janadibelkova

MementoMementoR. John

Hned bych tuto knihu dala do povinné četby studentů, klidně i s fotografiemi, protože to dnes mladé osloví více než jen psané slovo..Pan John knihu napsal skvěle, autenticky, drsně, upřímně a pravdivě..Děkuji za kvalitní knihu.

29.07.2017

HanaHanaA. Mornštajnová

Neuvěřitelné, krásně, čtivě napsané dílo, které mohu jen doporučit...jsem moc ráda, že jsem opět narazila na skvělou českou autorku.

19.07.2018

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceE. Brontë

Mám ráda klasické knihy, ale od Větrné hůrky jsem asi čekala víc..nejen, že jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se občas ztrácela v ději a prostě mi tento příběh nějak nesedl. Možná je to i tím, jak negativně kniha působí, chybí radost, občas nějaké pozitivum..někomu se to čte dobře, ale já bych tuto knihu nedoporučila.

29.01.2017

Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

V tomhle adventním období nejlepší čtení...zatopte si, zabalte se do deky, uvařte si horkou čokoládu a klidně předčítejte svým dětem..vraťme se do dob klidných Vánoc :-) krásné svátky všem..

06.12.2017

Tři kamarádiTři kamarádiE. M. Remarque

Kniha, kterou stojí za to číst..

21.01.2018

Muž, který se smějeMuž, který se smějeV. Hugo

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. I když jsem na "komerční" knížky a je pravda, že ne každý historický román mě baví, tak tahle kniha je dokonalá a všem doporučuji. Právě ji čtu znovu.. :-)

Krutá volbaKrutá volbaD. Chamberlain

Od téhle knihy se neodchází, je skvělá.

Volání andělaVolání andělaG. Musso

Mám tohohle autora ráda, ale řekla bych, že touhle knihou se stává více komerčnější a to mě trochu zklamalo...už to není ten zajímavý a jiný Musso, podobných knih se na trhu dá najít hodně a je to škoda. Ale začátek knihy byl super, moc mě bavil..později se ale příběh motá a motá a motá....až je to asi moc..i tak se kniha četla dobře a můžu doporučit, akorát je škoda, že ji do ruky vezmete pouze jednou a to u jiných jeho knih říct nemůžu, k nim bych se klidně ráda vrátila.

02.04.2017

MatkaMatkaK. Čapek

Čtení, u kterého se mi udělalo skoro špatně, možná proto, že mám tři děti..každopádně jsem ráda, že jsem si pana Čapka přečetla a rozhodně si brzy přečtu další jeho dílo. Přemýšlím, jak může muž tak skvěle popsat pocity matky, zvlášť na začátku dramatu, je to prostě hluboké, skvělé čtení.

09.04.2018

NetopýrNetopýrJ. Nesbø

Dlouho jsem se pro tohoto autora rozhodovala, ale teď vůbec nelituji, že mám jeho knihy v knihovně..možná je Netopýr občas zvláštní a někdy se trochu ztratíte, ale skvěle vystihuje hlavní postavu, jeho alkoholismus a musím uznat, že se kniha čte sama, je výborně napsaná. Už teď vím, že budu číst další.

21.08.2018

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJ. Irving

Není uplně jednoduché se jím "prokousat" jsou tu určitě nudné pasáže, ale stojí za to vydržet.

08.01.2011

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

O téhle knize se nedá říct, že je dobrá, protože téma prostě dobré není..ale všichni rodiče by si ji měli přečíst, aby věděli, co se může stát. Stejně tak bych ji dala přečíst svým dětem, ale asi později, aby je náhodou nezajímal účinek heroinu..Je to síla, jaký život může vést dítě a vy o tom nemáte ani tušení.

31.05.2016

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJ. Otčenášek

Skvělé, krásné, drsné, dojemné a hlavně neuvěřitelné, že někdy lidi takhle ublížili lidem..četla jsem podruhé a určitě ne naposledy.

15.06.2018

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Občas se stane, že budete přemýšlet o souvislostech, když jsem pár dní neměla čas na čtení, nebyla jsem si někdy jistá, jestli si příběh pamatuju správně...ale je skvělý, čtivý opravdu klobouk dolů nad autorovo fantazií...jestli máte čas, vyberte si tuhle knihu jako Vaše další čtení, nebudete litovat.

16.12.2018

Cézannův životCézannův životH. Perruchot

Velmi příjemné čtení, realita uměleckého světa je rozhodně příjemnou změnou od romantiky, hororů a vůbec některé komerce, která nás v knihkupectví obklopuje. Ráda jsem vnímala i pasáže o dalších slavných: Zollovi, různých malířích, opravdu moc fajn čtení na zimní večery.

Toulavý autobusToulavý autobusJ. Steinbeck

Jednoduchý, lidský příběh, který může prožít každý z nás. Proč ne? Proč si nepřečíst knihu bez napětí, děsů, agresivity..velmi ráda si podobný typ knihy zase přečtu, na nic si nehraje a je velmi příjemné s ní trávit volný čas.

