JanaDobby

Bytosti přírodyBytosti přírodyMargot Ruis

Úžasně napsané, zanechává v člověku hodně pozitivní energie, pravdu kouzelná kniha pro všechny milovníky přírody.

30.06.2016

Lehká kuchyněLehká kuchyněZdeněk Pohlreich

Asi jedna z nejlepších kuchařek ,kterou vydal. Osobnější a celkově odpovídá trendu moderního zdravějšího vaření.

20.06.2017

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Viděla jsem film, ten se mi líbil a tak jsem začla číct knihu, škoda, že mi absolutně nevyhovuje styl psaní :/

Černobílý světČernobílý světKathryn Stockett

Nádherně napsaná knížka,která nutí k zamyšlení, doporučuji přečíst, film je pouze slabý odvar.

21.08.2014

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Krásný , dojemný příběh, četla jsem jedním dechem :)

Člověk GabrielČlověk GabrielKateřina Dubská

Naprosto nádherná kniha, pohladí po duši i na srdci :) krásnější knížku jsem dlouho nečetla

10.09.2014

S láskou RosieS láskou RosieCecelia Ahern

Jedna z nejslavších knih autorky, příliš dlouhá, od začátku je Vám jasné jak to celé dopadne a jjen a jen čekáte, je to jak koukat na telenovelu

06.07.2015

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Příjemné překvapení, obvykle pokračování nejsou nic moc. tady bych si troufla říct, že je děj méně předvídatelný a poutavější. Samozřejmě opět romance,ale nabitá víc akcí. Vřele doporučuji jako letní čtení.

30.06.2017

Rok v leseRok v leseEmilia Dziubak

Krásně ilustrovaná kniha pro děti, tvrdé stránky takže něco vydrží :) Plus skvěle zabaví, pořád je na stránkách co objevovat :)

17.03.2018

Francouzská venkovská kuchyněFrancouzská venkovská kuchyněMimi Thorisson

Krásná venkovská kniha plná báječných francouzských receptů, pro milovníky této kuchyně skvost.

17.03.2018

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocíCo nám tělo říká aneb Po stopách nemocíMiroslav Hrabica

Zajímavá kniha, určitě se v ní člověk dost dozví a v mnoha ohledech má pravdu. Mě osobně vadí příliš křesťanství a moc Boha :/ pro mě jako ateistu je to trochu moc! Škoda.

02.05.2018

Léčivá síla divokých bylin a zeleninyLéčivá síla divokých bylin a zeleninyWolf-Dieter Storl

Velmi povedená kniha, je pojata méně tradičně a dočtete se tu i opravdové zajímavosti. Jen škoda, že není další díl, opravdu mě kniha baví.

02.05.2018

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzelHarry Potter: Cesta dějinami čar a kouzelkolektiv autorů

Skvělé, nadchne všechny milovníky Potterovského světa. Zajímavosti, inspirace spisovatelky. Vřele doporučuji, navíc vše krásněn zpracované i po grafické stránce. Nejen pro malé čtenáře :)

28.09.2018

Vše, co jste chtěli vědět o móděVše, co jste chtěli vědět o móděAdéla Bartlová

Absolutně nejlepší kniha v této kategorii jakou jsem zatím četla. Podrobná, ale čtivá a jednoduchá na pochopení o pro úplného laika. Naučí vás vyznat se ve světě módy a číst visačky :) Moc a moc doporučuji.

19.04.2019

Musím se přiznat, že dobrý nápad,ale styl psaní mi nesedí :/

100 dní štěstí100 dní štěstíFausto Brizzi

Velmi zajímavá kniha a i když má velmi smutné téma - umírání - je napsána skvěle, nepadne na vás po ppřečtení deprese, spíš vás kniha nutí zamyslet jak nepromarnit život a žít ho plnými doušky. Do poručuji, kniha je krásná.

08.02.2015

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Skvělá detektivka, z trojice autora je rozhodně nejlepší,ale zároveň nejtemnější a trochu drsnější na můj vkus,ale stojí za přečtení.

