JanaDor JanaDor komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Podobné svému prvnímu dílu, ale mě to prostě baví. Vtipné, romantické, předvídatelné, ale proto to čtu, chci mít zaručený dobrý konec, že spolu zůstanou. Prostě pohádka pro dospělé, ale proč ne? Výborně si u toho odpočinu.

09.01.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vtipný, čtivý romantický příběh, s nádechem erotiky, určený k odreagování. Každá kniha má svůj žánr a od tohoto čekám odpočinek, romantiku a pohádku - tedy dobrý konec. Splněno.

09.01.2021 4 z 5

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Sally M. Winston

Je to zajimavá kniha, která vede k řešení a k uklidnění. Pokud máte často nějaké otázky a pochybnosti, doporučuji kapitolu deset, kde upozorňují jestli jsou to jen vtíravé myšlenky nebo deprese a volání o pomoc k odborníkovi. Myslím, že většina, kdo i tuto knihu vezme k přečtení, uvažuje v lehké úzkosti, která má původ z nějaké situace (jako např.nynější pandemie) a lze ji za pomoci knihy, přátel a rodiny zvládnout. Přeji vám mnoho štěstí.

31.12.2020 4 z 5

Antonia a její dcery Antonia a její dcery Marlena de Blasi

Kniha mě uchvátila od okamžiku, kdy začala Antonie vyprávět. Do té části, to bylo tak trochu vleklé. Často tam jsou použita italská slova, jména a to se mi pletlo. Byl to takový normální román, ale od vyprávění Antonie se vše povzneslo na něco úchvatného. Přímo jsem viděla tu ženskou soudružnost u vaření. Cítila ty výborné pokrmy a prožívala s Antonii její život, který je vše, jen ne obyčejný.
Je to nádherný, i když smutný příběh o síle rodiny a přátelství.

30.12.2020 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Pokud máte chuť na skvělou pohodovou detektivku z českého prostředí s nádechem humoru, tak tato kniha je pro vás správná volba. Je to již čtvrtý díl ze série Josefíny Divíškové a mě prostě baví. Líbí se mi hlavní postava, její humor, ironie i nadhled. Její vztah ke komisaři Tvrdíkovi má šmrnc a zamilovanou romantiku nehledejte.

21.12.2020 4 z 5

Kalorické tabulky Kalorické tabulky kolektiv autorů

Recepty se mi hodně líbí. Mám ráda na svačiny teplé zeleninové polévky a mám tu tipy na nové varianty. Určitě vyzkouším polévku pro dobrou náladu z ovesných vloček a kurkumy.Taky mě zaujala čokoládová bábovka s tvarohem. A mého muže potěší vepřová kotleta s americkými brambory.
Musím přiznat, že rodina mé zdravé jídla nechce jíst. Nechápu to, protože mi opravdu chutnají. Takže často vařím na dvakrát. Je fajn, že mohu vyzkoušet zase něco nového.
Kniha je krásně graficky i obsahem zpracována. A pokud máte doma někoho, kdo stále mluví o hubnutí, tak máte zde tip na dárek, který potěší a třeba opravdu ho nastartuje k novému začátku stravování.

06.12.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorka píše historické romány pro mladé i starší. Četla jsem její dvě již vydané knihy u nás a byly skvělé. Těšila jsem se na tuto a nezklamala. Perfektně propracovaný příběh na pozadí reálných dějin, které jsem neznala. To vše doplňuje lehká, příjemná romantická linka. A konec je završen doslovem, který mi ještě více osvětlil náročnou práci autorky, kde všude brala materiály a jak moc je to pravdivé.

23.11.2020 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Je to kniha se zajímavým příběhem, kdy skoro nic není, tak jak na první pohled vypadá. Nejsem literární kritik. Mohu jen z pozice obyčejného čtenáře říct, že mě kniha bavila. Byla čtivá a přesto, že mi Igor lezl pěkně na nervy, oceňuji jeho opuštění ulity a překonání své komfortní zóny kvůli Vandě. Není to náročná kniha, ale potěší a má prvky ze života, v kterých se mnoho čtenářů může najít. Kdo dal přednost práci před rodinou? Kdo je navenek šťastný v manželství, ale v soukromí je to tyranie? Kdo je terčem posměchu za tělesné postižení, za které nemůže? Komu bylo ublíženo?

22.11.2020 4 z 5

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Tato dětská kniha mě zaujala svými ilustracemi. Jsou prostě nádherné. A díky obálce jsem měla chuť zjistit, zdali příběh je také tak pěkný. Je.
Je milý, úsměvný, poučný a dětem se rozhodně bude líbit. Lehce, jemně ukazuje, že nevadí, když se něčeho bojíme, ale důležité je dělat správné věci, pomáhat a pak zjistíte, že máte odvahy na rozdávání.

