JanaDor

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Na knihu jsem se těšila se zvědavostí. Poté, co se mi dostala do ruky, šlo vše stranou a já ji chtěla přečíst co nejdříve. V prvním díle jsem našla zalíbení. Druhým dílem jsem si tuto detektivní sérii zamilovala.
Líbilo se mi vykreslení příběhu, charaktery postav a v neposlední řadě popis prostředí. Vše je opět detailně vylíčeno, ale pro mě zajímavým a příjemným způsobem. Zápletka je perfektně promyšlena, vraha jsem tipovala od půlky několikrát a vždy špatně. Příběh má skvělý šmrnc, důvtip a čtivost. Řekla bych, že lepší jak v jedničce.
Obdivuji autorčinu fantasii a dokonalé propojení všech detailů. Často jsem byla překvapená vývojem situace. Tentokráte způsob vraždy i popisy okolností jsou brutálnější. Owen Quin nebyl zcela normální. Styl jeho rukopisu je úchylný a nechutný s náznaky sadismu. To se objevuje i v jeho smrti. Ti, kdo si stěžovali, že v prvním díle bylo hodně nudných popisů (což si já nemyslím), budou určitě spokojení s větší akčností a úderností na děj. Nezbývá vám nic jiného, než se pustit do čtení. Skoro vám závidím, že to máte vše ještě před sebou.

16.02.2015

HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha Je úžasná, skvělá, čtivá, nádherně smutná, citlivě napsaná, dojemná, osudově upřímná a prostě je výjimečná.
Děj je propracovaný a styl autorky je přirozeně vypravěčský. Již z předešlých knih vím, že krásně píše. Ale něco tak úžasného jsem nečekala. Mé nadšení podpořilo i to, že děj se nejvíce odehrává ve Valašském Meziříčí kolem roku 1954. Ve Valmezu jsem vystudovala střední školu a nyní tam již dlouho pracuji. Město je mi blízké a popisy míst z knihy, jsem si živě představila. Příběh vychází ze skutečných událostí a já jsem se dozvěděla něco nového kolem epidemie tyfu, která město v tom roce postihla.

07.04.2017

Kufr paní SinclairovéKufr paní SinclairovéLouise Walters

Chcete si přečíst čtivý, klasický a kvalitní román? Tato kniha je pro vás jako dělaná. Má vše, co má mít. Smutek, láska, tajemství, štěstí. V neposlední řadě také krásný literární sloh, plný hezkých slovních spojení a obratů, jejíž výsledkem je velmi příjemné čtení, které vás obohatí osudovým příběhem dvou žen. Žen zcela rozdílných, žijící každá v jiné době, ale přitom tak podobných.
Kniha se dobře četla, obsah je zajímavý, napsaná je výborně a obal je třešničkou na dortu pro milovníky knih. Vřele doporučuji.

28.12.2014

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Dobrý český román, kde promyšlený děj se valí dopředu a bere sebou propracované osoby v komunistické době, která na každého působí jinak, protože záleží jaký máme charakter a s jakým svědomím, jsme dokázali ustát tu dobu. Děj se valí s rychlostí blesku a v závěru knihy se dostávám do hromosvodu, který celou knihu pro mě uzemnil v úžasu, jak se vše dobře četlo a jak hezkým způsobem mi byla kniha blízká.
Neřekla bych, že jsem si osoby nějak zvlášť zamilovala. Jen některé se mi líbily charakterem. Ale celkově mě zaujaly a vtáhly do svého života. Děj byl bohatý a já se zvědavostí čekala, jakým směrem se bude vyvíjet.
Pokud máte rádi osudy jakoby obyčejných lidí, určitě si knihu přečtěte.

