Janča089 Janča089 komentáře u knih

Poslední polibek Poslední polibek Adriana Macháčová

Bylo to psané takovým zvláštním stylem, že mě to nedokázalo pořádně vtáhnout. Jako oddychovka z nám blízkého prostředí to ale šlo. Žádné velké množství postav nebo nečekaných zvratů.

29.04.2022 3 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Mně se kniha četla dobře, i když byla opravdu trošku jiná, než všechny současné bestsellery. Postav tam podle mého názoru nebylo nějak mnoho, ale souhlasím s tím, že obě sestry byly zvláštní a že to bylo už trochu překombinované. Závěr se mi moc nelíbil, i když jsem tušila, že to tak nějak bude.

23.03.2022 3 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Čtivě napsané, napínavé, střídání krátkých kapitol ze současnosti a minulosti.
Kniha psaná hodně řídce, aby vydala na těch 300 stran. Postavy nejsou nijak do hloubky vykreslené a vadilo mi více chyb a dokonce i překlepů ve jménech.
Ale celkově příjemné čtení.

20.02.2022 3 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

V první polovině jsem chtěla knihu několikrát odložit, protože se tam nedělo vůbec nic a hlavní hrdina, který nic nedělal a byl namyšlený mi nebyl sympatický. Nakonec jsem vydržela a druhá polovina už byla zajímavější a nakonec to nebylo celé úplně špatné.

18.01.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čtení mě bavilo, opravdu taková nenáročná oddychovka, kde první polovina vypadala slibněji.
Určitě si ráda přečtu i další knihu od autora.
Ale zároveň tentokrát souhlasím s mnoha předchozími, ne jen pochvalnými, komentáři.
SPOILER
Např. Aleš nikdy neřešil peníze (ani miliony), lítal po světě, pořizoval co viděl a i přes svoji nějakou vnitřní nespokojenost šlo v jeho životě vlastně všechno hladce. Všechny problémy vždy hladce vyřešil, vždy měl komu zavolat o pomoc. Holky byly obě geniální, oběma vše klaplo. Také jsem čekala nějaký zvrat v souvislosti s Kurtem, ale také vlastně hladký průběh.
Známé osobnosti a celebrity na mě s přibývajícím množstvím začaly působit spíše rušivě.
A opakující se sexuální scény s dalšími ženami mi nepřišly zábavné nebo eroticky nabité.
Postavy opravdu poznáváme spíše jen dost povrchně.
Předchozí knihy od P. Hartla se mi líbily víc.

10.01.2022 4 z 5

Zátoka smutku Zátoka smutku Chris Ould

Mě tato kniha nebavila, první díl byl dle mého názoru trochu povedenější.
Jak píše "zazvorka" - jsem ta, kterou tato kniha nudila, chtěla už jsem ji mít dotčenou (jestli se náhodou něco nedozvím), od půlky knihy jsem pak četla přibližně ob řádek. Opakující se popisy krajiny mě bohužel vtáhnout nedokázaly.
Dějová linka o tajné službě mi tam také neseděla.
O soukromém životě všechny hrdinů nevíme nic, takže ani vztah k nim jsem si nevytvořila. O osobním životě hlavního hrdiny se za 400 stran také nedozvíme nic. Hlavně, že víme, kde si dá kávu, jestli snídá, kolik je tam dalších hostů a v kolik pojede trajektem.
Do třetího dílu se pouštět nechystám.

03.12.2021 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Mně se kniha také nějak vlekla. Spíš to bylo hodně o popisování pocitů, jako thriller bych ji také neoznačila. Neměla jsem potřebu číst každou volnou minutou, jako to mám u jiných knih. Kapitoly s vyšetřovatelem a jeho zpovědí mě dokonce nebavily, nezdálo se mi, že by děj posouvaly někam dál nebo hlouběji.
Protože se mi od této autorky ale hodně moc líbila její kniha Chůva, dám jí příště ještě šanci.

23.10.2021 3 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Váhala jsem, zda si knihu vypůjčit, ale zaujala mě anotace - trochu jiná než u všech současných thrillerů, bestsellerů.
Také jsem se bála, aby to nebyla severská krimi, kde jen stříká krev. Nebyla!
Začetla jsem se dobře, jen po první třetině jsem zauvažovala, zda knihu neodložím, protože hororu se bojím. Nakonec jsem vydržela a vše se vysvětlilo jinak - nešlo o žádné duchy nebo nadpřirozeno.
Atmosféra byla napjatá a tajemná. Zápletka zamotaná, promyšlená, krásně se příběh rozpletl. A úplný závěr - každopádně nečekaný..
Určitě od autorky ještě něco vyberu.

28.09.2021 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

(SPOILER) Takové jednoduché příjemné čtení, zajímavá zápletka a nápad.
Ale jak někdo psal, postavy takové ploché, na to kolik jim bylo let byli všichni takoví puberťáci a SPOILER: závěr trochu jako pohádka - nechce se mi věřit, že by si policie v případu neohlídala takto důležité postavy a nechala je hrát si na hrdiny.

23.09.2021 3 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Škoda, že mi hlavní hrdinka byla svým chováním hodně nesympatická.
Některé pasáže mi přišly až nějak odbyté a snadno vyřešené, ve skutečném životě by to asi tak jednoduše nešlo.
Jinak celkem příjemné oddechové čtení.

11.08.2021 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Také v knize vidím spíše román, drama. Žádná "překombinovaná smršť". Detektivní zápletka byla skoro vedlejší.
Nevím, zda pro mě bylo úplně vše uvěřitelné, ale je pravda, že svět je někdy malý a překvapivé věci se dějí.
Navíc příjemné popisy prostředí.

