jana79 jana79 komentáře u knih

Slepec Slepec Christine Brand

Wow,po dlouhé době kniha , která vás chytne a už nepustí dokud ji nedočtete.
Od začátku se na vás hrnou informace,, pocity hlavních postav,napětí by se dalo krájet a s každou další stránkou se vaše představy, tušení,a vůbec přehled kdo je kdo ztrácí a vy tápete čím dál víc....... Nechci prozrazovat děj ani o čem kniha je ,ale věřte prostě dokud nedočtete a nebudete vědět celý příběh a jeho konec nebudete mít klid. Na mě by to chtělo ještě kousek aspoň stránku či dvě,aby byla kniha opravdu dokonalá a čtenář měl představu,jak se bude příběh všech postav vyvíjet asi dál,ale třeba by to taky nemuselo být ono.... Každopádně mě se kniha líbila a zaslouženě sem ji dala 5 hvezdicek,a dala bych i víc už jen za to, že se nejednalo jako ve většině detektivek o zabíjení na každé straně a detailní popisování mrtvol či postupu vraždění jako je ve většině knih a čtenář pak musí některé stránky jen proletět. Můžu Slepce jen doporučit :)

22.09.2023 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Od autorky jsem ještě žádnou knihu nečetla, vybrala jsem si jen dle popisu.Chtela jsem něco odlehčeného, prostě k odpočinku.A vybrala jsem dobře. Děj příjemně ubíhal,a ač nemám moc v oblibě psaní příběhu odděleně z pohledu hlavních postav,tak tady mi to nevadilo.Naopak hezky se četla a po každé další stránce bylo těžké knihu odložit a jít do práce, začalo to mít spád a nebylo snadné odhadnout,kam nás příběh dovede,zda ke šťastnému konci nebo k nějakému divnemu ukončení,jak to u některých knih bývá.Tahle to naštěstí nebyla a konec byl k moji spokojenosti více než dobrý. Kniha měla vše napětí,romantiku,tajemství, zvraty,překvapení i rozuzlení, není na co si stěžovat.Proste hezká pohádka pro dospělé.Muzu doporučit.

13.07.2023 5 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Velmi zajímavá detektivka, každou stránkou zjišťujete, ze se stále dovidate vice a více informací a stále nevíte nic. A o to víc je kniha lepší a zajímavější, nejste zklamání hned na prvnich stránkách, ze víte uz děj od začátku. Prostě vás nepustí dokud nedoctete a nedozvíte se všechny odpovědi,na všechny otázky, co vás během četby napadou, i když některé zůstanou nezodpovězeny. Ale to dělá knihu i příběh v ní lepší, zajímavější, ze kdyz dočtete stále rozvijite příběh dál, co by mohlo být v další kapitole. A to mě na knihach baví a za me se mi tahle libila a bavila me číst a můžu doporučit, kdo má rád detektivky.

03.06.2023 4 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

moc nevyhledavam tenhle žánr, ale přesto se mi kniha četla dobře,i když je tématem tak smutná doba. Děj krásně ubihal a na konci jsou uzavřeny dějové linky všech postav, což je dobře. Nemám ráda otevřené konce. Knihu můžu doporučit.

19.02.2023 5 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

zajímavé čtení, ze začátku dalo práci pár stránek se vůbec začist, ale pak se příběh rozjede a další a další stránkou vás nutí dočíst knihu celou. Děj vám sice stále přidá7vá další informace, které vás vždy odchylí od už vámi tipovaneho pachatele a nakonec vše vás zavede na úplný začátek celeho příběhu a vše zapadne do jednoho celku.
Moje první kniha od autora, a az na ten začátek dobrá detektivka,vše tak jak ma být,nic co by mě odradilo přečíst si další knihu od tohoto autora.

20.01.2023 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Kniha vypráví příběh u kterého hned víte, jak to dopadne. Přesto stojí za přečtení, protože příběh příjemně utíká a uz od obálky víte, co od knihy čekat. Příjemné zpestření volna četbou knihy.

20.01.2023 3 z 5

Poslední zahrada v Anglii Poslední zahrada v Anglii Julia Kelly

Krásný příběh. Ze začátku mě překvapilo, jak je kniha psaná pohledem nekolika hrdinek v několika časovych obdobích, přesto to knize nijak neškodí naopak, krásně se vše na konci spojí a uzavre. Moc hezky napsané, libila se mi propracovanost detailů, popisu zahrady, tak ze si můžete představit, jak by mohly vypadat. Příběhy jednotlivých hrdinů jsou moc hezké a kniha je ideální na jedno odpoledne, když si chcete odpočinout četbou.