04.06.2015

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Tato kniha je nejlepší ze zamilovaných románů z poslední doby co jsem četla. Je to nádherně čtivé. Charaktery postavy jsou propracované. Přidejte si nepřeslazený styl zamilovanosti, zajímavou zápletku a velmi dobře popsané pocity hrdinů. To vše dělá z této knihy něco víc. Něco u čeho se zasníte a budete vzdychat nad hlavním mužským hrdinou, který si prošel určitým trápením, zatvrdil se proti lásce, a přesto nevědomky vysílá signály zamilovanosti partnerce, které ji říkají, že je jedinečná. Která žena by o to nestála?

21.02.2016

Porodní bába od řeky HopePorodní bába od řeky HopePatricia Harman

Kniha se velmi dobře četla. Příběh je barvitý, zajímavý a lidský. Autorka dobře vykreslila nejen popis té doby, ale i pocity hrdinů. Je vidět, že je i ve skutečnosti profesionální asistentka porodů. Mnoho porodů je zde popsáno a přitom každý je tak jiný. Doba byla velmi těžká. Přesto tím vším prosvítá paprsek naděje v lepší zítřky.
Jsem moc ráda, že se mi tak povedená kniha dostala do ruky a určitě ji budu chválit a doporučovat dál. Je to příběh o životě pro život.

23.03.2016

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaLiane Moriarty

Zamilovala jsem se do této autorky. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní četla a líbily se mi všechny moc a moc. Její Sedmilhářky patří pro mě k nejlepším románům loňského roku. Hypnotizérka je jiná, ale stejně dobrá.
Příběh, myšlenky a vykreslení postav, autorčin styl, atmosféra, prostředí u moře v Austrálii, kde se děj odehrává, to vše je sladěné do lahodné a výborné chuti, kterou jsem si skvěle užila. Přestože tu nejsou vzrušující akce a překvapení, je to knížka, která mě chytla a nepustila. Při čtení jsem měla pocit, že Ellen je moje dobrá kamarádka, kterou chápu a rozumím ji. Těším se na další knihy této autorky.

14.04.2016

Tajný život stromůTajný život stromůPeter Wohlleben

Možná mě kniha zaujala i díky tomu, že bydlím v těsném sousedství lesa. Už s dnešní procházkou jsem měla jiné vnímání svého okolí. Přála bych si, aby si knihu přečetlo co nejvíce lidí. Čím více z nás si bude uvědomovat, co je vše pro les důležité, tím se lépe budeme chovat k okolí kolem sebe. Autor přes vědeckou linku pojal své vyprávění velmi čtivě a zajímavě. Z celého textu je cítit láska k lesu a obdiv k tomu, jak vše dokonale po celá staletí funguje.

21.01.2017

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Kniha je úžasná a z celého srdce ji doporučuji. Autorka nejen ukazuje na palčivý problém ve společnosti, na tzv. skrytý rasismus, ale opravdově a bez příkras líčí chování a myšlení určitých skupin, nad kterými bychom se měli jako lidé zamyslet. Není to minulost. Je to přítomnost. Nezapomínejme, že svým jednáním tvoříme budoucnost.

12.11.2017

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Kniha se nádherně čte, je působivá, smutná, ale i energická, kdy jsem fandila malé holčičce, která neztrácí odvahu a víru. Pomáhá jí v tom hlavně příroda, ale i lidé, kteří někdy dělají chyby, někdy se přetvařují, přitom jsou Kyou okouzlení, ale nahlas by to nikdy nepřiznali. Je to o vnitřní síle, odvaze a inteligenci. Je to příběh, který ve čtenáři dokáže vyvolat vlnu emocí, od lítosti po radost. Vezme je to za srdce a prožívájí vše s Kyou.
Líbí se mi, že autorka vše uzavřela a je to tak, jak to mělo být.