07.08.2021 4 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Mé první setkání s autorem.
Možná právě proto, že jsem tuto knihu četla jako první ze série, mi vyšetřovatelé nepřirostli k srdci. Z jejich soukromého života jsem se toho moc nedozvěděla, splynuli mi a pořádně jsem nevěděla kdo je kdo. Jejich humor mi moc neseděl, ale asi měl odlehčit neveselou detektivní práci.

20.07.2021 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Zpočátku se mi kniha nečetla moc dobře, po první kapitole jsem už uvažovala, že ji odložím. Nakonec jsem se ale začetla a četla celkem s chutí, i když mi hlavní hrdinka také nebyla sympatická.
Líbilo se mi vyprávění z pohledu více osob, kde je vidět, jak na stejnou situaci každý nahlíží jinak a proč. Zajímavý smysl pro humor. Nelíbily se mi některé pasáže z intimního života až vulgárně popsané.
Časem nejspíš přečtu od autorky i druhou knihu.

01.07.2021 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Předchozí knihy od této autorky mě bavily mnohem víc. Oproti nim mi tato kniha přišla příliš tuctová (jen další z řady psychothrillerů), zpočátku se ani nic moc nedělo a postavy mi nebyly sympatické. Také mi zde tentokrát chyběly popisy krajiny, přírody nebo okolí, které autorčiny předchozí knihy tolik obohacovaly a zanechávaly v čtenáři něco navíc.

24.06.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět neveselá kniha od autorky.
U jejích knih mě vždy baví hlavně příběhy lidí, které žili v nelehké době, museli se poprat se svým osudem a snažili se sbírat sebemenší střípky radosti.
Tento román je jiný tím, že děj není zcela zasazen do minulosti se skutečnými událostmi, ale rozvíjí se za předpokladu, že by v roce 1989 dopadla politická situace jinak.
Možná trochu autorka naráží i na nějakou spojitost se současným světem.
V této knize mi chybělo větší propojení postav a detailů a maličkostí z jejich (ne)obyčejných životů a zajímavostí při jejich rozuzlení. Více byl popisován život a situace v tomto, politický jiném, světě.

09.06.2021

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

(SPOILER) Čtení mě moc bavilo, na knížku jsem se těšila. Stejně jako její druhá kniha mi i tato připomínala čtení od L. Lanczové, které jsem ráda četla v dospívání.

Ale jednu hvězdičku ubírám za nějaké věci které by ve skutečnosti nejspíš takto být nemohly:
SPOILER:
např.
- vyplněná těhot. kartička v 10tt
- na N. Zéland pracovat by musela včas získat víza
- s personálem hotelu se prvně seznamuje až první den otvíračky? Kuchař ani neviděl kuchyň atd.?
- ještě v roce 2019 někdo používá fax?

A těch překlepů a gramatických chyb tam bylo opravdu hodně!

06.06.2021 4 z 5

Kde si Píťa zchladí tlapky? Kde si Píťa zchladí tlapky? Peter Wohlleben

Moc hezky malovaná!
O přírodě a lesních zvířátkách.
Srozumitelná, jednoduchá, naučná.

17.05.2021 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Krásná obálka, pěkné čtení.
Ale první polovina mi přišla zdlouhavá, v podstatě jen to, co už jsme věděli z anotace.
V druhé polovině měl příběh trochu větší spád, ale přišlo mi to asi už překombinované, nechtělo se mi věřit všemu co jsme se dozvěděli.
Prokládání kapitol minulostí a dopisy mě bavilo, dodávalo tomu trochu tajemna a vzbuzovalo zvědavost.
Konec se mi líbil, i když byl moc smutný.
A líbilo se mi, že i když byl děj možná trochu rozvleklý, byly tam různé maličkosti a detaily života, které v jiných knihách chybí.

08.05.2021 3 z 5

Ten druhý Ten druhý Jiří Pešaut

Celkově pro mě dobré čtení, trochu v tom stylu, jako bych četla nějakou kratší povídku, příběh byl originální, propletený, ze života.

Ale pak tam byly věci, které se mi nelíbily a nějak to nesedělo:

SPOILER:

Zuzaně se na Benovi něco nelíbilo, něco ji nesedělo a v další kapitole jí byl najednou zničehonic jen sympatický.

Také se mi nezdálo moc realistické, že pustila své dítě s Benem na kolotoč a teprve potom se ho ptala, jak se vůbec jmenuje.

Filip uteče třem chlapům i když má stále svázané ruce?

A policejní akce, při které na vyrážení dveří hledají sekeru v místní kůlně..

A neodpustím si neohodnotit obálku knihy, která se mi vůbec nelíbila a nechápu, jak může někdo na přebal knihy vybrat takový typ písma, který neumí všechny české znaky!! Jako by to někdo napsal ve Wordu a neuměl s ním..
Uvnitř knihy byla někde zvláštně odsazená slova na řádcích, čísla stran byly jak zvětšené lupou a kromě několika překlepů se objevila i hrubá pravopisná chyba!!
Všechno toto mi dokáže bohužel zážitek ze čtení pokazit.

05.05.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha mě mile překvapila. Nejde nějak extrémně do hloubky (psychol. vykreslení postav, drobné detaily v příběhu), ale děj svižně ubíhá. Ve vyprávění se střídají dvě hlavní hrdinky a zároveň s nimi současnost a minulost. Není zde ani žádný větší počet postav, ve kterých by se někdo mohl ztratit. Knížka je slabší, čtenář má přečteno vcelku rychle.

02.05.2021