19.01.2023 5 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Obálka knihy nic moc, přesto mě zaujala anotace a tak sem knihu zakoupila a začala číst. A byla to to teda jízda, ze začátku si řeknete, že trošku slabý, znáte oběť,pachatele o čem to asi tak ještě může být?.... ale pak stránku za stránkou odkrýváte další a další příběhy ze životů jednotlivých postav a není to vubec na škodu ba naopak všechno se krásně odvíjí..... a zjistíte, že ne všechno je takové, jak to vypadá....a postavy se svými radostmi i starostmi v životě stojí za každou cenu při sobě a přátelství je pro ně vším.... a příběh odkrývá všechny své dílky až postupně vše do sebe zapadne a vy spolu se všemi postavami příběhu řítíte do finále, který vás prostě rozseká. Za mě super, líbila se mi, skvělý příběh.

31.03.2022 5 z 5

Milá paní Birdová Milá paní Birdová A. J. Pearce

Příběh je zasazen do válečného období a tudíž nelze očekávat veselý děj. Přesto je příběh zajímavý a vypráví o přátelství dvou kamarádek, z níž jedna provede menší podvod ve svojí vysněné práci, protože jí vadí lhostejnost její šéfové k problémům svých čtenářek. Jak se vše vyvine a jak příběh skončí si musí každý přečíst sám. Mě přijde kniha i přes dobu do které je zasazena moc hezky napsana a příběh o přátelství nikde nedrhne a ani konec není nijak ošizen, a to ikdyž už pár stránek před poslední stránkou tušíte, jak vše dopadne. A rozhodně příběh nelze zaškatulkovat do určitého žánru, není to ani sladký román ani detektivka či cokoliv jiného. Je to kniha o přátelství a víře, že vše se v dobré obrátí. Mě se líbila.

20.03.2022 3 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Ze začátku jsem nevěděla, co si o příběhu myslet, ale pak vás příběh vtáhne a uz nepustí. Občas nevíte jak to dopadne, je tu několik prekvapivych zvratů a nakonec... to nebudu prozrazovat. Je to zajímavý, sem tam vtipne, a za mě na jedno odpoledne i takové relaxační, nic neděláte, nemusíte přemýšlet kdo je vrah např., prostě příjemná oddechovka.

13.03.2022 3 z 5

Ozvěna soumraku Ozvěna soumraku Judith Kinghorn

Už dle krásné obálky lze očekávat hezky příběh. A i když je příběh z části zasazen do válečného období je to krásný příběh. Kniha se čte velmi dobře, nikde nic se nedrhne a konec je pěkný. Za mě moc hezká knížka.

10.03.2022 3 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Na knihu jsem se těšila, ale po přečtení mi zůstaly trošku smíšené pochybnosti. Na můj vkus se příliš často odbočuje od děje do historických událostí a mě osobně to vždy, kdy to trošku začalo být zajímavé, děj zbrzdilo. Kdyby asi nebylo tolik historické "omáčky" kolem, byla by to kniha na hodinu čtení a to by nebyl román.... . Takhle když jste chtěli vědět víc o příběhu dvou zamilovanych, jste museli prelouskat i učebnici dějepisu, která se tam vloudila. Ale i za tohle stálo knihu přečíst, konec byl sice trošku urychleny a jakoby autor měl záměr nás nechat přemýšlet, proč to skončilo právě takhle... , ale aspoň zjistíte, zda je takovýhle historický román podle vašeho gusta. Za mě dobrý, ale četla jsem daleko lepší..

29.12.2021 2 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Od začátku až do konce napínavé, poutavé, zvláštní, chaotické, šílené, mrazivé, dechberoucí, strašidelné, matoucí, pohlcují a prostě takové, že se ve vás misí tolik pocitů a nemůžete přestat číst, dokud nevíte všechno, a na konci stejně zjistíte, že je mnohé skryto..... každý kdo má rád originální netradiční detektivky ať si přečte a posoudí sám. Za mě je to druha kniha, ta první je Zamkni poslední dveře, ktera se nedá nikam zaškatulkovat. Takže pěkné počtení...

23.11.2021 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

na začátku nic moc, a citila jsem spíš zklamání, ale kniha mi připomínala knihu Dívka ve vlaku a tak jsem odhodlaně četla dál a dočkala jsem se..... asi v půlce se děj totálně zvrtne a vy čtete se zatajenym dechem stranku za stránkou a všechny informace, ktere byly doposud bezvýznamné začnou do sebe zapadat a začne se objevovat kousek po kousku celý obraz příběhu a vy jen čekáte jak vše dopadne..... stránku za stránkou přibývá událostí, zvratů a vy se řítíte se všemi z příběhu do konce, který ve vás zanechá mnoho otázek a hlavně pochybnost, zda by kniha neměla mít ještě pár stránek....a taky možná, že ne, že je lepší, že se příběh ukončil právě tak jak je.... každopádně mě se kniha líbila, i přes trošku nezaživný začátek byl příběh zajímavý a napínavý az do konce, žádné odhalení už na začátku... prostě hezka kniha jak má být

28.10.2021 5 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

Krásná kniha, moc hezky napsané, pohladí po duši. Vůbec mi nevadilo, že některé věci se daly předvídat romantické příběhy to takhle mají. Za mě velké plus, že příběhy, které se na začátku jen tak naťukli se na konci krásně dokončili, nic nezůstalo nedokončené. Jemné, romantické, se špetkou tajemství, s troškou chaosu, a s krásným koncem. Za mě spokojenost.