20.11.2020

Zimní příběhZimní příběhMark Helprin

Víte, jak se říká knižní jednohubka. Tak tato kniha je pravý opak. Je to velký hamburger se spousty vrstvami vybraných a různých chutí, na který potřebujete čas, abyste si jej vychutnali. Dlouho jsem nečetla, tak čtenářsky obtížnou knihu a také dlouho jsem tak dlouho nečetla jednu knihu. Je zvláštní, je nádherná, ale nešlo ji číst rychle. Je zde více dějových linek v různých úrovních a mnoho detailních popisů. Autor si se slovy hraje, ba ne, on si s nimi přímo pohrává. A možná právě proto jsem si musela chvílemi od knihy odpočinout. V příběhu byly prvky fantasy, promíchány s filozofií o životě a časové linky, kde bylo více hlavních postav. Prostě náročný čtenářsky zážitek.
Co mi trochu vadilo, že ty kouzelné momenty s jakoby čarováním, zde nejsou více popsány. Nedokázala jsem to pochopit, ale prostě se to dělo. Takže, když se tam objevují postavy z doby před sto lety, které již umřely, tak nevím jakým způsobem se vracely. Jinak je celý příběh dokonale propracovaný a perfektně napsaný. Čím déle jsem ji četla, tím mi připadala lepší a lepší. Často je zde podrobný popis situace, rozšířený o lyrickou notu, která ji opěvuje. Některé tyto popisy mě bavily velmi, některé méně. Kniha je dle mého určená těm, kteří milují tlusté knihy, obdivují slovní spojení jako takové, mají rádi rozsáhlé, kvalitní příběhy a věří v osud jako já.

24.10.2014

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Jsem unešená, nadšená a udivena. Ne, já přímo zírám, jak skvěle je to vymyšleno a napsáno. Opět se zde vracíme do minulosti, která měla být navždy zapomenuta. Je to souhra náhod, kdy se objeví mrtvola s hádankou. Potvrdil se mi můj názor, že ať chceme nebo ne, pravda jednou vyjde najevo.
Ani chvíli jsem se nenudila. Kniha se četla sama. Já bych nejraději jedla a jedla. Po přečtení knihy mám obrovskou chuť na další talíř této vytříbené pochoutky. A víte co je nejlepší? Že mě čeká závěrečný díl této skvělé trilogie. Moc se na ni těším.

31.03.2015

Není začNení začDaniel Glattauer

Hladící knížka. Proč? Protože je plná lidskosti a porozumění, které vás pohladí. Vyvolala ve mně hřejivé pocity. Představa, že se to může stát doopravdy je úžasná, jako celá tato kniha. Není to jenom o charitě, ale jak jeden dobrý skutek rozjede lavinu událostí, která někomu dovede změnit život k lepšímu.
Vřele, velmi moc a moc ji doporučuji k přečtení. Kniha se čte dobře, je napsána lehce s nádechem suchého humoru hlavního hrdiny. Dle mého, ve čtenáři probudí kladné pocity, že na světe je hezky, když si budeme pomáhat. A stačí k tomu málo, třeba hřejivé slovo pochvaly či uznání. I na to by jsme měli pamatovat.

09.05.2015

SkálaSkálaPeter May

Kniha se výborně četla. Autor je velmi dobrý vypravěč. Dokázal ve mně vyvolat pocity zvědavosti, soudržnosti a pochopení k Finovi. Oblíbila jsem si ho a s napětím jsem čekala, co bude. Trochu mi vadil styl vyprávění autora ve smyslu vysvětlování. Např. na začátku sdělil, že Fin ztratil syna. Až na třísté straně jsem se dozvěděla, jakým způsobem se to stalo. Tuto metodu nakousnutí tématu a pozdějšího vysvětlení, použil v knize několikrát. Dost mě tím štval, protože jsem holka zvědavá. Ale splnilo to svůj účel, četla jsem velmi rychle, abych se dozvěděla, jak to je.
Jen upozorňuji, že na obálce je zmínka o temném a děsivém thrilleru. Pro mě by bylo spíše bližší pojmenování temný, detektivní román. Děsivé to pro mě nebylo. Spíše napínavé a tajemné.
Moc se těším na další díl. Doufám, že se setkám nejen s Finem, ale i s jeho přáteli z ostrova Lewis. Doporučuji.

