janca6129 janca6129 komentáře u knih

XOXO XOXO Axie Oh

Pokud milujete zakázané a zároveň sladké teen romance, propadli jste trendům young adult literatury a k-popu, líbil se vám netflixový seriál XO, Kitty (který mi připadá atmosférou velmi podobný) či si jen chcete odpočinout u nenáročné knížky, tuhle určitě doporučuji. :)

10.04.2024 4 z 5

Elektrickej strom Elektrickej strom Jarmila Kašparová

Pokud si myslíte, že spojení "rocková space opera" je vhodnější spíš pro mužské spisovatele, Jarmila Kašparová vás hned vyvede z omylu. Neskutečně skvělé, povedené, vtipné, feel-good počtení prošpikované lehkým filosofičnem a odkazy na nejslavnější operně-rockovou kapelu všech dob.

Kromě barev, bláznivého počasí, hudebních narážek, Pozemšťany (skoro)zkrocených planet či hudebních narážek mě osobně potěšila (a překvapila zároveň) skvěle zpracovaná soudobá témata - od dezinformacemi posedlých věřících přes společenské škatulkování až po hranice mezi pruzením a diktaturou. Přes to všechno se mi Elektrickej strom četl jedna báseň - krásné popisy, trefné metafory i příjemný humor.

Je až neuvěřitelné, že tenhle poklad je prvotinou!

03.04.2024 5 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Roztomile kreslený komiks s vtipnými zážitky a zkušenostmi z J. Koreje. Nutnost pro všechny hltače k-dramat a jejich romantizaci korejských mužů. :D Určitě by dílku pomohlo lepší uspořádání, třeba do tematických kapitol (ty, které tam jsou, mi připadaly dosti nahodilé), takto to působilo poněkud chaoticky. Přesto to bylo velmi milé počtení. :)

21.02.2024 4 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Příjemná a čtivá jednohubka o různých podobách lásky. Pohladí na duši, pobaví, potěší nápaditostí. <3 Já se rozhodně zamilovala!

14.02.2024 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Susan Lee

Za mě velmi milá oddechovka s letmým přídavkem zákulisí k-dramat. Romantická linka mi přišla roztomilá a uvěřitelná, stejně tak ústřední dvojice. Bonusem je příjemný styl psaní - jednoduchý, čtivý, protkaný lehkým humorem.

16.01.2024 4 z 5

Zazářit Zazářit Jessica Jung

Na jednu stranu příjemná oddechová četba, na tu druhou vskutku znepokojivý náhled za oponu jihokorejského zábavního průmyslu.

13.01.2024 5 z 5

U Jedné náušnice U Jedné náušnice Tereza Kučírková

Milá, jednoduchá jednohubka na jedno dvě odpoledne. Dokonalé oddechové čtení, které mě příjemně a nostalgicky vrátilo do dob takových těch nevinných dívčích románů z časů Stanislava Rudolfa či Lenky Lanczové, zároveň to ale bylo okořeněné soudobostí. Kavárna U Jedné náušnice měla velmi zajímavý koncept, Matylda byla uvěřitelnou hrdinkou.

12.01.2024 4 z 5

Beyond the Story: Příběh 10 let BTS Beyond the Story: Příběh 10 let BTS Myeongseok Kang

Krásná kniha nejen obsahem o jedné z nejslavnějších hudebních skupin moderní scény, ale i provedením. Cením QR kódy odkazující na různá videa či články, i rozhovory s jednotlivými členy. Musthave pro všechny fanoušky - klidně i nefanoušky.

27.12.2023 5 z 5

Pláč němého boha - 2. svazek Pláč němého boha - 2. svazek Tereza Matoušková

Bohové, mocenské boje, intriky, zrady, láska... Vše, co se v předešlé části pomalu rozebíhalo, v pokračování Pláče němého boha doslova strhlo lavinu. Příběh příjemně graduje a v průběhu nabere strmý spád – napětí, které v předešlé části spíše doutnalo, se tu pořádně rozhoří a s jednotlivými osudy se zamíchá jako s balíčkem karet.

Čtivé, temné, originální. Uvěřitelní hrdinové, jedinečný svět. Velice krásný jazyk, díky němuž je i čtení popisů skvělým zážitkem.

09.11.2023 5 z 5

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Zahřálo a rozesmutnilo zároveň. Neskutečně citlivé čtení.