Nejlepší víkendNejlepší víkendP. Hartl

Trochu mě mrzí, že tady má kniha horší ohodnocení, měla by tady mít 100%..vždyť se v ní najdeme úplně všichni. S nadcházejícím létem vřele doporučuji přibalit Nejlepší víkend do kufru na dovolenou. Zasmějete se, možná trochu popláčete, ale budete se skvěle bavit čtením, které snad musí být blízké každému, kdo žije běžný rodinný a pracovní život. A že to někdy bývá sranda :)

100 dní štěstí100 dní štěstíF. Brizzi

Krásně napsaná kniha, čte se sama a její interaktivní části donutí k trochu jinému zamyšlení, skvělý nápad...mohu jen doporučit...autor měl pravdu, budete plakat, budete se smát a při tom všem okolo vás bude plynout lidský příběh, který může zažít každý z nás....

11.02.2017

MágMágJ. Fowles

Zvláštní, knihu jsem dočetla, nezahodila uprostřed děje, protože jsem pořád čekala nějaký zlom, vysvětlení, myšlenku, poselství...cokoli...ale nedočkala jsem se. Celá působí jako pokus a super knihu, který uplně nevyšel..škoda.

20.07.2017odpad!

Život jedna báseňŽivot jedna báseňC. Hoover

Krásné, čtivé, příjemné prázdninové čtení, přesně to je potřeba mezi vážnou literaturou...snad jen editor by mohl kouknout na chyby, kterých je v textu tolik, že to až ruší..ale to je opravdu jediná vada na kráse této knihy..

25.08.2017

Chinaski poprvéChinaski poprvéM. Malátný

Krásných a kladně hodnotících komentářů má tahle kniha dost, proto bych chtěla pouze poděkovat klukům z kapely, že i přesto, co všechno zažívají, mají pořád chuť a energii pracovat a to skvěle, abysme my, jejich fanoušci měli co poslouchat. Jste nejlepší a můj největší obdiv a respekt patří Michalovi, protože s jeho povahou být frontmanem jedné z nejlepších našich kapel, to je obdivuhodný..díky a držte se.

27.12.2017

Rok vdovouRok vdovouJ. Irving

John Irving si zaslouží pozornost každého čtenáře..Rok vdovou je opět brilantně napsaná, krásně promyšlená kniha..mě osobně se snad líbila nejvíc z Irvingových děl, zatím..vřele doporučuji třeba i jako dárek nejlepší kamarádce. :-)

02.04.2018

ZtracenáZtracenáJ. Fielding

Každá matka se u téhle knihy zapotí :-)

Muž, který se smějeMuž, který se smějeV. Hugo

Tuhle knihu bych nikdy neprodala, je to nejlepší, co Hugo napsal...skvělá, neváhejte!!!

05.03.2016

Manželka, která uteklaManželka, která uteklaT. Stimson

Příjemná kniha, do které jsem se nemohla začíst, začátek mě úplně nebavil, ale přišly okamžiky, kvůli kterým je fajn si knihu přečíst. Napětí, překvapení, rodinný život, kdo by si k takové knížce nesedl rád? Doporučuji nejen ženám, které chtějí utéct z rutiny, ale možná i těm, které se chystají založit rodinu a prožít dlouhé manželství...

06.03.2016

SlunečniceSlunečniceK. Mandausová

Na tuhle knihu jsem se opravdu hodně těšila, říkala jsem si, že moc ráda budu trávit pár chvil u knihy od české autorky, protože českých knih není nikdy dost...ale tohle??? Jsem neskutečně naštvaná, že právě Slunečnice je považována literaturu a kdyby takhle vypadala každá kniha, určitě bych nechtěla, aby moje děti vůbec četly. Omlouvám se, ale nic tak hrozného jsem opravdu dlouho nečetla a rozhodně nedoporučuju. Kniha je bez zápletky, bez příběhu, jakási slátanina zmatené dámy, o které si raději nic nemyslím. Dočítala jsem ji opravdu s nechutí, je mi líto.

05.05.2016odpad!

ŠmírákŠmírákC. Link

Kdyby kniha nebyla tak čtivě napsaná, děj by mě absolutně neoslovil, nejdříve přemýšlíte kdo je kdo, získáte určité sympatie k Gillian, ale pak je vývoj zvláštní..od autorky bych si už asi nic nepřečetla...znám napínavější knihy a mrzí mě, že tahle se k nim nepřiřadí. :-(

17.03.2017

Co je tvoje, je i mojeCo je tvoje, je i mojeT. Stimson

Velmi příjemné čtení, vřele doporučuji třeba na dovolenou. Klasický komerční příběh, který se příjemně čte a opravdu vás bude zajímat, co se bude dít dál...knihu jen tak neodložíte..

28.05.2017

Já o koze, on o voze…Já o koze, on o voze…S. Monyová (pseudonym)

Při čtení této knihy budete lehce přikyvovat, usmívat se a příjemně odpočívat..

04.06.2017

Osudy a běsyOsudy a běsyL. Groff

Na začátku jsem si říkala, jestli jsem si vybrala dobře, ale ani nevíte kde se to stane, začtete se a příběh vás pohltí..skvěle napsaná kniha, po jejímž přečtení přemýšlíte o tom, co o vás vaše okolí, hlavně to nejbližší..manžel..děti...nevědí..rozhodně doporučuji.

17.09.2017

1 2 3