27.02.2015

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Nádherný čtivý román, který se mi velmi líbil. Četl se jedním dechem a pohltil mě od samého začátku.
Věkem se názory a mínění mění, to je fakt. Myslím, že leckdo si svůj život představoval jinak. Jak přijdou děti, člověka vesměs semelou povinnosti a zapomene na své představy – což je škoda. Nejspíš by se nám každému hodilo bouchnout se do hlavy a na chvíli zapomenout na posledních deset let. To se stalo Alici. Líbilo se mi, jak nová Alice vidí, čím si děti procházejí díky rozvodu. Stará Alice byla sobec a na prvním místě viděla sebe, sebe a sebe. Nová Alice má pro ně více pochopení, dělá jiné rozhodnutí, dle citu, ne dle toho, jak si myslí, že by to mělo vypadat. Nová Alice byla úžasná a divila se, jaká se z ní stala mrcha….
Příběh je vyprávěn Alicí, její sestrou Elizabeth a prababičkou Frann. Elizabethino vyprávění je smutné. Frannino je zase s nadhledem humorné. Jako celek je kniha úžasná a já ji vřele doporučuji. U mě má pět hvězdiček z pěti.

13.03.2015

LizuchaLizuchaLenka Juráčková

Jediné mínus, které jsem na knize našla je, že mohla být delší. Autorka má skvělý poetický sloh. Děj byl úžasný, zaujal mě od první stránky. Ale na konci jsem si říkala, to bylo všechno? Já toho chci vědět více o Lídě, o jejím osudu v Čechách. Byla zde uvedena historka o nalezené věci. Já myslela, že bude ještě nějak rozvinuta. Těšila jsem se a nic… Taková škoda.
Autorka si dala záležet na popisech. Moc se mi to líbilo. K tomu nádherný obal. Díky useknutému ději, dávám jeden bod dolů. Pro mě je to, jako bych lízala moc dobrou, kopečkovou zmrzlinu a v půlce mi spadla na zem. Mohu si jen domýšlet, jak by asi chutnala. Takže příště prosím, zmrzlinu celou. Děkuji.

04.05.2015

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Pro mě je to úžasně napsaný, napínavý román, který je podán neobvyklým vypravěčem. Což knihu zvedá o stupínek výš. Uznejte, napadla by vás postava alkoholika, které byste dali roli vypravěče? Mě ne. Při čtení mě to fascinovalo a bavilo. Zápletka byla rovněž zajímavá a do půli knihy nepředvídatelná. Autorce se podařilo pravdu odkrývat postupně a ze tří stran. Protože vedle alkoholičky Rachel, vypráví příběh současná manželka jejího exmanžela Anna a neznámá, postupně známá, postava, kterou Rachel vídává z vlaku – Megan.

23.11.2015

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Po dlouhé době ve mně kniha vyvolala stísněné pocity tak, že mi jemně nebylo dobře od žaludku. Jsem prostě cíťa. Na konci jsem z toho měla úplné nervy, ale oceňuju, jak výborně autor knihu napsal. V žádném případě jsem vraha netipla správně. Ten by mě ani nenapadl. Celkově to bylo geniálně promyšlené. K tomu autor uměl popsat atmosféru v knize, že jsem to prožívala se vším všudy. To se mi moc líbilo. Kniha, která dokáže vyvolat emoce, to je něco.

16.05.2019

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

S touto knihou jsem strávila skoro celou sobotu a nelituji. Byla to pro mě báječná společnost. Bavilo mě čtení, hlavní postavy mi byly sympatické, příběh byl originální a dokonce se zde našlo poučení ve dvou případech.
Tiffy byla správně, ale mile praštěná a Leon měl svůj jakoby suchý humor a obě postavy se originálně doplňovaly. Je to romantika jak vyšitá, ale moc mile hřejivá, která potěší a pobaví.

