Janca007 Janca007 komentáře u knih

Jmenuju se Selma Jmenuju se Selma Selma van de Perre

Knížku jsem objevila v Levných knihách, tak jsem si řekla, že stojí za přečtení, a nemýlila jsem se. Je psána jiným způsobem, než ty, které jsem na toto téma přečetla. Líbilo se mi, že autorka popisovala život před válkou, během ní i po ní, je to silná žena.

06.04.2024 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížka se dobře čte. Nádherná antiutopie. Satira. Zvířata jsi jsou rovni, ale některá rovnější.

22.03.2024 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak i já mám trilogii dotčenou a super :-)

17.03.2024 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další. Nemyslela jsem, že by mě fantasy mohlo tak bavit, každý den jsem se těšila na to, až si přečtu, jak se Spolecenstvu daří a jaké budou další jejich cesty. Teď nezbývá, než si dočíst poslední díl - Návrat krále, těším se :-)

06.02.2024 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Čtení této knihy jsem dlouho odkládala, ale nakonec jsem se rychle začetla a jdu na druhý díl. :-)

24.01.2024 5 z 5

Smutné čtení o 12leté holčičce, její rodine, životě,.., kdy po ní zůstal jen deník, který si psala.

01.01.2024 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knížka se mi líbila, dobře se mi četla. Zajímavý příběh zakládající se na tragédii v Životicích, o které jsme věděla díky knize Karin Lednické. Doporučuji .

16.11.2023 5 z 5

Knížka měla zajímavé téma, ale asi nic, co bych si přečetla podruhé. Nevím, jsou ve mě rozporuplné pocity.

05.11.2023 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Touto knížkou jsem dočetla celou trilogii. A říkám - klobouk dolů. Opět silné téma, propracované postavy. A co svatojánské ořechy? Doporučuju k přečtení - závěr knihy překvapil, čekala jsem všechno možné, ale toto ne.

26.10.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Knížku jsem přečetla nějakou chvíli po Kyselých třešních a moc se mi líbila. Dobře vykresleny dej, postavy. A hlavně vykreslení doby komunismu. Překvapil mě konec. Těším se na Svatojánské ořechy.

12.10.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Taky jsem čekala trochu jiný příběh podle názvu. Ale knížka se četla dobře, byla zajímavé, postavy byly ale trochu ploché. Konec mě překvapil. Na plných 5 hvězdiček to nevidím vzhledem k tomu, že knih o holocaustu jsem už přečetla dost.

12.09.2023 4 z 5

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Jde o pokračování kouzelníka z Osvětimi, Levina, kdy dej se odehrává v Osvětimi a Březince. Silné čtení...

02.09.2023 5 z 5

Kouzelník z Osvětimi Kouzelník z Osvětimi José Rodrigues dos Santos

Pro mě to bylo těžké čtení. Zajímavé je propojení dvou linii. Dej neprozrazuji, knížku doporučuji k přečtení. Tak a jdu na pokračování Rukopisy v Březince.

27.08.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knížka byla jedním slovem úžasné napsaná. Krásný, ale zároveň smutný příběh Helenky. A ze sladkých třešní se stanou kyselé. Doporučuju přečtení :-)

16.08.2023 5 z 5

O tragédii v Životicích jsem před objevením této knížky nikdy neslyšela. Knížka je zpracovaná perfektně, klobouk dolů. Doporučuju k přečtení.

30.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

No, co k tomu říct, to byla síla... Život ve lži,. mlčení, útrapách, boji. Silné téma.Na knížku budu myslet ještě dlouho.

19.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Začít číst tuto knihu jsem se odhodlavala již dříve, ale asi na to nebyl čas. Z mého pohledu výborně napsaný deník, obdivuju autorku, kolik toho musela nastudovat, aby něco takového napsala. Velmi zajímavé téma, vítala jsem i výtahy z dokumentů apod., Ač byl někdy dost rozsáhlé. Doporučuji k přečtení.

17.06.2023 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Knížku jsem přečetla za dva dny, což je na mě výkon. Pro mě to byla po přečtení dvou dílů Šikmého kostela fakt oddychovkae. Líbil se mi popis krajiny a o nic méně i příběh matky a dvou dcer a jejich nalezení vzájemných vztahů. Fajn čtení.

02.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Hned po dočtení prvního dílu Šikmého kostela jsem se pustila do druhého. Knížka mě opět pohltilo, líbilo se mi, jak se u postav vyvíjí dej, který odráží dobu, ve kterém se život odehrává. Kladně hodnotím, že autorka vychází z historických faktů. Skvělé čtení. Snad brzy vyjde i třetí díl.

01.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaná románová kronika. Líbilo se mi propojení postav, popisy každodenního života, radosti i strasti. Těším se na další díl

18.03.2023 5 z 5