21.11.2020 5 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

U informacích o autorce je psáno, že její romány jsou pro ženy. Takže toto sdělení bych chtěla upřesnit. Dle mého je to román pro dívky a pokud je bude číst žena, a bude očekávat román pro ni, tak bude zklamaná. Ale pokud půjdete do knihy s tím, že je kniha určena dívkám, tak dostanete přesně to, pro co si jdete.
Celkově se kniha dobře četla a pokud máte chuť na romanci o první studentské lásce o vánocích, tak si knihu přečtěte.

21.11.2020 4 z 5

Rok stromů Rok stromů Vladimíra Ottomanská

Další úžasný knižní tip mám pro rodiče malých děti. Tato kniha má podtitul Celoroční program pro MŠ. Takže nás to vede, že zde bude povídání o stromech pro malé děti. Ale to netušíte, že tato kniha je skvěle propracována a dá se s ní hrát i doma, kdy máme jako v této době, dlouhé zimní večery. Moc ráda vám knihu představím.
Z knihy jsem nadšená a pokud hledáte tipy na tvoření s dětmi, kniha je určena i pro vás. Dokonce je tu k javoru i recept na ovesné placičky s javorovým sirupem. No prostě skvělé tipy, na krásně strávený čas s dětmi, což je nejlepší vaše investice.

20.11.2020 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Kniha se velmi dobře četla a já ji měla přečtenou během čtyř hodin, kdy jsem opravdu potřebovala vypnout a jen tak se bavit. Kniha perfektně splnila účel.
Příběh je nejen o hledání cukroví, které vede k lásce (najdete souvislost v knize), ale i o uvědomění, co chci ve svém životě dělat. Dva mladí lidé jsou zklamaní a navzájem si pomohou pochopit, co je pro ně v životě důležité.

20.11.2020 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se nádherně čte, je působivá, smutná, ale i energická, kdy jsem fandila malé holčičce, která neztrácí odvahu a víru. Pomáhá jí v tom hlavně příroda, ale i lidé, kteří někdy dělají chyby, někdy se přetvařují, přitom jsou Kyou okouzlení, ale nahlas by to nikdy nepřiznali. Je to o vnitřní síle, odvaze a inteligenci. Je to příběh, který ve čtenáři dokáže vyvolat vlnu emocí, od lítosti po radost. Vezme je to za srdce a prožívájí vše s Kyou.
Líbí se mi, že autorka vše uzavřela a je to tak, jak to mělo být.

20.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

S chutí jsem sáhla po této knize a říkala si, že to bude hezké odreagování. A bylo. Je to dívčí román, který je velmi milý a čtivý. Strávila jsem u něj víkend a bylo to moc fajn. To, co jsem od očekávala, jsem dostala.

09.11.2020 4 z 5

Je to moje druhá přečtená kniha této autorky a opět je skvělá. Její knihy mě baví a vyvolají u mě pocity radosti ze čtené knihy, i když je to smutné téma. Dokáže barvitě vyprávět a mě běhají obrazy děje přímo před očima. Umí se vcítit do postav a také do prostředí. Její styl je melodický a se slovy to prostě umí.

08.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kniha se velmi dobře četla. Jsou zde vylíčeny lákavě přírodní krásy Islandu, kdy i já – odpůrce zimy- přemýšlím nad tím, že bych se tam zajela podívat na polární záři. Hlavní postavy jsou sympatické a autorce se podařily skvěle vykreslit i vedlejší postavy, které Lucy navrací sebevědomí.

01.11.2020 4 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Je to velmi povedený román o rodině, která má schovanou, nevyřešenou minulost, jež zasahuje do přítomnosti a ovlivňuje chování všech z rodiny. Zdena se ji postavila čelem a to vedlo k odkrytí tajemství a uvědomění.
Kniha se velmi dobře četla, není to o romantické lásce, ale o vztazích a změnách, které vedou k lepšímu. Je zde hezký uzavřený konec, což oceňuji. Celkově mi kniha padla do noty a doporučuji ji k přečtení. Je k přemýšlení, ale netlačí na slovo.

28.10.2020 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Román je velmi dobře a výstižně napsán. To značí i to, že mi až do půlky knihy lezla Izzy dost na nervy svou naivitou a dětinskostí. Ale o tom to přesně je. Nezkušená dívka si maluje, co by všechno mohlo být. A pak tu máme tvrdou životní zkušenost, která ji tvaruje v ženu, jež chce přežít.
Kniha je zajimavá nejen svým příběhem, ale i fakty, které se zakládají na pravdě. Doporučuji.

10.10.2020 4 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Četla jsem ji dlouho, opravdu dlouho do noci, protože mě bavila. Byla krásně romantická, vtipná a velmi čtivá.

28.09.2020 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

V knize najdeme jak romanci, tak i zápletku o špionáži. Čtenář chvíli přemýšlí, která postava je na té správné straně. Najdeme tu ode všeho něco – lásku, přátelství, vydírání, zradu, ale hlavně velké neštěstí, při kterém umře hodně lidí. Je to čtivý román, který nám přiblíží velkou válečnou tragédii na pozadí té osobní. Kniha určitě stojí za přečtení.

28.09.2020 4 z 5