JanaDobby

Dovol si TODovol si TOJan Allister

Velmi netradiční kniha o osobních zkušenostech s psychedeliky, popsání vlastního zážitku velmi příjemnou a čtivou formou. Hodně zajímavá kniha, která zase o něco rozšíří obzory.

O výživěO výživěAndrea Jakešová

Velmi povedená kniha pro zjištění základních faktů o výživě z ověřeného zdroje. Graficky je kniha slabší, což je škoda. Doporučuji sledovat Ig účet autorek.

13.02.2021

Zdravý životní stylZdravý životní stylkolektiv autorů

Kniha je překrásně pracovaná, nádherné ilustrace i fotky. Informace spíše kombinace povrchních se zajímavými tipy. Pro bylinkáře začátečníky skvělá volba, ostatní spíše půjčit než kupovat. Jako dárek vřele doporučuji.

13.02.2021

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujeteJediná kniha o jídle, kterou potřebujeteKarolína Fourová

Skvělá kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět základy o výživě z ověřeného zdroje. Plus je zde i pár jednoduchých receptů. Kniha je základní, nejde extrémně do hloubky, ale je čtivá, moderní a srozumitelná. Doporučuji hlavně sledovat IG účet autorky.

Zpráva pro Adolfa 1Zpráva pro Adolfa 1Osamu Tezuka

Velmi povedené grafické zpracování, doporučuji pro všechny milovníky historických komiksů.

13.02.2021

Duše rostlin - Poselství a léčivá síla z bylinné říšeDuše rostlin - Poselství a léčivá síla z bylinné říšeWolf-Dieter Storl

Jedna z nejslabších knih autora, u každé bylinky se hlavně rozebírají různé názvy a jak se jim kde říká a nic moc nového se nedozvíte, za mě zbytečnost, kterou stačí půjčit v knihovně.

25.08.2020

Bylinky pro děti a maminky 2Bylinky pro děti a maminky 2Magdaléna Staňková-Kröhnová

Skvělá stejně jako první díl, ideální pro milovníky bylinek, kteří mají děti.

Inteligentní pesInteligentní pesSophie Collins

Zajímavá kniha, která nabízí netradiční pohledy na inteligenci psa, rozebírá čich, zrak apod.

Jak přežít kretényJak přežít kretényRobert I. Sutton

Kniha je absolutní ztrátou času, naláká vás zajímavý obal a vtipný název. Nicméně praktické rady nic moc, jedná se spíše o souboj zážitků, přirovnání apod. Za mě nemá cenu číst.

HydrolaterapieHydrolaterapieLydia Bosson

Absolutně úžasná kniha pro všechny kdo se zajímají o aromaterapii. takto podrobné popsání x druhů hydrolátů je unikátní a jen doufám, že bude další díl, jelikož tu samozřejmě nejsou všechny dostupné hydroláty. Opravdu skvost do sbírky.

04.01.2020

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálůTradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálůMonika Kindlová

Velmi krásná kniha co do grafiky, fotek i obsahu. Vřele doporučuji pro rodiny s dětmi, za mě opravdu moc hezké.

04.01.2020

Smrtící bíláSmrtící bíláR. Galbraith (pseudonym)

Další skvělá detektivka, jako předešlé knihy. Tato je co do počtu stránek nejobsáhlejší i když upřímně je tu hodně popisů okolí atd, takže by mohla být klidně o pár stran kratší a dějové lince by to nevadilo. Kniha je napínavá, nicméně konec zklamal, trošku je tu určitá "šablonovitá" předvídatelnost hlavní zápletky, která už za mě začíná být malinko trapná a chtělo by to změnu...nicméně dle konce se nejspíše dočkáme dalšího dílu.

Vaříme podle Herbáře 5Vaříme podle Herbáře 5Kateřina Winterová

Jako všechny herbáře i tento se mi velmi líbí a vřele doporučuji.

04.01.2020

Jak funguje jídlo - Co jíme, když jímeJak funguje jídlo - Co jíme, když jímekolektiv autorů

Kniha je krásná svým zpracováním, opravdu design skvost, ale informace jsou dost povrchní, některé i zastaralé a neshodují se s novinkami v oboru výživy. Za mě knihu rozhodně nedoporučuji ke koupi, spíše si jí půjčit. Nepočítat s tím, že se dozvíte převratné informace nebo novinky, spíš sem tam nějaké zajímavosti.