22.09.2019

Jeden plus jednaJeden plus jednaJojo Moyes

Od této autorky jsem četla pouze jednu knihu a to Poslední dopis od tvé lásky. Kniha to byla povedená a dobře propracovaná. Proto mě překvapilo, že v této knize je jednoduchá zápletka a celkově je to dějově dáno do prosté romantiky. Ale autorka svým vyprávěním a popisem tuto romantiku povýšila na jiskřící prskavky plné citu a pravd o životě. Výborně a rychle se četla.

30.06.2016

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Je to opravdu výborná kniha, která je výjimečná. Tolik emocí, lidskosti, pokory, úzkostí, obětavosti, prostě neuvěřitelná smršť všeho se na mě řítila z knihy a já byla zavalena v obrovské kouli příběhu, který se mnou házel ze strany na stranu a já, celá pohlcená, četla a četla. Nádherná literární lavina.
Příběh vyprávějí čtyři osoby. Pravidelně se střídají v krátkých popisech toho, co prožívají. Po stránce, maximálně dvou se mění vnímaní příběhu ve změně vypravěče. Někdy je to pouhých pár vět, které skvěle vystihly pocity a události k té určité osobnosti. Je to umění v tak malém prostoru perfektně vyjádřit danou situaci. Spousta věcí není řečena přímo, ale lze z toho přesně poznat vlastnosti osoby.

17.11.2016

Jediné pravé láskyJediné pravé láskyTaylor Jenkins Reid

Opravdu výborně je zde vytvořena psychologie postav. Dobře je zde ukázáno, jak se s věkem a zkušenostmi mění názory a styl života. Román je správně romantický, není vůbec přeslazený a hlavně je bez erotiky. Je fajn číst knihu o lásce napsanou jemně a poutavě. Všem, hlavně ženám, které mají rády příběhy s láskou, ve kterém ještě dostanou navrch nevtíravě napsané moudro o životě, těm všem tuto knihu moc doporučuji.

25.07.2017

P.S. Líbíš se miP.S. Líbíš se miKasie West

Příběh je zábavný, má šmrnc, správnou dávku jiskření a je prostě čtivý. Lily je moc sympatická hlavní hrdinka s normálními, uvěřitelnými problémy. Ne vždy je ráda doma v tom chaosu, ale miluje svou rodinu. Nad knihou jsem se někdy zasmála, někdy naštvala. Dokázala mě vtáhnout do děje a já si ji skvělě užila. A vůbec nevadí, že je určena mladším čtenářům. Tato kniha je třetí, kterou jsem od aurotky přečetla a všechny byly moc fajn, ale tato vede. Moc vám – nejvíce romantikům – ji pro radost a milé počtení doporučuji.

02.02.2019

Hříchy HollywooduHříchy HollywooduAlessandra Torre

Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva dny. Kdybych nemusela do práce, tak i za jeden den a noc. Úžasně jsem se při ní bavila. Hlavní postavy mi byly sympatické a perfektně to mezi nimi jiskřilo. Na to, že je to erotický román, tak příběh byl dobrý a erotika vkusně zapadala do scén a nebylo jí moc. Působilo to na mě přirozeně, vtipně a normálně. Nebyla jsem si jistá, zdali mužská postava slavného herce Cola nebude namyšlená, ale nene. Jeho světáckost vyvažovala obyčejná žena Summer, které dělá největší radost vařit, lenošit doma a užívat si domácí pohody. Ale pozor, není to žádná domácí puťka. Umí si stát za svým názorem a nedá se zblbnout pozlátkem peněz či slávy.