02.11.2023 5 z 5

Moc Moc John Gwynne

Z Moci mám velmi rozporuplné pocity - na jednu stranu se to po překousání chaotického začátku doslova přeplněného postavami četlo skvěle, stránky pak ubíhaly a konec navnadil na pokračování, na tu druhou to bylo až bolestně předvídatelné, temné a zároveň podivně naivní a v podstatě to nepřineslo nic moc nového. Přečtení ale nelituji - po konci věřím v zajímavé boje a zápletky!

10.10.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Slabé i na YA.

01.10.2023 2 z 5

Pláč němého boha - 1. svazek Pláč němého boha - 1. svazek Tereza Matoušková

Tereza Matoušková vedle fascinujícího prostředí a nečernobílých postav, které si snadno (ne)oblíbíte, rozehrála byť pomalu se rozjíždějící spletitou mocenskou hru plnou intrik, čar a doutnajícího nebezpečí. Na výraznější akci a jasnější směry jednotlivých dějových linek si sice budeme muset počkat do druhé části, přesto Pláč němého boha mohu jedině doporučit jedná se o skutečně kvalitní kousek na poli (nejen) české fantastiky.

24.09.2023 4 z 5

Královská spravedlnost Královská spravedlnost Richard Swan

Královská spravedlnost není dokonalá. Možná ani není dokonale promyšlená. Ale je to zatraceně čtivé a člověka to vtáhne, ani neví jak. Nudnější pasáže? Jo. Zdlouhavé pátrání po pachateli? Možná. I navzdory tomu se ale jedná o neotřelý počin na hranicích několika žánrů, na jehož pokračování se třesu jako osika.

02.09.2023 4 z 5

Ti předurčení 3 Ti předurčení 3 Nikol Wolfová

Ti předurčení mají bezpochyby vzestupnou kvalitu. Díl od dílu jsou propracovanější, temnější, akčnější i dramatičtější. Je napínavé čekat, co si na nás N. Wolfová vymyslí příště. B-)

V Předurčených 3 je znát neskutečný autorčin posun. Text krásně plyne, stylistika se vytříbila a dialogy, okořeněné peprnějšími výrazy a drsnou mluvou, působí svěže, uvěřitelně a vyspěleji než v předchozích částech.

I zde je citelná láska k přírodě, životu i svobodě či silné mateřské pouto. Nechybí ani různé legendy či příběhy, které pomáhají blíže poznat slovanskou mytologií inspirovaný svět. Sérii určitě doporučuji. :)

31.07.2023 5 z 5

Theomachia: Válka bohů Theomachia: Válka bohů Petr Jaroněk

Pokud milujete řeckou mytologii, antickou literaturu či trójské války, tahle nádhera vás rozhodně nesmí minout.

Theomachia je knihou, po jejímž přečtení se mi pár dní nedostávalo slov tak skvěle napsaná je. Nádherný jazyk se tu snoubí se zajímavými, heroické výpravy připomínajícími příběhy a bravurně zvládnutou prací s reáliemi. Popisné pasáže skvěle vykreslují dobovou atmosféru, postavy jsou lidské, uvěřitelné a sympatické, ženské hrdinky silné a něžné zároveň. Několik dějových linek nám dá nahlédnout do různých životních příběhů vypravěčský talent se tu rozhodně nezapře. Není stránka, kde bych se nudila.

Dlouho mě nic neohromilo jako tahle bichlička nečekala jsem nic a dostala jsem mnohem víc. Neskutečný čtenářský zážitek. Doporučuji.

07.07.2023 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Miloučká, kávou a sladkým provoněná jednohubka, dokonale hodící se do letních večerů i zimních temnodní. Důkaz, že čtivá a čtenáři oblíbená fantasy nemusí být od začátku do konce narvaná akcí, složitým budováním světa či dnes s tak oblíbenou vsuvkou erotiky. Romantická linka je tu nenásilná, leč ani ne dvakrát jiskřivá. Jednoduše si to celé jede na pohodových vlnkách kouře z horkého nápoje. Krásně odpočinkové. :)

06.07.2023 4 z 5

Zombie, chiméry a rock'n'roll Zombie, chiméry a rock'n'roll Karel Doležal

Tak tohle byla, panečku, jízda! Ulítlé, ne však vulgární, naprosto bláznivé a skvěle napsané. Humor mi osobně sedl jako hrnec na pozadí, fakt jsem se bavila!

29.06.2023 5 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Velmi milá a zábavná, pohádkově laděná dívčí fantasy. Pobavila jsem se i odpočinula zároveň. :)

29.06.2023 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Závěrečný díl příjemně a akčně ukončil velmi příjemné a zábavné počtení. Po dlouhé době hlavní hrdinka, která mi byla sympatická, zejména svým humorem! :)

26.04.2023 4 z 5