03.02.2017

Coolinářka - Testováno na rodiněCoolinářka - Testováno na rodiněSvatava Vašková

Skvělá kuchařka, která je díky své vazbě skladná a není ani příliš tlustá, takže se Vám dozajista vejde do knihovny. Je překrásně zpracovaná, moderně a fotografie jsou dokonalé. Těší mě , že jsou zde pokrmy,které si v našich končinách snadno připravíte a přesto jsou nápadité a nejedná se o jídla která jsou v každé druhé kuchařce. Ideální i pro začátečníky, recepty nejsou složité.

09.02.2017

Dospělost je mýtusDospělost je mýtusSarah Andersen

Asi nejsme správná cílová skupina. Kresby a styl se mi nelíbí. Když toto pominu , děj a humorné okamžiky jsou spíše hodně slabé a nic co by mi utkvělo v paměti. Lepší hodnocení dostává kniha jen za nápad.

30.06.2017

Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplněníCyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplněníMiranda Gray

Tato kniha bohužel není pro mě, vše se podle cyklu zařídit nedá a myslet celou dobu na to kdy co a jak? Já osobně preferuji intuici a selský rozum. Kniha je na můj vkus už hodně alternativní a až moc vše přehání.

10.10.2017

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Lauren Graham

Styl jakým je kniha napsaná je chaotický,nevyhovuje mi , kniha mě vůbec nezaujala.

12.04.2018

Mýty a předsudky o zvířatechMýty a předsudky o zvířatechPavla Hanáčková

Překrásná knížka se zajímavým nápadem, určitě dětem kupte, je to skvost do sbírky,který je hravou metodou něco naučí

OsmOsmRadka Třeštíková

Velmi dobrá detektivka a román v jednom. Rozhodě pro ženy. Dobrá zápletka, skvělý styl psaní, kniha se čte sama.

Příběhy stromůPříběhy stromůPeter Wohlleben

Velmi zajímavá kniha, někdy dost podrobná,ale zajímavá, člověk díky ní víc pochopí les a stromy :)

02.05.2018

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné VaršavyÚkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné VaršavyDiane Ackerman

Sám osobě je příběh zajímavý a poutavý. Bohužel knižní verze se moc nepovedla, čtenáře nedokáže moc vtáhnout, styl se nepovedl. Jedná se spíše o informace nějak poskládané dohromady. Škoda :/

02.05.2018

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Krásná a dojemně smutná knížka o někom kdo ví, že než zemře ztratí pojem o světě i o blízkých, ztratí paměť. Krásně napsané.

10.08.2018

Hrady a jejich záhadyHrady a jejich záhadyPetr David

Nápad dobrý, zpracování špatné. Čtenáře to nechytí, málo fotek a nezajímavý styl, škoda. Za mě nemohu doporučit, nudné čtení / zajímavé téma.

28.09.2018

Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy WilloughbyBistro doma: Nejlepší recepty Terezy WilloughbyTereza Willoughby

Velmi originálně zpracovaná knížka, která je plná krásných ilustrací a je za mě hodně design kouskem do kuchařské sbírky. Co do receptů, jsou tu klasiky, doporučuji tedy spíše pro kuchaře začátečníky nebo maximálně středně pokročilé.

05.05.2019

Smrtící bíláSmrtící bíláR. Galbraith (pseudonym)

Další skvělá detektivka, jako předešlé knihy. Tato je co do počtu stránek nejobsáhlejší i když upřímně je tu hodně popisů okolí atd, takže by mohla být klidně o pár stran kratší a dějové lince by to nevadilo. Kniha je napínavá, nicméně konec zklamal, trošku je tu určitá "šablonovitá" předvídatelnost hlavní zápletky, která už za mě začíná být malinko trapná a chtělo by to změnu...nicméně dle konce se nejspíše dočkáme dalšího dílu.

04.01.2020

O výživěO výživěAndrea Jakešová

Velmi povedená kniha pro zjištění základních faktů o výživě z ověřeného zdroje. Graficky je kniha slabší, což je škoda. Doporučuji sledovat Ig účet autorek.

13.02.2021