21.05.2020

S láskou RosieS láskou RosieCecelia Ahern

Romantický příběh. Nádherný, romantický příběh. Perfektně čtivý, romantický příběh. Sladký je tak akorát, tento romantický příběh. A mě se tak moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc líbil.
Velmi jsem se na čtení těšila a parádně si to vychutnala. Dokázal mi přivodit hřejivou náladu s úsměvem na rtu a konec ten byl dojemně milý. Kapesníků netřeba.
Kdyby se Rosie s Alexem nebáli a řekli si o svých citech na začátku, tolik zklamání by si ušetřili, tolik promarněných šancí. ALE všechny tyto události je formovaly a dávaly jim zkušenosti, které by spolu nikdy nezískali. Jejich láska sílila a rostla do hloubky. Prostě mi nikdo nevyvrátí, že vše má svůj důvod a vše je tak, jak má být. I když mi bylo trochu líto, že se Alex s Rosie míjeli. Vše co tím získali, bylo k jejich prospěchu, přesto, že to tak na začátku nevypadalo.
Na beton vím, že se ke knize jednou ráda vrátím a s chutí si ji znovu přečtu. Vřele doporučuji.

23.01.2015

PolibekPolibekAnna Todd

Nejvíc mě fascinuje styl autorky. Kniha je napsána tak čtivě, že mi nevadí obehrané téma – kluk frajer a holka skoro dokonalá. Nevadí mi ani trochu naivní chování hlavní hrdinky Tess a už vůbec mi nevadí nevyzpytatelné jednání Hardina. Já jsem to vše žrala i s navijákem. Chytila jsem se jako ryba na vějičku a nepustila se, dokud nebylo dočteno.
Moc mě bavila. Je to kniha u které se nepřemýšlí. Jen se necháte unášet atmosférou a užíváte si jednoduchý příběh, plný emocí s trochou erotiky a romantiky.

01.09.2015

Černobyl. Historie jaderné katastrofyČernobyl. Historie jaderné katastrofySerhii Plokhy

Kniha je skvělá jak v podání formy literatury faktu (opravdu se dobře čte), tak sdělením, kde je vše do detailu popsáno. Opravdu jsem místy nevěřícně zírala, co vše je možné.
Kniha mapuje krátce období před výbuchem, co se stalo při nehodě a věnuje se událostem kolem elektrárny až do současnosti.
Celkově kniha obsahuje spoustu zajímavých údajů a přibližuje fanatismus a diktátorství komunismu. Je dobré znát dějiny a uvědomovat si chyby. I když si zcela nejsem jista, zdali svět pochopil rozsáhle důsledky havárie. Vždy tu budou jedinci, kteří budou upředňostňovat peníze a moc. Proto je musí ti druzí zadržet a k tomu musejí znát historii.

14.07.2019

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Z této knihy jsem nadšená. Je skvělá, čtivá, jsou zde úžasně vykreslené postavy a prostě je opravdu dobrá. Od autorky Petry Dvořákové jsem již četla knihu Dědina. Moc se mi líbila, ale Chirurg je ještě o stupínek nad ní. V jejích knihách jsou velmi dobře a hlavně opravdově charakterizovány postavy tak, že jsem se s nimi při čtení žila.

14.11.2019

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Se zaujetím a zvědavostí jsem četla příběh, protože vraha jsem neodhadla a zajímalo mě, kdo to je. Je to ze začátku klidný příběh s velmi dobře prokreslenými postavami. Je tam překvapení a zvraty, ale jsou normálně podány. Takže se v noci nebojím usnout. Tento druh detektivky mi velmi vyhovuje. Chytrý, dobře promyšlený děj s uvěřitelnými aktéry i okolím, a k tomu se mi dobře četl. Určitě si přečtu i další knihy autorky. Já jsem nadšená a doporučuji.

16.04.2020

Mali sme šťastieMali sme šťastieGeorgia Hunter

Kniha je úžasný román a já jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.
Chválím ji pro sílu příběhu, pro pouto rodiny a pro štěstí, které opravdu měli.
V závěru každé kapitoly jsou jiným písmem krátce napsána fakta, kde, kdy a co se stalo, vázající se k osobám kapitoly. Už to, že vše je propojeno dle skutečných událostí je fascinující. Osoby rodiny zažily mnoho špatného na různých místech.
Je to čtivé. Obsahuje to city, ale i fakta. Je to svědectví o utrpení jedné velké rodiny, která měla to štěstí, že se po deseti letech od začátku války skoro všichni shledali. Měli štěstí.