07.10.2021 4 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Krásná obálka útlé knížky s pěkným příběhem o obyčejném životě lidí než zasáhla válka. Četla se hezky sice se dalo semtam tušit, kam se bude příběh vyvíjet, ale i tak bylo pěkné strávit čas nad knihou. Bylo pěkné, že autor napsal i epilog a čtenář se dověděl, kam osud naše hrdiny zavál. A bylo již mnoho knih napsáno o hrůzach války a tak bylo dobře, že je válka zastoupena v tomhle příběhu jen okrajově. Příběh krásně utekl, stránku za stránkou a za mě můžu doporučit.

29.09.2021 4 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

tak tohle je super knížka.... hned od začátku jsem se začala usmívat a četla jsem stránku za stránkou. Ráda čtu cestou do práce ve vlaku a tak jsem měla co dělat, abych nepřejela... :) Někdo možná bude argumentovat, ze je děj předvídatelný a že je to další romantický příběh atd. Ale v tomhle nenajdete, žádného mega milionáře, který si najde smolařku snad ve všem a po překonání překážek se zamilují do sebe a vezmou se.. . Kniha Ráda tě poznávám
je vtipná, vtáhne vás do děje, chcete vědět jak to bude dál, i když už asi tušíte....některé situace si dovedete představit i v reálném životě a nikde nenarazíte na dlouhé pasáže o ničem. Stranku za strankou se příběh odvíjí až do konce a ja osobně přemýšlela, co ted budu číst dál, protože mě tahle kniha bavila a moc....

06.09.2021 5 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Chytne a nepustí, taková je tato kniha. Strhne vás do víru událostí a vy se řítíte s hlavní hrdinkou ani nevíte kam. Další a další stránkou se ve vás mísí všechny možné pocity, od napětí.... štěstí, smutku, veselí až po pocit zmatenosti..... co je pravda a co ne,kam vlastně tenhle příběh směřuje.
Při čtení knihy jsem měla i pochybnost, jestli se ke konci nestane urychlení v podobě probuzení hlavní hrdinky v nemocnici, nejlepe na psychiatrii nebo klasické klišé byl to sen..... ale ne nestalo... Spisovatelka brilantně dovede příběh až do konce bez zbytečného spěchu bez přidání něčeho co by příběh poškodilo. Naopak, aniž bych prozradila děj, tato kniha píše o životě, dnu, zážitku, události... pojmenujte si to po svém , která poznamená všechny zúčastněné a i lidi kolem nich, píše o následcích... i vyrovnání se s nimi... a také co z toho vzejde, se dočtete v této krásné knize. Dojemné, úžasné, krásné, originální, zvláštní a ještě jsem takovou knihu dosud nečetla, tak pro mě i výjimečná.

23.08.2021 4 z 5

Náš nejmladší má čtyři tlapky Náš nejmladší má čtyři tlapky Dana Gringel

Hezká obalka, krásný příběh. Pěkná oddechova knížka o rodině, která si pořídila pejska. A také o tom, že jakmile si pořídíte psa je to láska navždy. Kdo se jednou stane pejskarem je jím navždy a vycítí to i ti pejsci. Příběh je čtivý, nikde nedrhneme sice občas vadilo nářečí, az jsem se zarazila jestli jsem stale v Mnichově a nebo si hrdinka odskočila na Moravu... no ale to byla drobnost. Me se kniha líbila, a je ideální na jedno odpoledne. Vesela, vtipná s dobrým koncem.

21.08.2021 4 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Tak tahle kniha je super a vic nez super.. Hned v prvnich stránkách jste vtaženi do děje a uz vás nepustí. Stránka za stránkou vás čím dál víc zásobuje dalšími informacemi a otázky nenechají na sebe dlouho čekat, jak vše dopadne....a spoustu dalších(nechci prozrazovat děj....) a věřte mi v určité části zůstanete ohromeni, protože tuto část poznáte všichni, kdo knihu bude poctivě číst ne listovat, tak v téhle části se vše co dosud víte roztřese jako v takovém tom těžítku-kouli většinou je to zasněžené téma, prostě všechny informace se rozleti a az dopadnou na zem teprve pak uvidíte celý příběh a řeknete si tahle kniha byla super..... a opět po delší době mi zůstane viset ve vzduchu otázka měla by mít kniha o pár stránek víc nebo radši ne......

18.08.2021 5 z 5