalitně dávkované flashbacky vybarvuje a tím pádem víc a víc chápu, proč jsou zrovna tam, resp. tady a teď. Jen nikdy nevím (a přemýšlím nad tím, přiznávám ;)), zda má autor tak skvělou fantazii, nebo čerpá ze života.

07.01.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Velmi promyšlený příběh, děj postupně gradoval, smyčka se postupně utahovala, což bylo příjemně čtivé, ALE na můj vkus obět nas*ala až moc lidí naráz ;)

20.12.2022 3 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

O ničem. Doslova.

16.12.2022 odpad!

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tyhlety knížky o ztracených lidech v lesích na hraně reality a psycha mě nepřestanou bavit. Evokovalo to ve mně Trhlinu, ale jen ve formě jednohubky, nicméně četlo se to svižně, nechybělo napětí, a proto jsem se ke knížce musela vracet a hltala jednu stránku za druhou. 5*

14.12.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Začnu tím pozitivním - na duchařských knihách mám obecně ráda ty pasáže, kde je popisován vliv "neznámého" - v této knize houpací křeslo, kroky na půdě, dětský hlas. To spisovatelka umí. Ve chvíli, kdy je "duch" viděn a popsán (byť sebeohavněji), úroveň mého zděšení má sestupnou tendenci. Navození mrazivé atmosféry tedy chválím.
Co mi vadilo - bylo toho asi až moc, taková lehce přeplácaná pohádka na dobrou noc pro dospělé. Aka sinister nahrávky, prapraděda, X vražd, sebevraždy, masový vrah, veleživé sny, ale Mara ten dům přece miluje, neasi. A co mě ještě jako hnidopicha nejvíc točilo do vrtule - hrdinka si až úzkostlivě chrání svou nezávislost, ale dá všechny prachy do domu, odkud se fakticky bez auta nehne? Neilovi vynadá, že ji chce věnovat starý gauč, ale je úplně cajk, že ji denně vozí jídlo, které by si z logiky věci vlastně sama neopatřila? 3*

09.11.2022 3 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Baví mě knížky, kde jsou kapitoly střídavě z minulosti a současnosti. Za mě velmi dobré počtení, vzkazy pro Lou "ze záhrobí" ve mně vzbuzovaly vnitřní neklid a zvědavost natolik, že jsem prostě musela číst dál a dál. Konec překvapil :o

31.10.2022 5 z 5