04.01.2020

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu pročŘekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu pročMichel Odoul

Kniha je pro mě psaná nepříliš poutavou formou, spíše nudnou, byť jsou informace zajímavé. Nelíbí se mi ani zpracování knihy.

04.01.2020

Velmi osobní kniha o zdravíVelmi osobní kniha o zdravíMargit Slimáková

Nádherně designově zpracovaná kniha. Stručně a jasně sepsané pro a proti u jednotlivých food směrů. Za mě velmi cenná publikace a rozhodně doporučuji.

07.07.2019

Je to tak snadné – recepty na každý denJe to tak snadné – recepty na každý denGwyneth Paltrow

Zajímavá kniha, recepty jsou jednoduché, ale takové ohrané. Nic co by zaujalo zkušeného kuchaře. Spíše je to takové fajn počtení ala food časopis, doplněné o hezké fotky.

07.07.2019

Herbář aneb Příroda ve vaší kuchyniHerbář aneb Příroda ve vaší kuchyniJaroslava Bednářová

Průměrná kniha o bylinkách,neurazí, nenadchne. Na trhu jsou zajímavější kousky.

07.07.2019

Magické rostliny aneb byliny od A do ZMagické rostliny aneb byliny od A do ZAnna Franklin

Nádherná a moc zajímavá kniha, doplněná o magické info k dané rostlině.

07.07.2019

Alchymie bylin – Přírodní lékárna ve vaší kuchyniAlchymie bylin – Přírodní lékárna ve vaší kuchyniRosalee De La Foret

Moc pěkná a zajímavá knížka o bylinkách, koření atd. Najdete zde i netradiční informace, rozhodně moc doporučuji.

Síla styluSíla styluBarbara Nesvadbová

Kniha je stejná jako kdejaký časopis, jen zbytečně zabírá místo v knihovně, rozhodně nedoporučuji.

07.07.2019

Rostliny pro aromaterapiiRostliny pro aromaterapiiGudrun Germann

Průměrná kniha o aromaterapii, pokud se již v oboru vyznáte a máte nějaké knížky doma, tuto na koupi nedoporučuji.

07.07.2019

Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdravíDej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdravíIvana Stenzlová

Moc hezky zpracovaná kuchařka, krásné fotky a dobré recepty pro začátečníky i pokročilé.

05.05.2019

Výlety za balvany a viklanyVýlety za balvany a viklanyIvan Klich

Ideální pro milovníky české přírody. Kniha obsahuje mnoho tipů a rad na výlety. Rozhodně doporučuji pořídit.

05.05.2019

Léčivé bylinky pro zdraví a energiiLéčivé bylinky pro zdraví a energiiAruna M. Siewert

Jedna z nejkrásnějších bylinkových knížek, kterou stojí za to mít ve sbírce. Pěkné ilustrace a dostatek informací.

05.05.2019

Stromy stále mluvíStromy stále mluvíEva Pazderová

Zajímavě zpracovaná kniha. Zvláštní a přesto hezké ilustrace. Některé básničky jsou nádherné a jiné průměrné, ale všechny mají určitý druh poslání. Knížku tedy vřele doporučuji a to hlavně pro milovníky přírody.

05.05.2019

Malá kniha pohodyMalá kniha pohodyJonny Jackson

Klasické a velmi stručné rady, které si přečtete stokrát v každém časopise. Doporučuji maximálně jako doplňkový dárek, pro radost a to, že je to maličká kniha na cesty. Ale jinak za mě nuda a rozhodně bohatě stačí půjčit si ji v knihovně.

05.05.2019

Přísloví celého světa, pranostiky na každý den.Přísloví celého světa, pranostiky na každý den.Jaroslav Kobr

Moc pěkná a hodně obsáhlá knížka, pokud máte rádi pranostiky, vřele doporučuji koupit.

05.05.2019

Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy WilloughbyBistro doma: Nejlepší recepty Terezy WilloughbyTereza Willoughby

Velmi originálně zpracovaná knížka, která je plná krásných ilustrací a je za mě hodně design kouskem do kuchařské sbírky. Co do receptů, jsou tu klasiky, doporučuji tedy spíše pro kuchaře začátečníky nebo maximálně středně pokročilé.

Posvátná místa zemí Koruny českéPosvátná místa zemí Koruny českéPetr Dvořáček

Kniha je zajímavá, dostatek informací.